Flashlube - kit protectie supape

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Flashlube - kit protectie supape

    Salut colegi,

    Ce puteti sa imi spuneti despre acest "Flashlube - kit protectie supape" ?
    A folosit cineva pana acum ? E bun de ceva ? Intreb deoarece am rulat aproximativ 150.000 km numai pe gaz fara sa folosesc acest kit de protectie. Pana acum nu au fost probleme majore. Se simte o scadere a puterii insa ma gandesc ca e normal dupa atatia km.
    ASIGURARI ONLINE 24h - oriunde in RO : RCA + CASCO + LOCUINTE

  • #2
    Uită de asta.. .Mai ales la Logan...
    Astea merg 300k și mult mai mult lejer .. Regim de taxi.
    Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
    Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

    Comment


    • #3
      Am inteles. Ok, multumesc pentru raspuns.
      Last edited by 77sky; 7 January 2019, 12:03.
      ASIGURARI ONLINE 24h - oriunde in RO : RCA + CASCO + LOCUINTE

      Comment


      • #4
        Originally posted by gabau86 View Post
        Salut colegi,

        Ce puteti sa imi spuneti despre acest "Flashlube - kit protectie supape" ?
        A folosit cineva pana acum ? E bun de ceva ? Intreb deoarece am rulat aproximativ 150.000 km numai pe gaz fara sa folosesc acest kit de protectie. Pana acum nu au fost probleme majore. Se simte o scadere a puterii insa ma gandesc ca e normal dupa atatia km.
        Ce sa protejeze? Publicitatea mincinoasa ar tebui pedepsita . Cu multi ani in urma cand uleiurile erau proaste si procesul de ardere slab controlat , segmentii de cilindru nu erau foarte eficienti , se mai depunea calamina pe capul pistonului si pe scaunul supapelor . Empiric se mai facea decalaminare prin adaugare de gaz(petrol lampant ) in benzina . Acum nu se prea mai depune calamina , mai ales la cele pe gaz , asa ca nu este nevoie de niciun fel de aditiv . Multi sarlatani mai sunt in lume.

        Comment


        • #5
          Hmmm......nu stiu ce sa zic referitor la afirmatiile tale. Ma gandesc ca bine nu face functionarea pe gaz la turatii mari pe perioade mari de timp. Acum.....nu stiu nici cat de multa protectie ofera acest flashlube. Sunt curios doar daca il foloseste cineva de pe acest forum. As fi vrut sa impartasesca cu noi experientele, fie ele bune sau rele.
          Last edited by 77sky; 10 January 2019, 18:07.
          ASIGURARI ONLINE 24h - oriunde in RO : RCA + CASCO + LOCUINTE

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google