Lipsa caldura Logan 1.4 faza 1

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lipsa caldura Logan 1.4 faza 1

    Salutare!
    Nu stiu daca s-a mai discutat asta pe undeva (gasisem pentru motorina 1.5 - desi cred ca e cam acelasi sistem de incalzire).

    E iarna, iar la mine in masina e ger. Nu merge caldura de niciun fel. Am dat jos caloriferul acela si l-am curatat (nu era foarte murdar), si baga caldura. Dar cu greu. Acum insa, dupa un an, nu baga deloc. Baga aer rece (nu sloi, e data pe caldura) si inghet in masina.
    Ce este de facut?

    Am 4 linii la apa. Cateodata a scazut la 2 (am mers Bucuresti - Predeal), pe un ger de crapau pietrele si era Boboteaza inauntru. 2 linii apa. In oras, 4 linii tot timpul. Azi in oras am vazut 4 linii apoi dupa cateva minute a scazut iar la 2.

    Ce e de facut?

    Am inteles ca trebuie schimbate filtrul de polen, termostatul... insa altii au zis ca alea n-au nicio treaba. Caloriferul arde daca pun mana pe el, sub bord, dar pe gaurile de aerisire iese aer rece...

    Multumesc!

  • #2
    Salut!

    Am avut si eu problema asta. Am schimbat caloriferul cu unul nou, bulgaresc, cu 12 elementi. A costat vreo 80 de Lei.
    Acum am caldura la fel ca inainte. Initial ma gandisem la termostat, insa la mine sta mereu la 4 linii.
    Apropo, daca antigelul din borcan nu mai are culoare clara, ci ruginie, schimba-l pe tot, spala instalatia si pune apoi antigel Dacia si apa distilata.
    MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

    Comment


    • #3
      Te rog sa ne spui marca acestui calorifer bulgaresc.......

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google