Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Iarasi sindromul de autoflagelare....

    Nu stiu ce spune concesionarul dar plasa de bagaje ptr berlina apare ca optional in brosurile lor. Cel putin aici in Timisoara.
    I have no special talent. I am only passionately curious.

    Comment


    • Asteptarea a luat sfarsit la mine astazi!Astazi am fost sa ridic masina... eu mai avand inainte un logan 2 din 2013..ca si diferente pro la modelul actual
      - navigatie automata
      -insonorizare mai buna(desi aici e cu dus si intors deoarece masina a fost urmarita in uzina si puse straturi duble de material antifonant :P)
      Ca si pareri contra:
      - desi este modelul prestige fata de laureate cum era vechea la aceasta plafoniera este simpla cu un singur bec )
      -parasolarul sofer numai are oglinda
      -carenajele de la rotile spate sunt decat jumatati )
      Nu am avut timp sa fac decat 2 poze la interior deocamdata..
      Attached Files

      Comment


      • S-o conduci sănătăs! Asfalt uscat! Drum liber! Noroc bun! Fir întins!



        Revenind și judecînd după poze dar și mesajul tău, am câteva întrebări...

        1. Prestige nu trebuia să aibă și Cruise Control?
        2. Poți pune o poză la "carene"? S-a tot discutat problema asta și sunt curios cum vezi tu acele "jumătăți".
        3. Cum ai reuțit să urmărești mașina în fabrică?
        4. Dacă nu poți răspunde la întrebarea 3 din motive lesne de înțeles, de unde știi că ai dublă insonorizare? Poți verifica asta cumva?
        5. La ce te referi când spui că ai "navigație automată"!

        Mulțumesc!
        http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

        Comment


        • Originally posted by Catalin S. View Post
          S-o conduci sănătăs! Asfalt uscat! Drum liber! 1. Prestige nu trebuia să aibă și Cruise Control?
          La Prestige volanul "de pele" cu limitator si Cruise Control intra la optionale (+250 oiro). Poate or fi incluse la Prestige Plus...
          Last edited by Lesbianu; 25 June 2018, 15:15. Reason: Typo

          Comment


          • Originally posted by OnLyOvY View Post
            -insonorizare mai buna(desi aici e cu dus si intors deoarece masina a fost urmarita in uzina si puse straturi duble de material antifonant :P)
            Care sunt straturile alea duble dpdv antifonare ? pasla ?
            Mi se pare cam ciudat, adica ce povestesti tu nu e ca si cum ai spune unui portar sa urmareasca daca iese o masina din curte pana la ora 2.
            Vorbim totusi de o uzina, pe care gigel sa-l tocmesti ca sa-ti puna tie doi șoricei in loc de unul?
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • Daca este angajat in fabrica sa zicem ca se poate, cu toate ca atunci cand se "pick-uie" componentele e cam greu sa iei mai multe, eventual daca a luat de pe alta )....

              Comment


              • Am vrut sa scriu clima automata....si mai toate masinile cumparate de catre angajatii uzinei sunt facute putin mai special daca intelegi ce vreau sa zic....mai pe inteles masina poate fi urmarita pe baza unei serii din momentul in care intra in productie pana iese in parc....si sunt unele sectii unde se poate da manual mai mult(insonorizant, mai multa ceara etc)
                Poze o sa fac maine dupa ce o sa pun si folie la masina...acum sunt la munca si nu am cum sa fac.
                Masina are si pilot automat, singurele optionale lipsa sunt piele, camera marsalier si cam atat.
                Last edited by OnLyOvY; 25 June 2018, 22:22. Reason: ....

                Comment


                • Gil26 - Spui ca ai dat avansul... ti-au dat si un termen estimativ de livrare.... si ai masina ...fizic.. In bucuresti stai?
                  Eu de exemplu azi, fac fix o luna, de cand am dat cei 5% si tot ce am primit de la agentul de vanzari a fost:... doar un sincer si direct...Nu avem raspuns de la uzina. Masina comandata este un logan 0.9 tce SL Prestige gris platine.
                  My turbo lag, give your MPI, a chance

                  Comment


                  • + Acum am vazut ca nu am specificat...s-au zgarcit si la roata de rezerva )...au pus r15 si ca sa fie treaba treaba mai e si Barum ....la vechea masina in 5 ani de utilizare nu am avut nevoie sa ma ating de ea spre ca nici la aceasta sa nu am..

                    Comment


                    • Prestige chel, lipsește și Pack t0rquemada™
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • @ andrei_mircea. Am platit avansul in 27.05.107, la preaviz data estimativa de livrare a fost 19.07.2017, masina a ajuns in reprezentanta in 28.06.2017 (platit integral, rabla, asigurare,...) si ridicata in 03.07.2017.
                        Agentul de vanzari (din Sibiu) a fost de nota zece. M-a ajutat cu foarte multe informatii.

                        Daca nu ai termenul de livrare estimativ poti incerca si la Vocea Clientului (oricum cei din reprezentanta tot de la Dacia il primesc) pe baza seriei de sasiu.

                        Comment


                        • Originally posted by OnLyOvY View Post
                          Am vrut sa scriu clima automata....si mai toate masinile cumparate de catre angajatii uzinei sunt facute putin mai special daca intelegi ce vreau sa zic....mai pe inteles masina poate fi urmarita pe baza unei serii din momentul in care intra in productie pana iese in parc....si sunt unele sectii unde se poate da manual mai mult(insonorizant, mai multa ceara etc)
                          Poze o sa fac maine dupa ce o sa pun si folie la masina...acum sunt la munca si nu am cum sa fac.
                          Masina are si pilot automat, singurele optionale lipsa sunt piele, camera marsalier si cam atat.
                          Despre "mitul de la Mioveni" cu "mașina urmărită pe banda" (lucru foarte greu de realizat) se spunea că, de obicei acestea erau mult mai proaste decât celelalte din simpla mentalitate romaneasca, " asta e a lu cutare, dă-l in ma-sa, ia el noua ". Am lucrat la Dacia împreună cu membri ai familiei, nu am văzut la TV sau visat. Că să faci posibilă asta, ar trebui să-i urmărești personal din Caroserie și până la finalul Montaj General-ului, inclusiv pe pista , la Încercări , ceea ce e imposibil.

                          Poți eventual, să-i șoptești robotului la ureche să-ți de-a mai multe puncte de sudura( ca pentru tine )sau să ți-o vopsească mai bine, că doar sunteți colegi. Glumesc desigur.
                          Last edited by alex1ioan; 26 June 2018, 06:29. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Alex imposibil nu e nimic :P! Ai si tu dreptatea ta pe pista nu a fost urmarita masina in rest a fost....cel putin pe partea de vopsitorie pot sa te asigur ca e facuta mai cu bun simt(nu de alta dar mama lucreaza in departament)

                            Comment


                            • Pe pista? Se verifica fiecare masina? De curiozitate, ce se verifica si cat (timp, km, etc).

                              Comment


                              • oBED nu stiu daca ai observat dar toate masinile vin cu 5-7 km la bord,din cate stiu masinile sunt testate pe o pista proprie aflata uzina in jur de 2-3km ceva de genul....acum ce se testeaza precis nu stiu sa iti spun...poate avem printre noi pe cineva care lucreazamin departamentul respectiv si ne poate lamuri...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google