Scartait viraj stanga/dreapta - Logan 1.4

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Scartait viraj stanga/dreapta - Logan 1.4

    Salut, Loganisti!

    Am o intrebare, poate ma puteti ajuta/sfatui. Am schimbat azi cauciucurile, ca-mi tragea in toate directiile si erau foarte tocite (6 ani si vreo 80.000 Km, anvelope de iarna folosite si vara). Cam fiecare cauciuc era tocit altfel.

    Bun, pana sa le schimb, de vreo doua saptamani a inceput un scartait puternic atunci cand virez stanga/dreapta.
    ​Nu tot timpul, dar foarte des. Un scartait ca de cauciuc moale frecat pe fier.
    Uneori se aude si atunci cand merg drept si dau prin gropi (!) sau denivelari, dar nu chiar la aceeasi intensitate.

    Acum, daca am volanul drept si tin de el, masina trage stanga. Ca sa mearga drept trebuie sa-l tin inclinat spre dreapta. Daca il tin drept, insa iau mainile de pe volan, trage dreapta.

    Capetele de bara au fost schimbate acum vreo 3-4 ani, amortizoarele fata acum un an si ceva, bucse si basculele cam acum 2 ani. Bieletele de directie niciodata in 12 ani.

    Iar referitor la acel scartait la viraje, clar se aude din afara masinii, nu e de pe la volan.
    Se aude exact asa
    https://youtu.be/MdP7kZxf7pk
    ​​​​​​
    Ce ar putea fi?
    Masina are 12 ani si 115.000 Km.

    Multumesc!
    Last edited by MARIVS; 11 January 2019, 18:36. Reason: More info
    MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

  • #2
    Am o adaugire la postul de mai sus, ca nu se intelege bine.
    Uneori se aude si cand cand merg drept si circul prin gropi (!), dar nu chiar la aceeasi intensitate.
    MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

    Comment


    • #3
      Capatul de bara. La mine asta a fost.

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google