Furtuna Cu Grindina La Rusi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Furtuna Cu Grindina La Rusi



    Канал автора: https://www.youtube.com/channel/UCqVACKgXasK1ari0pmbHGAw/featured Подписывайтесь!A sudden hail storm in Russia (Novosibirsk) 12.07.2014 | Внеза...


    N-am putut sa imi dau seama de ce rusnacii nu si-au pus salteaua pe cap era cea mai buna sa amortizeze loviturile de grindina
    Last edited by GFN; 15 July 2014, 14:21. Reason: Automerged Doublepost
    Captain of the black pearl

  • #2
    Cei care au ramas in apa pe timpul furtunii cu grindina nu stiau cum sa faca sa moara mai repede, niste inconstienti.

    Comment


    • #3
      Chiar ma gandeam cand am vazut filmuletu', care e marea aia in care se imbaiaza rusii in Siberia?
      De fapt era vorba de un fluviu.

      Aia nu era grindina, erau bolovani in toata regula.

      Iata ce spune cineva referitor la "ploaia" aia:

      "Visitors to a beach in Novosibirsk, Russia, were forced to run for cover when a sudden temperature drop from 105° to 71° F (41° to 22° C) caused a severe hail storm, dropping ice pellets the size of golf balls."

      WTF...41°in Siberia...chiar daca e mai in sud tot mi se pare incredibil.

      Comment


      • #4
        Originally posted by Kojak View Post
        WTF...41°in Siberia...chiar daca e mai in sud tot mi se pare incredibil.
        Regiunea aia defapt e putin mai sus de Ucraina, nu cred ca are nici o treaba cu siberia
        Si daca aia era grindina, inseamna ca nu stii furtuna de acum vreo 8 ani din oradea.
        Last edited by Razvy; 15 July 2014, 22:28.

        Comment


        • #5
          Originally posted by Razvy View Post
          Regiunea aia defapt e putin mai sus de Ucraina, nu cred ca are nici o treaba cu siberia
          "Novosibirsk este amplasat pe malul fluviului Obi în Siberia de Vest"

          Sursa: http://ro.wikipedia.org/wiki/Novosibirsk

          Enjoy!
          Last edited by Kojak; 16 July 2014, 00:08.

          Comment


          • #6
            Da, vad ca siberia e "o caruta de suprafata", eu stiam ca e doar in nordul rusiei, scuzele mele. Sau nagh, eram obisnuit sa aud doar de friguri extreme si ma gandeam ca e in nord.
            Dar oricum, nu mi se pare cine stie ce grindina aia

            Comment


            • #7
              Grindina ca grindina, da' pe mine m-a frapat tempratura aia de 41grC...daca chiar asa a fost.
              Io stiam ca in zonele alea in care se zice ca vara a fost intr-o zi de joi , cu greu sar temperaturile de 30gr, in zilele extrem de calduroase.

              Comment


              • #8
                Originally posted by Razvy View Post
                Dar oricum, nu mi se pare cine stie ce grindina aia
                Pai n-o fi cine stie ce, ca doar ploua asa in Romania de 3 ori pe saptamana - e la ordinea zilei grindina cat oul de prepelita, de la ora trei si douazeci - da' sa vezi cum e cand te prinde pe plaja si trecerea e asa brusca incat n-ai timp nici sa-ti aduni copii de pe plaja si nici unde sa-i adapostesti. Atunci sa te vad daca ti se pare grozavie sau nu.
                Last edited by vitriol; 16 July 2014, 00:27.
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • #9
                  Pe 12.07.2014, intr-adevar dupa cum spun si astia au fost niste temperaturi extreme, in jur de 36grC:


                  Oricum, au parte de variatii f. mari de temp. Spre sfasitu' lunii, minime nocturne aproape de inghet...acolo-i de mine, urasc caldura.
                  Last edited by Kojak; 16 July 2014, 00:38.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Razvy View Post
                    Da, vad ca siberia e "o caruta de suprafata", eu stiam ca e doar in nordul rusiei, scuzele mele. Sau nagh, eram obisnuit sa aud doar de friguri extreme si ma gandeam ca e in nord.
                    Dar oricum, nu mi se pare cine stie ce grindina aia
                    eu zic sa cauti pe goagal ca sa vezi ce inseamna frig in Novisibirsk.
                    intai documenteaza-te, daca nu stii, si apoi posteaza. altfel, poti pica in penibil.
                    cala faza cu Novosibirskul care nu e in Siberia. " The city is informally known as the "Capital of Siberia."
                    record low -46,3 grade celsius. ca in Caraibe.

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google