Nesimtire Romaneasca

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A calcat frana spate, a vazut ca nu are timp sa opreasca dupa care s-a urcat pe frana fata. Uitati-va cu atentie la slow-motion cat tarsie roata spate blocata.

    Comment


    • Frana spate nici nu prea se foloseste, poate doar ca ajutor ptr frana fata, el nu a dozat corect frana fata. Asta a fost buba.
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Originally posted by mumus View Post
        Si la bicicleta si mai ales la motor, frana principala e cea fata, doar ca se dozeaza
        de aia s-a dus ca berbecul... data viitoare sa invete sa franeze si cu spatele ca in opinia mea e foarte important sa stii sa franezi la moto inainte sa mergi.

        eu la bicicleta nu stiu daca am folosit de 10 ori(apasata un sfert sau mai putin) frana fata si mergeam de n-aveam treaba...

        la motor e doar legat de greutate... spatele e mai usor (cred ca la astea sport se aplica)

        Comment


        • Va rog frumos, daca nu aveti 1000 de km mersi pe motocicleta pe locul din fata nu mai comparati cu bicicleta (200 de kile in plus , suspensii cu cursa si frane diferite). Bicicletele (mai ales alea rigide) NU FAC TRANSFER DE MASE SPRE PUNTEA FATA la franare, la motoreta franezi cu spatele la inceput ca sa incarci fata si dupa aia franezi cu fata ca spatele E IN AER!
          Da motociclistul putea evita. Accidentul e din vina masinii (desi daca nu a lovit-o asigurarea ii da mumu), ca putea sa se pazeasca si el (sa incetineasca inaintea unei intersectii aglomerate desi avea prioritate) e alta poveste.
          Last edited by einstein1984; 18 May 2015, 11:56.
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • Idem si la bicla, la franare puternica spatele va bloca repede si la dozaj fin, frana principala e cea de fata, masa tot in fata vine.
            Te rog frumos daca nu ai mers macar 1000km pe bicicleta sa nu compari
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • Cand mergeam eu cu bicicleta nu aveam calculator de bord, intre timp am dat de bani si mi-am luat motor cu ardere interna.
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google