Loganul Meu (1.4 Cu Multi Km)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    @Christian86: multumesc asemenea.

    Filtru de polen am aflat ca nu este pentru Ph2, ce sa-i faci asta e deocamdata. Poze nu i-am mai facut, recunosc mi-a fost lene sa cumpar baterii pentru aparat, o sa ii fac unele caci roscata este deghizata in blonda acum insa am fost azi la intalnire (nici n-aveam voie sa circul cu ea pentru ca este trecuta in acte rosie, nu galbena) si ii multumesc lui Jocker pentru poze sa vi-o arat putin cum a iesit, in realitate imi place la nebunie cum arata (nu e vopsita, multi credeau chestia asta, nu e vopsita). Urmeaza inmatricularile saptamana viitoare, sa ii dau stickerele jos la 1.4 si sa o ceruiesc dupa care la urmatoarea intalnire sa ii pun stickerele primite de la crisneg si andreea13.
    Attached Files
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • #47
      wow. daca ala e colant e super...

      cat te-a ajuns?
      sigpic

      Comment


      • #48
        foarte frumoasa . si eu conduc un dci 85cp dar a lu fratemiu si merge foarte bine . multi km fara probleme

        Comment


        • #49
          @iamagi: da este colant. M-a dus 900 si ceva de RON, cu totul, inclusiv manere, oglinzi, bari tot. Era pacat sa iasa colantata pana la bandouri si mai jos rosie normala, nu? Ca sa nu mai spun de oglinzi si manere care ar si fost si alea rosii. Acum masina e pe taxi, si in trafic am mai dat nas in nas cu ea si imi place fata de altele.

          @MirCip: multumesc asemenea. 1.5-ul fata de 1.4 este mana cereasca la cum o simt eu ca merge (la turatii mici) dar nu ma plang de 1.4 merg cu ea destul de tare caci sub 3000 rpm nu are putere. Am planuri asa, vreau sa fie speciala nu o voi incarca cu fibra si chestii de prost gust, ceva simplu si frumusel. Cu motorul nu stiu ce sa zic, o remapare ceva si daca va fi totul bine dupa vara incolo cand o sa muncesc sa investesc mai mult in ea poate caut un 1.6 16v, dar astea sunt deocamdata planuri de viitor nu este nimic concret.

          Astazi am fost pana la scoala mea de soferi sa-mi fac niste poze dintr-alea mici si cu ocazia asta i-am facut si blondei. Precizez ca nu mai are autocolante, am curatat-o pe toata (mai are lipici fin ici colo dar se va lua in timp) iar husele le-am scos, este simpla ca scoasa din fabrica. Capace nu-mi pun pentru ca nu-mi plac deloc si vreau sa-mi achizitionez niste jante de aliaj albe pe 15" cat de curand. Masina este reinmatriculata, cea noua a primit vechile numere iar asta din multele combinatii de rsr, pia, bum, rss, rno, ren, wil, rss, wrc am nimerit cup care era ultimul pe stoc din preferentialele pe care le doream asa ca astept sa aruncati cu pietre. Eu ma bucur ca am nimerit unul dintre preferentialele pe care le aveam pe hartie. In continuare o tin cat mai curata posibil (cel putin odata la 2 zile o curat, prietenii cred ca am ceva la cap ), strang bani sa-mi achizitionez jante cat mai repede, huse negre de Dacia, spoiler fata de MCV cu gauri pentru proiectoare, oglinzi de MCV, eventual si niste colante cu Logan Cup, arcuri, remapare nebunii etc. .
          Attached Files
          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

          Comment


          • #50
            sa le porti sanatos pe amandoua , si cel mai important fara incidente neplacute si chesti ide genul
            si nu in ultimul rand spor la bani si la "tuanrit" , bine ai venit printre noi

            Comment


            • #51
              bravo alex, imi place cum te misti, la cat mai multe modificari . Respect !!
              sigpic
              The MVP

              Comment


              • #52
                putin curios. de ce nu ai cumparat-o galbena?
                sigpic

                Comment


                • #53
                  Multumesc MVP-ule. Nu ma misc eu cine stie ce, acum este foarte simpla si imi place mult, vad ce stickere are userul iamagi cu Logan Cup negre si cu cat da un set caci s-ar putea sa-mi iau, astept un raspuns deocamdata. edit: se vede mult mai bine si fara bara aia spate de pe plafon, am dovedit-o cu flexul si multa dibacie

                  @bogdan_1984: daca te referi la PH2, in primul rand am luat-o de la reprezentanta Dacia, masina a fost facuta mult mai bine decat cele de serie deoarece a fost masina de showroom nu de test drive, a fost 8800 de euro cu 2800 de km si are toate optiunile (motorizare, versiune, optionale bla bla oricum nu merg eu cu ea asa des). Ieri avea 4100 km . In al doilea rand, Ph2 galbena e urata in draci cu barile negre am vazut in showroom la Meridian Sud, initial doream un 1.5 de 85 de cai nou si alb laureate dar l-ar fi livrat in mai (asta se intampla luna trecuta) + ca ea colantata fiind cand nu va mai fi taxi nu ma voi chinui sa scot lipiciul cum am facut 2 zile la asta in fata blocului si culoarea va ramane la fel de vie ca in prima zi (rosul ala).
                  Last edited by aleXpeed; 2 April 2009, 15:51.
                  4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                  Comment


                  • #54
                    asa cum ai colantat-o pe toata, puteai sa colantezi doar barile. iar in legatura cu culoarea ca in prima zi, asa e. dar cand osa vrei sa o vinzi (sa presupunem) o sa se vada ca a fost galbena. si...opa... dar stiu persoana care rezolva sa dispara culoarea galbena din talon ;)
                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      Ai ghicit, este si chestia ca s-ar vinde usor la momentul respectiv, mai ales in Bucuresti unde Daciile galbene se vand foarte greu si la preturi de nimic. Oricum si asta noua tot in familie ramane si dupa ce nu va mai fi taxi (mai e pana atunci).
                      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                      Comment


                      • #56
                        Salutare alexe!....esti pe drumul cel bun,uploadeaza pozele noi...sa vedem cum arata acum!

                        Comment


                        • #57
                          Da, acum am reusit sa-mi formatez C-ul la computer caci se restarta intr-una cand am urcat sus sa pun pozele, in fine. Viorele (ZIA) multumesc mult pentru idei si ca ma ajuti sa merg pe calea buna chiar daca am idei bune nu strica niciodata inca una-doua in plus. Azi la insistentele lui Viorel am vopsit suportii numerelor in negru mat si chiar imi place cum arata acum, si am scos asigurarea din parbriz, am mai bibilit cate ceva pe la ea nu e cine stie ce. Voi pune pozele, sunt foarte suparat si nervos deoarece se pare ca am spioni in trafic care n-au alta treaba decat sa ma toarne la ai mei despre felul cum merg eu cu masina, le doresc sa le mixeze popa la cap. (nu m-am putut abtine dar am nervi ma scuzati). Pozele din timpul "operatiunii".
                          Attached Files
                          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                          Comment


                          • #58
                            si sa-i dam calandrul ala cromat jos
                            sigpic

                            Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                            Comment


                            • #59
                              da bun asa prietene...prea multa reclama la MERIDIAN ;)) ..ai mai usurat-o ca ce aveai pe parbriz ... bafta alexe..keep it running. iti fac cadou o antena mica...

                              Comment


                              • #60
                                @jocker: o sa vedem, eu ma gandeam sa nu arate urat caci am barile negre, daca erau vopsite le scoteam din prima zi, incercam, vin maine la Carol pe seara.
                                @viorel: mersi, vad ca ai o obsesie cu antena mica, la mine nu e o prioritate, am apropiat-o cat mai mult de plafon si sta bine.
                                Nu am vopsit alea ca melteanul, am smirgheluit, am diluat, am dat cu fixo plast abia apoi cu negru mat. Ce ma enerveaza frustratii galbeni cu caseta pe plafon care freaca menta la colt de strada si n-au ce face altceva decat sa strice socotelile altora auzi la ei ca cica intru eu cam tare in intersectii => ca imi place viteza, ca ma bag nu stiu cum.
                                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google