Sugestii imbunatatire site

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cred ca ar trebui totusi largit si ala din stanga ca sa apara si LOGAN scris ca lumea si eventual modificata si data sa arate mai interesant.
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • Bun...
      merge căutarea destul de bine dar avem alte probleme:

      1 - înainte puteam deschide un post într-o nouă pagină, acum deschide toată pagina la postul cu pricina
      2 - aparent nu pot pune atasamentele deja existente ca poze, ca link-uri merg
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Daca le schimbi numele la atasamente, le poti posta?
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • Ce am zis eu este cosmetică, nu e urgent. Am zis doar sa menționez că sa nu uit.

          Comment


          • Originally posted by Fanez View Post
            Am intampinat urmatoarea problema: cand vreau sa deschid topicul:: "incidente trafic-accidente" imi apare mesajul: Sorry, you are not authorized to view this page.
            Please try logging in or logging in as different user Login or send a message to the admin
            si in afara de asta nu pot da paginile (trece de la prima la alta) din dreapta jos cand sunt la "new topics".

            Comment


            • Prima e problema ca incerci sa accesezi pagina din notificari, care te duce direct catre un post care intre timp a fost sters de catre un moderator probabil, deci notificarea nu mai e de actualitate si te duce catre un post sters. A 2a problema nu am inteles-o sincer.... descrie-mi ce vrei sa faci.

              L.E. am rezolvat problema, am modificat azi dimineata intr-un template si n-a fost ceva ok. Incearca sa vezi daca merge tot acum.
              Last edited by Cristi_Xp; 6 December 2018, 16:06.
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • Forumul a trecut la protocolul HTTPS si o data cu aceasta am implementat loginul cu facebook. Va puteti asocia contul de pe forum la contul de facebook si sa va logati direct cu facebook.

                My Profile> Edit settings > Account > Third-party Login Providers.
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • Am o intrebare, nu se poate implementa cumva adonul “new post”, sper ca am zis bine.

                  Este mult mai simplu sa urmaresti tot ce se posteaza, acum la notificari imi apar doar unde am postat acum ceva timp, nu si ce se posteaza in tot forumul.

                  Am vazut ca in josul paginii exista ceva asemanator, doar ca este valabil doar pentru pagini noi deschise.

                  Pe telefon in continuare se vede dezastruos, de pe calculator este ok, de pe telefon pagina se vede pe jumatate, trebuie sa dau zoom out ca sa intre in ecran si asa aproape ca nu mai vezi ce scrie...

                  Comment


                  • EE4A512F-876F-4E67-914E-16DBC132EF71.png 18049E8E-4FF5-4FDD-AA10-256BAF36F871.png

                    Ai link pentru Todays posts in navigation bar. Afisarea forumului apare ok pe mobile, singura problema uneori din cauza reclamei Dacia, trebuie facut un zoom in pana la reclama, insa la mine imi apare din start cu zoom in pe telefon, deci nu trebuie sa mai fac nimic. Intr-adevar daca faci un zoom out de tot, o sa iti faca resize pentru tot ecranu cat e reclama. O sa pun sa nu se mai afiseze reclama respectiva pe ecranele mici.
                    Last edited by Cristi_Xp; 2 January 2019, 12:30.
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • Am sesizat si eu o mica problema
                      Am postat in sectiunea gpl si am mancat cateva litere
                      am incercat dupa o jumatate de ora sa editez si nu mai are optiunea de edit post.

                      Comment


                      • E normal, ai 10 min la dispoziție pentru Edit, așa era și pe vechiul site
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Nu am observat pana acum ca ai doar 10 min in care poti edita postul.

                          Comment


                          • 10 min era limita si la vechiul script pentru a edita, ca sa nu avem situatii in care cineva raspunde la postul respectiv, apoi se editeaza si se pierde contextul.

                            Toate setarile s-au pastrat din vechiul script si au fost migrate in asta nou, ce a mai fost necesar erau unele chestii de nu au existat in scriptul vechi si exista in asta nou.
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • Trebuie făcut ceva, problema asta o întâlnesc mai mulți useri:

                              Error
                              Can not send message. User (insert name here) has exceeded their private message quota

                              Adică exact ce scriam eu aici:


                              Originally posted by t0rquemada View Post
                              Ok, dar problema e alta:

                              1 Limita de mesaje inbox+outbox+trash e 250, ce depăsește nu poate trimite sau primi PM
                              2 Outbox-ul(sent items) îl salvam regulat și aveam maxim 100 de mesaje
                              3. Inbox-ul îl salvam regulat și aveam, 130-140 de mesaje
                              4. După upgrade găsesc outboxul plin ( toate mesajele de la înscriere până acum), trebuie sterse, manual, din outbox și mai apoi din trash
                              5 99,9% nu sunt singur în situația asta
                              Ori se șterge la grămadă Trash-ul ori altceva
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • E ca si cum tu imi ceri mie sa intru in emailul tau sau al tuturor si sa va sterg trashul pentru ca pana acum nu l-a sters nimeni. Fiecare e raspunzator de casuta de mesaje. Daca il voi sterge acum, peste 250 mailuri o sa ajungem tot in aceeasi situatie.
                                Userii care au problema, si folosesc casuta de mail pot sa stearga din ele, sau imi pot da un PM si le rezolv eu problema. Varianta cu stersul la gramada, ceruta de un singur om, nu mi se pare ok.
                                Last edited by Cristi_Xp; 22 January 2019, 20:07.
                                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google