Tentativa De Omor ? Touareg Vs Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • anto84
    replied
    Originally posted by B997NDL View Post
    si eu cred ca ia cu suspendare 99%. e "primar"... nu se da cu exacutare, mai ales ca n-au fost vatamari.
    Daca se demonstreaza intentia, o incurca. Cu atat mai mult trebuie inchisi nebunii astia inainte sa provoace victime, nu dupa ce s-a lasat cu mortaciuni deja.
    Oricum deja 2 luni de arest poate ii mai linistesc pe vitejii de teapa lui.
    Pentru cei ca el ar fi suficienta anularea carnetului, daca se poate fara posibilitatea de a-l redobandi prea curand.

    Leave a comment:


  • IancuMIC
    replied
    Despre ce femeie vorbesti?
    ...
    Vezi ca ai intrat la alt film.

    Leave a comment:


  • B997NDL
    replied
    a fost inconstienta, ca nu cred ca voia sa omoare pe cineva.
    n-a prevazut puterea impactului si faptul ca era o femeie la volan si ca e total lipsita de reflexe. credea ca o sperie si ca o poate face sa intre ea in altul, el scapand si fugind de acolo.
    oricine in locul femeii ar fi tras de volan putin ca sa evite coliziunea.
    daca era un sofer mai acomodat cu covrigul, ramanea doar cu o sperietura si ii umplea celuilalt frigiderul.

    Leave a comment:


  • IancuMIC
    replied
    Va fi foarte greu, pentru procurori sa demonstreze ca a fost tentativa de omor; cel mai probabil avocatul apararii se va canaliza pe neglijenta sau ma rog, imprudenta.

    Leave a comment:


  • B997NDL
    replied
    si eu cred ca ia cu suspendare 99%. e "primar"... nu se da cu exacutare, mai ales ca n-au fost vatamari.

    Leave a comment:


  • anto84
    replied
    Originally posted by mr.K View Post
    Dupa epuizarea tuturor cailor de atac, la ultima instanta vor ramane 3 ani cu suspendare + plata unor daune catre victima.
    Iar daca asta sta in arest acum, va da el statul in judecata cerand compensatii pentru incarcerare.
    Am vazut filmul asta de prea multe ori.
    Pai arestul preventiv il cam merita, e pericol public.

    Leave a comment:


  • mr.K
    replied
    Dupa epuizarea tuturor cailor de atac, la ultima instanta vor ramane 3 ani cu suspendare + plata unor daune catre victima.
    Iar daca asta sta in arest acum, va da el statul in judecata cerand compensatii pentru incarcerare.
    Am vazut filmul asta de prea multe ori.

    Leave a comment:


  • B997NDL
    replied
    cel mult 5 ani, dar nici atata...

    Leave a comment:


  • micutzu666
    replied
    Da,da! Mai vb!!

    Leave a comment:


  • prometheus
    replied
    Probabil o sa vada 10 ani de inchisoare , putin !!

    Leave a comment:


  • vitriol
    replied
    Nu.

    "CAPITOLUL I
    Infracţiuni contra vieţii
    Art. 189
    Omorul calificat
    (1) Omorul săvârşit în vreuna dintre următoarele împrejurări:
    a) cu premeditare;
    b) din interes material;
    c) pentru a se sustrage ori pentru a sustrage pe altul de la tragerea la răspundere penală sau de la executarea unei pedepse;
    d) pentru a înlesni sau a ascunde săvârşirea altei infracţiuni;
    e) de către o persoană care a mai comis anterior o infracţiune de omor sau o tentativă la infracţiunea de omor;
    f) asupra a două sau mai multor persoane;
    g) asupra unei femei gravide;
    h) prin cruzimi,
    se pedepseşte cu detenţiune pe viaţă sau închisoare de la 15 la 25 de ani şi interzicerea exercitării unor drepturi.
    (2) Tentativa se pedepseşte.
    "

    "CAPITOLUL IV
    Tentativa
    Art. 33
    Pedepsirea tentativei
    (1) Tentativa se pedepseşte numai când legea prevede în mod expres aceasta.
    (2) Tentativa se sancţionează cu pedeapsa prevăzută de lege pentru infracţiunea consumată, ale cărei limite se reduc la jumătate. Când pentru infracţiunea consumată legea prevede pedeapsa detenţiunii pe viaţă, iar instanţa s-ar orienta spre aceasta, tentativa se sancţionează cu pedeapsa închisorii de la 10 la 20 de ani."


    Ziaristii trebuie sa faca spectacol si circ, asa ca nu credeti tot ce se scrie in presa.

    Leave a comment:


  • IancuMIC
    replied
    Inchisoare pe viata, pentru soferul Touareg-ului?

    Şmecherul cu Touareg care în iulie 2015 a acroşat intenţionat o maşină în zona fântânii Mioriţa din Capitală a fost trimis în judecată pentru tentativă de omor calificat. Dacă va fi găsit vinovat, controlorul de trafic aerian Şerban Iulian Sănducu ri...

    Leave a comment:


  • anto84
    replied
    Se pare ca baiatul are deja 2 luni de arest si tocmai a fost trimis in judecata:
    Link editat
    Last edited by 77sky; 5 April 2016, 19:45.

    Leave a comment:


  • vitriol
    replied
    Problema grava este ca Sanducu asta este o picatura intr-un ocean. Ca el sunt multi si probabil ca multi au murit infipti in copacii de pe marginea drumului, sicanati de astfel de cretini.

    Zilele trecute se agita un dobitoc la distanta de 20 cm in spatele meu, cu mana blocata pe flash-uri, pentru ca nu l-am lasat sa se urce peste mine in masina, eu circuland pe banda din mijloc si mergand inainte, iar el venind tare de pe banda destinata celor care faceau la dreapta in intersectie.
    Am oprit masina pe banda a 1-a (din doua) ca pe acolo m-a dus banda din mijloc, fara sa franez brusc cum fac meltenii, a oprit si el, a stat 5 secunde apoi si-a vazut de treaba. Cred ca asta este cea mai buna varianta de a scapa de melteni.
    Probabil o sa ma intrebati de ce nu am tras pe dreapta... Pentru ca nu eram sigur daca dobitocul vrea sa ma depaseasca pe dreapta sau pe stanga (cred ca nici el nu stia).

    Sa te apuci sa accelerezi ca sa scapi de ei, mi se pare cea mai neinsiprata alegere.

    Leave a comment:


  • IancuMIC
    replied
    Deocamdata e, putin arestat.



    Procurorii sustin ca "a avut un comportament sicanator si agresiv fata de un alt participant la trafic. Atunci cand a ajuns in paralel cu acesta, circuland cu o viteza de aproximativ 89 km/h, a franat brusc si a virat violent in directia autoturismului Dacia Logan, intrand in coliziune cu acesta in mod intentionat."

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google