Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu am rezolvat...vezi 2 pagini in spate.

    Omologare veche pe masina fabricata sfarsit luna 05 si CIV emis luna 6....in conditiile in care trebuiau introduse noile omologari din martie?!
    Logan 0.9 TCe 2018

    Comment


    • Dacă ai VIN cu UU14SDabcd1234567 e pe vechea omologare, astea noi sunt cu UU1L52abdc1234567, sistemul nou de vin-uri intodus de la Duster ph3 încoace
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Si la comanda mea VIN-ul e cu UU14SD in fata (doar e masina din stoc deci pe vechea omologare)
        CHIAR NU STIE NIMENI CLAR DACA SE VOR PUTEA OMOLOGA ?!
        In 3 sept fac un drum la Timisoara si ma duc direct la DRPCIV sa vad ce spun ei...ca deja ma ia cu tensiune...
        Sper ca n-am dat degeaba avansul de 5 %...si sa nu raman si fara el...

        Comment


        • Să nu fie prea târziu 3 sept ...vezi textul pe fond roșu


          Avansul se restituie

          @t0rquemada
          Foarte buna informația cu VIN-ul.
          Eu am aflat după norma de poluare E6 W...că sunt pe omologare veche
          Last edited by anduvirgil; 30 August 2018, 17:36.
          Logan 0.9 TCe 2018

          Comment


          • M-am gandit sa merg in 3 sept la DRPCIV pt ca teoretic reglementarea e deja in vigoare(daca ma duc maine in 31.08 inca vor inmatricula cu siguranta si precis o sa-mi spuna ca de la 1 sept..."mai vedem"...)
            Oricum ,daca pot retrage avansul si pot renunta la masina comandata si la Rabla2018 nu e nicio pierdere...MASINI O SA MAI FIE PE PIATA...
            (si al meu 1.4 din 2005 inca se descurca...)

            Comment


            • Știți de programul rabla când incepe?

              Comment


              • Cică 10 septembrie. Asa mi-au comunicat.

                Originally posted by t0rquemada View Post
                Dacă ai VIN cu UU14SDabcd1234567 e pe vechea omologare, astea noi sunt cu UU1L52abdc1234567, sistemul nou de vin-uri intodus de la Duster ph3 încoace
                Eu am UU1K52212345678910
                Last edited by rhydin; 31 August 2018, 19:36. Reason: Automerged Doublepost
                Artificial intelligence is no match for natural stupidity.

                Comment


                • Am dat un mail săptămâna trecută la vocea clientului in legătură cu mașinile vechi din stoc care nu respecta noile reguli euro 6b, daca pot fi înmatriculate după 1 septembrie.

                  Pe scurt, mașinile vechi din stoc sunt înregistrate la RAR și nu va fi nicio problema cu înmatricularea lor după 1 septembrie.

                  Și referitor la programul rabla, in jur de 15 septembrie vor fi alocate fondurile.
                  Last edited by IancuMIC; 6 September 2018, 07:25. Reason: Automerged Doublepost /stergere la cerere

                  Comment


                  • Pe scurt, mașinile vechi din stoc sunt înregistrate la RAR
                    Normal, daca au trecut au acolo pentru foliere CIV.

                    Comment


                    • Majorari de preturi la Dacia!

                      Comment


                      • Adica?

                        Trimis de pe al meu NEM-L21 folosind Tapatalk

                        Comment


                        • Originally posted by abc View Post
                          Majorari de preturi la Dacia!
                          Am observat si eu, probabil datorita cursului leu-euro, desi nu mi sa parut sa se aprecieze leul.

                          Comment


                          • Schimbare norme....
                            Scumpire în funcție de motor...observ ...+130 e SL Plus 1.0 și 80 E SL Plus 0.9
                            Logan 0.9 TCe 2018

                            Comment


                            • Salut, un dealer din Bacău a spus ca s-a introdus filtru de particule în toba de eșapament ( fără întreținere) și de aici scumpirea. Cât a fi de adevarat?????
                              sigpic
                              Asigurari Rca, Casco,Locuinta, Viata,etc...

                              Comment


                              • Salutare. Stie cineva de cand s-a bagat motorul dci 95, pe Logan 2?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google