Remapare Logan 1.6i 16v 105CP - Impresii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Remapare Logan 1.6i 16v 105CP - Impresii

    Va rog sa postati impresii dupa remapare Logan 1.6i 16v 105CP. Acest topic va foarte util celor care vor sa afle mai multe pareri bune sau rele direct de la posesori de masini cu chiptuning.
    143
    Da, multumit de rezultat
    16.78%
    24
    Da, nemultumit de rezultat
    4.20%
    6
    Nu, dar as vrea sa incerc
    67.83%
    97
    Nu, este o prostie
    11.19%
    16
    Last edited by Doc; 4 March 2010, 00:07.
    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

  • #2
    nu vreau sa stric poate piata dar nu este ceea ce credeam eu ca voi avea adica sa se simta din plin resoftarea....

    Comment


    • #3
      unde ai facut resoftarea?
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • #4
        Originally posted by danni View Post
        nu vreau sa stric poate piata dar nu este ceea ce credeam eu ca voi avea adica sa se simta din plin resoftarea....
        Nu strici piata nimanui, fiecare are dreptul la o parere. De aceea am si deschis aceste topicuri, sa posteze fiecare impresiile bune si rele despre remapare. N-ar fi de folos sa ne spui la cine ai facut resoftare si ce anume nemultumeste la ea.
        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

        Comment


        • #5
          si eu as vrea sa fac o resoftare dar sufar mai mult decat credeam de sindromul motorului uzat sau stricat prematur, sau erorilolor aparute prin sistem dupa un timp. stiu ca sunt un pic paranoia dar asta e. tin mult la masina. consumul ce zice dupa resoftare ? si as dori niste explicatii despre cum functioneaza resoftarea. multumesc

          Comment


          • #6
            am 50 mii km...de cat am facut resoftare,80 mii pe bord...ax cu came schimbat...merg 7000 rpm...deocamdata n-are nici pe dracu,asa ca o resoftare nu dauneaza cu absolut nimic.
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • #7
              Originally posted by Cristi_Xp View Post
              am 50 mii km...de cat am facut resoftare,80 mii pe bord...ax cu came schimbat...merg 7000 rpm...deocamdata n-are nici pe dracu,asa ca o resoftare nu dauneaza cu absolut nimic.
              si aproximativ cati cai ai ? daca zici ca ai si axa cu came trebuie sa fie peste 100 105

              Comment


              • #8
                Are 2 cai cimisoreni frumosi...Reveniti la topic.

                Comment


                • #9
                  la doc am facut operatiunea.....ceva ceva se simte, pot spune ca ma ajuta la o depasire la turatii mai joase dar nu va imaginati ca scoateti nici 10 cai cel putin asta e parerea mea desi pe dyno nu am fost...consumul a sarit cu 1 litru exact cu am aflat inainte de operatiune de prin forumuri.....

                  Comment


                  • #10
                    la mine;trage mai bine in turatii mai joase,raspunde mai prompt la acceleratii bruste iar consumul a scazut cu 0,5% la un stil de mers normal.daca o fortez,...oricum nu mai conteaza.

                    Comment


                    • #11
                      deci cu alte cuvinte eu la cati cai sa ma astept dupa operatiune? probleme cu garantia ?

                      Comment


                      • #12
                        la 1,6 16v cred ca e singurul motor la care remaparea nu face minuni .se simte prea putin.e degeaba facuta.plus ca motorul te cam indeamna sa o calci pe coada.cei care au cumparat motorul asta si vor sa aibe economie la benzina au facut o alegere proasta.la 16 v daca vrei ceva adevarat trebuie schimbate axele,alt soft pentru ele si ceva malai consistent.atunci e altceva.asta e parere personala.unii pot sa simta remaparea pe 16 v ca si cum ar fi pus turbo.acum depinde de sofer cum percepe mediul inconjurator.
                        Welcome to the Club, We Have Jackets !

                        Comment


                        • #13
                          si 3 de la mana ...sa iti cunosti masina ... si sa stii la ce te astepti dupa remapare.
                          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                          Comment


                          • #14
                            resoftare 1.6 16v

                            Eu as incerca o resoftare. Imediat ce-mi vor prisosi niste banuti ...
                            Pana atunci insa, as vrea sa aflu consumul inainte si dupa resoftare. Pana acum nu m-am lamurit deloc.
                            Nu sunt de acord cu " ... cei care au cumparat motorul asta si vor sa aibe economie la benzina au facut o alegere proasta ... ".
                            Deci, creste sau scade consumul dupa resoftare? Asta-i intrebarea!

                            Ca stil de condus: nu bruschez, schimb la max 3.000rpm, rar la 4.000rpm si foarte rar la peste 4.000rpm. Merg "batraneste" as zice. Nu intrebati de ce vreau resoftare in cazul asta ...

                            Comment


                            • #15
                              remapare logan 1.6 16v

                              as dori un raspuns de la d.l DOC .softul este la fel si la buc si la alti.eu stau in pitesti ,si ar fi uni din uzina care pun.ce soft or folosi?la dvs este mai bun?,ca si cu drumul pana la capitala duc softul in 250 lei..................are vreun nume softul,exista mai multe versiuni?astept un raspuns.ADI.SI totusi real se merita la 1.6. 16v,am inteles de pe forum ca se castiga cel mai putin la acest motor......uni zic 5 cai,alti 7,alti 10 cai.,cat se castiga real la 1.6 16v (105 cai de fabrica).astept parerile si celorlalti forumisti.....

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google