Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Sfet View Post
    Cei care ati predat masinile la remat, ati mai primit ceva bani pentru " fierul vechi" sau doar certificatul de distrugere?
    Eu da. 600 de euro pentru un Sandero faza I. Dar nu in Timisoara. Inainte de Bacova, spre Buzias. Era un centru de casare nu REMAT.

    Gata. A sosit și "blenderul". Azi mă duc să il ridic. Sper că remaparea promisă de cei de la Dacia, sa fie una reușită. Am vrut 105 cai (cu 15 mai mult decât cea de stoc. Folii aplicate, jante aliaj, senzori parcare pe față.
    Last edited by AriciCuManere; 11 July 2017, 13:15. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Sa inteleg ca merge remapat oficial? Daca da, rog un link daca s a discutat in alta parte. Nu am reusit sa gasesc...

      Comment


      • @Sfet, iti dai seama ca oficial nu exista remapare :-)
        I have no special talent. I am only passionately curious.

        Comment


        • Silviu, ma gandeam ca nu este oficial, dar cand am citit " remaparea promisa de Dacia" , cam asa suna...nu ma mai mira nimic.

          Comment


          • 0.9 tce 105 cp sunt oficial pe Smart
            Se pare ca cei de la brabus comandat motoarele asta la Piteti pentru masinile lor


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            sigpic

            Comment


            • Am comandat azi un Prestige si dealerul a zis ca vine in octombrie. 9920e cu rabla si pack securite. Ar trebui sa vina cu protectia/blana/perete de foc de la compartimentul motor si blana dupa capota nu ? Pe portbagaj am impresia ca nu vine cu nimic, e tabla goala. Nu stiu daca mai vine cu vreo protectie ceva pe buza de jos de la gura de incarcare a portbagajului. Stiti cumva s-a schimbat ceva la insonorizare din 2015 pana acum ?

              Multumesc.
              Last edited by catalin11; 11 July 2017, 22:17.

              Comment


              • Originally posted by stoicanu View Post
                Se pare ca cei de la brabus comandat motoarele asta la Piteti pentru masinile lor
                :-) le-au comandat gata `tunate` sa nu se mai chinuie ei.

                PS

                Smart Brabus 0.9TCe are 109CP deci au mai umblat si ei un pic la ele :-)))

                Originally posted by AriciCuManere View Post
                Sper că remaparea promisă de cei de la Dacia, sa fie una reușită. Am vrut 105 cai (cu 15 mai mult decât cea de stoc. Folii aplicate, jante aliaj, senzori parcare pe față.
                Radem, glumim dar @AriciCuManere murim toti de curiozitate sa stim cine sunt `cei de la Dacia` ce ti-au promis remapare si folii aplicate?

                Originally posted by catalin11 View Post
                Am comandat azi un Prestige si dealerul a zis ca vine in octombrie. 9920e cu rabla si pack securite.
                Model (berlina, break), motorizare?

                Ai scris doar nivelul de echipare si optionalele.
                Last edited by Silviu; 11 July 2017, 22:21. Reason: Automerged Doublepost
                I have no special talent. I am only passionately curious.

                Comment


                • berlina, 0.9tce. Da scuze, greseala mea.
                  Culoare gris platine, am ales aceasta culoare ca tine la murdarie si da bine cu stalpii din fabrica si folie ca sa mai eficientizeze climatronicul.

                  Momentan am un 1.2 16v ambiance 2015 si nu are aer, asta a fost principalul motiv de iau alta masina. Am mers cu a unui prieten 0.9tce si mi-a placut se infige mai bine mai ales de la turatii joase, este mult mai silentioaza la motor si parca am simtit-o mai stabila fiind mai grea.

                  Aveti idee cat kg are un prestige 0.9 tce ? Ca in talon la mine la ambiance 1.2 16v 2015 zice 1050kg.
                  Last edited by catalin11; 11 July 2017, 22:42.

                  Comment


                  • Catalin...rabla? Serios? Cum?

                    Comment


                    • Pai numai sunt doar a dat avans 5% parca. A zis dealerul in caz ca nu vine rabla ii dau banii inapoi.

                      Comment


                      • Ultima " ghidusie": Vocea clientului spune livrare 17 august, dealerul 15 septembrie. Pe cine sa cred?

                        Comment


                        • Dealer, în august este CO.

                          Comment


                          • Nu, vc. E posibil sa o fabrice pana la concediu. Sau termen de 2 saptamani intre productie și livrare

                            Comment


                            • Uraaaa! Traiasca Dacia! Termen de livrare comunicat pe email 15.09.2017. Deci pestw 5 luni si jumatate de la plata avansului. Sa mi fie invatatura de minte. Dacia am vrut, Dacia am luat. Scarbit si sictirit deja de tot ce inseamna Dacia. Si inca nu am intrat in posesia ei...

                              Comment


                              • Originally posted by Sfet View Post
                                Uraaaa! Traiasca Dacia! Termen de livrare comunicat pe email 15.09.2017. Deci pestw 5 luni si jumatate de la plata avansului. Sa mi fie invatatura de minte. Dacia am vrut, Dacia am luat. Scarbit si sictirit deja de tot ce inseamna Dacia. Si inca nu am intrat in posesia ei...
                                Pacat...sper sa-ti schimbe parerea masinuta...cand o sa fii in posesia ei, sa uiti procesul asta neplacut de achizitie

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google