Br-28-agm

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Br-28-agm

    Salut. Sunt de ceva vreme in compania LC. Nu am avut ocazia sa prezint golanu' meu,

    Este un KissFM alb de 1.6, fara chiptuning sau altceva. Face un an in februarie. Comanda am facut-o din decembrie 2007, dar a durat mult imprumutul pentru ea, si in februarie am luat-o.

    La 2 saptamani dupa ce am luat-o, nevasta a incercat parcare cu spatele in garaj, si din pacate, a intrat cu aripa dreapta de pe fata in stalp, a indoit fusta aripii si la fel si bara. Am dus-o la casco, a ajuns reparatie in jur de 1900 Ron. M-au lasat fara stickerul kiss-fm si deasemenea, vopsitul lasa de dorit (ma refer pe bara ca se vad picaturi cum s-au scurs, si taieturi in bara cum am bagat proiectoarele).

    Am facut drum cu ea la Durau, Campulung (3 la numar), Galati (nenumarate), Buzau(Vulcanii noroiosi, Manastirea ciolanu-nenumarate).
    Din toate astea - 5500 KM.
    In plan am sa plec cu ea undeva in Maramu, dar ast ain vara.


    La exterior, este nemodificata, voi incepe undeva in martie, dupa revizia tehnica.

    Interiorul este si el nemodificat - doar leduri din bord schimbate.


    Ma bate gandul la un eleron, poate stopuri innegrite sau cu led, negre, praguri, pleoape si la o bara de MCV si o vopsire integrala. Desemenea, si o toba sport.

    Scuze pentru neclaritatea pozelor, sunt facute cu o camerea de telefon.
    Attached Files
    Last edited by valeriuciprian; 8 March 2011, 19:11.
    sigpic

  • #2
    Multi km fara probleme !Urmatoarea mea masina va fi alba,imi place aceasta culoare !Sunt multe masini albe aici,dupa care te poti inspira sa aduci unele modificari masinii tale.Succes !
    LOGAN--> <--TOYOTA

    Comment


    • #3
      km cat mai multi, incidente cat mai putine! si eu am avut interventii la vopsea si deasemnenea sunt dezamagit. culoarea nu a iesit la fel.
      MiNnRuZ

      Comment


      • #4
        @dan.gutu, zicea candva la TV ca in 2008 cele mai multe masini aduse erau albe. E la moda ).
        @cosmin_ruz mersi mult pentru urari, cat despre vopsea, pe aripa e la fel, dar pe bara se vede diferenta, cred ca au dat prea multa vopsea si s-a scurs...

        LE: @cristi3775 mersi mult. vreau sa o vad pe a ta cu noile achizitii vopsite... a mea, inca e stock, mai are de asteptat
        sigpic

        Comment


        • #5
          Nice car........sa ai multi kilometri fara prea multe incidente....
          Spor la tunarit......
          Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

          Comment


          • #6
            Sa o stapanesti sanatos si multi km fara probleme.
            b 89 plk

            Comment


            • #7
              Frumoasa ,, pupata " ta. S-o stapanesti sanatos si cati mai multi kilometri fara probleme. Si spor la tunarit

              Comment


              • #8
                Mersi mult lucian si alexxutzu.

                Tunarit, doar asa cu un eleron poate si o toba, sau poate niste stopuri de la cristi3775...
                Dar asta sigur dupa revizie. Atunci o sa o vopsesc integral, ca am bara dupa fata putin julita si ma asigur ca o sa o schimbe ;)
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Multi km fara probleme !Incidente cat mai putine!

                  Comment


                  • #10
                    Spor la modificari si intelegere din partea nevestii pentru ele!
                    Eu stiu partea cu intelegerea de la nevasta
                    aham......Restul e LOGAN


                    http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                    Comment


                    • #11
                      Sa te bucuri de masinuta!Arata bine.
                      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                      Comment


                      • #12
                        Sate bucuri de masina cat mai mult si sa te iubeasca asa cum o iubesti tu pe ea .succese la modificari.
                        Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

                        Comment


                        • #13
                          @sibianul partea aia e mai grea, dar merge, masina e pentru familie... asta e... oricum, e mai greu ca nu prea imi da voie la tunarit, cum vreau eu

                          @d-fens mersi mult. are un an, an in care am facut cei mai multi km cu o masina.

                          @sebi8ta mersi mult. o iubesc ca e masina mea. modificari incep cu spoilerul fata de MCV apoi vedem cum merge treaba si se rezolva ;)
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Am mai facut cateva poze (de fapt le=a facut fecior'miu). IMi cer scuze ca sunt totusi neclare, le face cu telefonul.
                            Primele cinci sunt cand a iesit baiatul sa le poseze, apoi nevasta a venit sa o bage in garaj, de aceea ultimele sunt cu farurile aprinse. In ante-penultima i se oprise motorul si cred ca de aia a iesit mai urat.
                            Attached Files
                            Last edited by iamagi; 15 January 2009, 18:43.
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Din cauza ca baietii de la intalnire, imi ziceau ca nu le place cum sta noroiul pe aripa mea, caci nu am apratori, am dat o fuga in carrefour, si i-am luat aparatori de noroi (nu sunt originale, dar sunt facute pentru logan). Am pus si o poza. Am vazut ca vin perfect.

                              Ma poate ajuta careva de la braila cu montatu (cu o bormasina si cineva care sa nimereascalocul bine ) ?
                              Attached Files
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google