Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by OnLyOvY View Post
    Alex imposibil nu e nimic :P! Ai si tu dreptatea ta pe pista nu a fost urmarita masina in rest a fost....cel putin pe partea de vopsitorie pot sa te asigur ca e facuta mai cu bun simt(nu de alta dar mama lucreaza in departament)
    Era bine daca prindeai una de export...

    sigpic

    Comment


    • Eventual, de Canada
      Care simt de raspundere la vopsitorie, ca e facuta de roboti, schimbi codul sursa pentru o caroserie ?
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • Intradevar, bine punctat 827 sam, vopsitoria chiar e robotizata, caroseria, deasemenea ,sunt roboti si in montaj. Nu neg ca o ceara suplimentara nu ar fi posibila, dar cred ca "marele avantaj "al lucratorilor Dacia este, procentul de reducere in functie de vechimea in firma. Sa o stapanesti sanatos fara evenimente neplacute.

        Last edited by alex1ioan; 26 June 2018, 12:31. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Singurele locuri unde probabil ca se mai poate interveni sunt cele cu operatii manuale si care nu implica montaj de repere. Nu stiu cum e pe linie la Dacia dar daca pe interiorul aripilor si pe dedesubt se face antifonarea fara sprijinul robotilor, operatorul poate sa aplice stratul protector mai cu simt de raspundere. La fel si la etansarea cu mastic, depinde de indemanarea operatorului, de cheful de munca sau gradul de oboseala. Banuiesc ca si aplicarea de ceara anticoroziva in cavitati se face tot manual si poate fi injectata pentru prieteni o cantitate mai mare.
          La masina mea am observat ca pe dedesubt sunt cateva zone in care a fost aplicata o substanta neagra, vascoasa (cred ca este teroson), dupa vopsirea masinii. La fel este si in zona de jos a amortizoarelor precum si prin alte parti, dar nu in totalitate pe toata podeaua masinii. Presupun ca aceasta operatie se face manual dupa ce masina iese din vopsitorie si ar putea fi chiar protejata suplimentar in totalitate. Eu chiar ma gandeam asta-toamna sa o urc pe rampa si sa-i dau un strat zdravan de teroson dar m-am luat cu altele si am lasat-o balta.

          Comment


          • Comment


            • Daca astia "verifica" masinile asa cum arata in acel video cum se face ca am luft intre aripa si usa de la sofer ? Portbagaju la fel inegal stanga dreapta. Capota in partea din dreapta este ridicata cu 2cm.

              Nu am timp sa ajung la ei dar vineri mi-am luat special liber.

              Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

              Comment


              • Saptamana viitoare sunt programat la dealer sa montez camera spate si sa schimb jantele,atunci voi avea posibilitatea sa fac o poza de dedesupt la masina pentru a avea o ideea dece zic ca masina are strat protector dublu prin toate zonele unde a fost posibil.
                Acum este decizia fiecaruia daca crede s.au nu( nebun nu sunt sa ma apuc sa desfac usile si mocheta sa va arat:

                Comment


                • Nu trebuie sa demonstrezi nimic, eu doar am incercat sa-ti prezint procesul de fabricatie . Sa te bucuri de ea.

                  Din pacate, asta e crudul adevar, oamenii sunt inlocuiti de roboti care nu cer salarii, nu fac greva etc.
                  Last edited by alex1ioan; 26 June 2018, 13:38. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Originally posted by OnLyOvY View Post
                    Saptamana viitoare sunt programat la dealer sa montez camera spate si sa schimb jantele,atunci voi avea posibilitatea sa fac o poza de dedesupt la masina pentru a avea o ideea dece zic ca masina are strat protector dublu prin toate zonele unde a fost posibil.
                    Acum este decizia fiecaruia daca crede s.au nu( nebun nu sunt sa ma apuc sa desfac usile si mocheta sa va arat:

                    Camera ai luat-o de la ei? La ce pret si cat te costa montajul in reprezentanta?

                    Comment


                    • Originally posted by alex1ioan View Post
                      Din pacate, asta e crudul adevar, oamenii sunt inlocuiti de roboti care nu cer salarii, nu fac greva etc.
                      E nasoală treaba asta cu înlocuirea oamenilor de către roboți la nivel mondial.
                      Adio mână de lucru "umană" - Bun venit șomaj!

                      Unde mai pui că e mai complicat un pic să spui roboților să dea două straturi de insonorizare (am glumit, ok?).
                      În schimb dacă Logan va fi făcut exclusiv de către aceștia...
                      ...atunci cu siguranță se va respecta termenul de livrare dar și finisajele vor fi de calitate!
                      Last edited by Catalin S.; 26 June 2018, 14:33.
                      http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                      Comment


                      • Originally posted by Catalin S. View Post
                        ...atunci cu siguranță se va respecta termenul de livrare dar și finisajele vor fi de calitate!
                        Te cam contrazice Tesla :-) exact asta au facut, au mizat pe roboti si si-au dat seama de greseala facuta. Finisajele au fost mai prost realizat si termenele de productie date peste cap (din pricina primei probleme).
                        I have no special talent. I am only passionately curious.

                        Comment


                        • Originally posted by crisalex View Post
                          Camera ai luat-o de la ei? La ce pret si cat te costa montajul in reprezentanta?
                          Eu am montat camera in reprezentanta anul trecut, 500 ron camera +manopera.

                          Comment


                          • Franțujii nu au investit prea mult în robotizarea Dacie, aceasta facundu-se tot cu "forța de muncă" existență.Aici au dezvoltat totul.

                            Comment


                            • Eu am cumprat camera separat la 200 de lei ! M duc la ei sa o Montez sa nu fac gura in caz de garanie

                              Trimis de pe al meu X4_Soul_Lite folosind Tapatalk

                              Comment


                              • Referitor la CASCO,

                                910 PE AN / incluse, toate daunele posibile, platibil in 4 rate. Valoarea asigurata 8120 Euro

                                Am facut-o la aliantz

                                gandeste inainte de a vorbi/scrie

                                „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google