Vorbitul La Telefon Dauneaza Grav Sofatului

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vorbitul La Telefon Dauneaza Grav Sofatului

    Azi cum veneam de la Piata Muncii spre Unirii, la rond la piata Alba Iulia m-am trezit dat la o parte de pe banda mea pe contrasens de unul care vorbea la telefon fara nici un stres, chiar si dupa incident a vorbit in continuare pana la Unirii unde a virat la dreapta.
    Norocul meu ca nu era nimeni pe contrasens si am avut unde sa ma feresc de fraier ca altfel ma alegeam cu masina botita.

    Captain of the black pearl

  • #2
    Este bine când totul se termină cu bine, mai ales când la min. 1:04 (la rond) ai făcut dreapta spre Unirii fix de pe banda a treia dar nu ai dat peste nimeni.
    http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

    Comment


    • #3
      Aia e fix cu tot ce ai ramas tu, din toata filmarea aia?!
      Dupa ce ca omu' era pe buna dreptate nervos ca s-a urcat gandacu' ala peste el, total de-a-n paulea, in afara de C-u' ala de pe b1/b2, care facea tot dreapta, n-avea pe cine se incurce.

      @GFN, ce camera ai? A mea s-a stricat si sunt in cautari.
      Last edited by Kojak; 14 April 2018, 23:41.

      Comment


      • #4
        Vezi, Kojak cum e când te bagi în seama pe marginea subiectului sau scoți idei din context cum am făcut mai sus?

        Credeam că ești obișnuit cu astfel de comentarii și observații, că doar, vorba ta, acestea, împreună cu avatarul te-au făcut celebru!

        Pardon, te-au consacrat
        http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

        Comment


        • #5
          Fabiane, in toti anii astia de cand sofezi, n-ai invatat ca nu e bine sa stai in unghiul mort al celor de pe benzile de langa tine? Intr-un minut ai stat in unghiul mort a doua masini (Octavia argintie si Broasca "dilie" - ca sa rimeze).
          E treaba de conducere preventiva si o extindere a instinctului de conservare.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • #6
            Sunt de acord cu vitriol dar n-am vrut să fiu primul care atrage atenția că omul era supărat. Și mai am o observație personală. Nu stați prea mult nici în offset față de cel din față.... ceva de genul că vă suprapuneți doar un far (dreapta al meu cu stânga spate al mașinii din față). Se poate întâmpla pe drumurile de 1.5 benzi. Era să o pățesc odată. Ideea este că creierul este ușor de păcălit. Vede a doua mașină din față care este circulă pe traiectoria mea și este la distanță. Dar se poate întâmpla să uite de cel ușor din lateral care merge suprapus doar un far față de mine. Și creierul este tentat să mențină distanța constantă față de cel mai din față, nu de cel din lateral. Și era un taxi care căuta unde să frâneze să își lase clientul, fără semnal. A găsit ceva, a călcat-o. Norocul meu este că eram atent și am evitat rapid printr-o fandare în stânga și nu am pus pe nimeni altcineva în pericol.

            Comment


            • #7
              Pe un alt forum auto, în urmă cu vreo 8-9 ani sau mai bine, cineva și-a luat-o rău de tot de la utilizatori pe motiv că-i acuza pe cei care stăteau în unghiul (lui) mort.

              Cu vreo două-trei excepții care au susținut ideea inițiatorului, nefericitul a fost linșat online deoarece, chipurile, nu scrie nicăieri la lege că nu ai vie să stai acolo... dar nah, hienele puse pe caterincă apar când nu te aștepți.
              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

              Comment


              • #8
                pai si vitriol a zis ca nu e bine nu ca e obligatoriu... e alegerea ta ce faci

                Comment


                • #9
                  Una e ce scrie in lege si alta e conducerea preventiva.

                  Fiecare e liber sa aleaga daca vrea sa ajunga intreg acasa sau sa se multumeasca ca nu este de vina din punct de vedere legal.
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • #10
                    Total de acord cu vitriol. Conducerea preventiva e cea mai sanatoasa. Regulile sunt bune acolo unde se respecta, nu este cazul la noi.
                    Nu de putine ori era sa o patesc din cauza altora si daca se intampla ceva, cu ce ma alegeam? Timp perdut, nervi, bani in functie de situatie si cu masina prin service-uri.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by sorin1983 View Post
                      pai si vitriol a zis ca nu e bine nu ca e obligatoriu... e alegerea ta ce faci
                      Postarea mea a fost, în cazul în care nu ai înțeles, în asentimentul lui Vitriol, doh!
                      http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Catalin S. View Post

                        Pardon, te-au consacrat
                        Bre, te-ai șocat puțin, este? ��

                        Ia mai zi-ne, cum e cu limitarea aia la 170, la trompeta de 1.0?
                        Fuge de nu poți s-o ții!

                        Comment


                        • #13
                          Inceteaza cu flamele; vad ca tii neaparat sa provoci si tu ceva aici.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • #14
                            In trafic nu alegi sa stai in unghiul mort al celui din dreapta sau stanga, sunt situatii reale in care asa se circula , cel care schimba directia trebuie sa se asigure atunci cand vrea sa faca asta si cu siguranta ar fi putut sa faca asta mai bine cel cu vw daca nu ar fi vorbit la telefon. GFN nu este vinovat.

                            Comment


                            • #15
                              daca e sa o luam asa la descusut nici el nu a condus preventiv...putea sa il claxoneze mai din timp, nu trebuia sa fie justitiar, nu trebuia sa incalce regulile de circulatie ca sa se bage in fata aluia
                              si pentru injuraturi si-a mai luat unu amenda tot asa...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google