MCV-ul Meu 1.6 16 V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • vyoangel
    replied
    mai am de pus un kit si jante....dar asta nu stiu cand)....momentan am bagat 4000 euro in centrala....)...si vrem sa mai luam o dubitza pt marfa....asa ca mai prost cu banii:|:|

    Leave a comment:


  • XSorynX
    replied
    poate am sa-ti urmez sfatul iamagi dar asta dupa garantie si dupa ce vad cum se comporta un dci de 85 dupa remapare.sa nu-mi para rau dupa aceea

    Leave a comment:


  • iamagi
    replied
    Da, fiecare din noi a zis asa despre remapare. Dar marius a fost mai curajos si a fugit la galati sa si-o faca el primul


    Arata foarte bine, si din fata si din spate. Ti-a iesit contrastul acolo... Mai ai de facut imbunatatiri la ea ;)

    Leave a comment:


  • florin_dnf
    replied
    poti sa umbli linistit la motor eu am remapare de 4 ani si nu are nimik...bafta.

    Leave a comment:


  • vyoangel
    replied
    nu stiu eu unul nu sunt de acord cu remaparea asta...nu stiu cat de sigur pot sa fiu eu ca nu strica cu nimic motorul...cel mai bine e sa o las asa cum a fost facuta ea din fabrica si sa nu umblu prea mult la motor ca aia nu de prosti au pus akolo o limita la computerul ala....:|
    ia iamagi priveste...dar eu cred k am facut-o mai mult dormitor in spate decat sufragerie)
    Attached Files

    Leave a comment:


  • iamagi
    replied
    Vyo, pune omule poze aici... Sa vedem si noi cum arata 'sufrageria'.

    Lasa mai sorine, ce mare lucru, o remapare si ramane benzinara in urma ta

    Leave a comment:


  • XSorynX
    replied
    am avut si eu leduri albastre pe pozitie si nu am avut treaba cu politia, dar le-am dat jos.
    lasa mah...radeti voi de mine...

    Leave a comment:


  • MIMI_RFW
    replied
    Cel mai important este sa-ti placa tie, asa ca pune tot ce-i mai frumos pe ea, dar pe langa puncte amenda, puncte penalizare mai se retine si certificatul de inmatriculare asa ca ai grija!

    Leave a comment:


  • vyoangel
    replied
    mimi nu renunt la ledurile albastre kit k risc sa imi iau amenda sau puncte k imi plac cum se vad....am lipit siglele ti-am zis
    iamaghi-am fost vineri seara la un majorat si m-am dat la glume si la baut pana pe la 6 ) si numai bun de condus nu mai eram eu...care m-am trezit la 1) imi pare rau k nu am venit.....
    sorin abia astept sa rad de tine la o liniutza)

    care vreti sa vedeti poze cu folia am postat la mcv-isti:P
    Last edited by vyoangel; 14 September 2009, 22:20. Reason: Automerged Doublepost

    Leave a comment:


  • XSorynX
    replied
    sunt constient ca 105 face 85 dar asa pentru distractie...merita sa incercam...

    Leave a comment:


  • ktalyn28
    replied
    nu am avut masina disponibila..........nici eu, nici el.


    Si el a fost si la un majorat pana dimineatza)).........chiar mi-a parut rau k nu am ajuns:|

    Leave a comment:


  • iamagi
    replied
    Sorin, daca o remapezi, tu castigi, dar daca nu, e mai puturoasa a ta decat 16v.

    Vyo, de ce nu ai venit la intalnire?

    Leave a comment:


  • NPoWer
    replied
    pai din cate stiu 85<105 deci o sa castige 1.6 16v nu conteaza ca DCi`u are 200 Nm daca DCi`u e reampat atunci o sa fie alta treaba

    Leave a comment:


  • florin_dnf
    replied
    eu zic ca face 1,6 16 v daca stie sai dea tio iei calumea...e diferenta mare...numai bine.

    Leave a comment:


  • XSorynX
    replied
    salut.bine ai venit si multi km fara incidente.cand ne vedem poate facem o liniuta sa ii spunem lui Kalimera care e mai sprintena "dci" cu "i" rosu (adik a mea) sau 1.6 16v(adik a ta).numai bine

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google