Br-28-agm

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • foarte frumos iamagi , ai facut de rost de un kit frumusel , bara spate subtil asa.
    excelent

    Comment


    • Mersi Cata!

      Sincer, chiar nu aveam in plan niste bare din fibra. Dar, s-a ivit ocazia si la fel m-am gnadit ce nu e un kit prea masiv, ci e unul finut (daca era cu 3 cm mai jos atingeam la intrarea in garaj). Singura nemultumire a mea, si cred ca a toturor posesorile de bare Pilot, e ca fibra a fost data intr-un singur strat deci e foarte subtire. Oricum, am acum pe cineva car emi le repara ieftin si mi le intareste cu 4 straturi de fibra, deci nu imi fac probleme.

      Cand ma gandesc ca nu le vad pe masina decat Luni seara... innebunesc. Maine ma duc iar sa le vad
      sigpic

      Comment


      • rabdare nenea
        oricum..o sa iasa super

        Comment


        • nu stii domnle Gicu...socoteala de acasa nu se potriveste niciodata cu cea din targ! ... hai lasa k o sa fie de nerecunoscut ;)

          Comment


          • gata lucrarea nenea?
            poze?

            Comment


            • da..sunt curios cum arata....hai Senior cu ele sus...sa ne incante si pe noi la ochiometre
              sigpic
              "BRABUS" STYLE

              Comment


              • Marti dimineata am primit masina. Ieri am bagat-o in garaj ca incepuse ploaie si nu am facut poze.

                Cand se opreste ploaia ii fac si poze .
                Oricum, a fost facuta culoarea dupa cod, dar a iesit totusi un pic mai deschisa... O fi din cauza faptului ca pe bara a fost dat un strat de lac si masina nu are asa ceva?

                Oricum, luni seara masina nu era gata: din cauza ca ploua de 3 zile nu s-a putut vopsi mereu si fiind lasate afara pentru pregatit pentru vopsit, barele au ramas fara hartia aia care proteja plasele sa nu fie vopsite. Astfel, plasele sunt albe. Baietii mi-au spus sa o las cateva zile asa pentru a lasa si vopseaua sa se usuce bine bine, apoi sa pun hartie si sa vopsesc. Le voi face eu mai tarziu negre .
                sigpic

                Comment


                • Am facut 2-3 poze ca sa arat cat se poate ce am facut la masina. Scuzati calitatea si faptul ca nu se vede mare lucru... Masina sta in garaj pana vineri cand o voi scoate afara sa vopsesc plasele, sa pun pe sub plasele dupa fata plasa de tantari ca sa protejez radiatorul si m-ar batea un gand sa o las si fara suportii de numere si sa le lipesc cu banda dublu-adeziva.
                  Attached Files
                  sigpic

                  Comment


                  • Da frumos n-am ce zice dar acum trebuie sa scoateti siglele cu logan cup ca nu mai au treaba cu stilul. Imi place mult kitul asta, simplu si de bun gust. Sa auzim numai de bine
                    Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                    Comment


                    • arata excelent...sa il rogi pe marius sa iti faca niste poze ..asa cum numai el stie ...
                      Vii la mioveni ?

                      Comment


                      • Nu, nu le voi scoate. Daca am pus bare din fibra eu zic ca nu e nevoie sa le dau jos... Adica imi place cum da cu ele si daca voi gasi jantele pe care le caut, ele vor fi tot stil rally.


                        Logane, nu vin la Mioveni ca nu am sofer. Veneam si cu Marius, dar nu pot
                        sigpic

                        Comment


                        • sa vad cum imi fac programu .. daca nu vine nimeni din cta .. vin eu la braila vreo 2 nopti ( asta daca ma primeste marius ) si plecam impreuna

                          ai grija de tine si de restu :*

                          Comment


                          • Originally posted by iamagi View Post
                            Oricum, a fost facuta culoarea dupa cod, dar a iesit totusi un pic mai deschisa... O fi din cauza faptului ca pe bara a fost dat un strat de lac si masina nu are asa ceva?
                            In poze nu se vede diferenta de culoare, sau ... nu-mi dau eu seama de ea. Felicitari pentru lucrare.
                            Daca nu spui nimic nimeni nu se va certa cu tine.

                            Comment


                            • Deci arata foarte bine imi place cum a iesit pana la urma lucrarea.

                              Bravo sa te bucuri de ele si ai grija sa nu le ciobesti.
                              sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                              Comment


                              • Logane, esti bine venit oricand .

                                San, nu e mare diferenta, dar este. Sper sa nu se mai vada daca o tin in soare - se decoloreaza.

                                SDP, mersi mult. Ti-am mai zis eu tie o data ca nu imi vopsesc barile complet albe, dar uite ca m-am compromis .
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google