Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De la 01.09.2018.
    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

    Comment


    • Originally posted by anduvirgil View Post
      Schimbare norme....
      Scumpire în funcie de motor...observ ...+130 e SL Plus 1.0 i 80 E SL Plus 0.9
      Gresit. Sl Plus 0.9 era 8930 si deci s-a scompit tot cu 130e. Sau scumpit saraciile astea intr-un an cu 230 de euro. Mi-e sila de ei.

      Trimis de pe al meu NEM-L21 folosind Tapatalk

      Comment


      • Nu trebuie sa iti fie sila. Preturile le fac in functie de costuri, taxe si salarii. Problema principala e nivelul de castig in Romania. Normal cand castigi sot/sotie fiecare cate 2k lei pe luna e foarte, foarte greu, plus poate o rata la casa si 1-2 copii. Dar cand castiga fiecare cel putin un 5k pe luna, altfel sta discutia si altfel poti accesa niste credite.

        Comment


        • Culmea e ca modelul Logan 2 este aproape de sfarsitul ciclului de viata, in principiu toamna 2019 ne putem astepta la lansarea noului model.

          Comment


          • La vara - toamna vor fi discounturi bune, la cele din stocuri. Eu cu 8 luni inainte de lansarea L2, parca, am prins la L1Ph2 discount bun.

            Comment


            • O chestie pe care am observat-o au pus start stop la varianta access de logan pe 1.0 sce.

              Comment


              • Originally posted by RaduWra View Post
                au pus start stop la varianta access de logan pe 1.0 sce.


                Poti sa pui un printscreen, te rog?


                Sent from my iPad using Tapatalk Pro

                Comment


                • Da, acum avem stop-start si la 1.0.

                  Accesează configuratorul online Dacia Logan. Alege motorul, caroseria, jantele, tapițeria și echipamentul pentru a calcula prețul configurării tale.


                  (Am vazut ca la Sandero au scos din configurator nivelul de echipare Acces)
                  Last edited by abc; 7 September 2018, 07:27.

                  Comment


                  • Unde apare? Eu vad tot "cu exceptia Sce 73".

                    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
                    I have no special talent. I am only passionately curious.

                    Comment


                    • Noutatea fiind care 1.0 SCe are S&S de la lansare... dar nu pentru Romania

                      Apare la

                      "Post conducere

                      Gear Shift Indicator (GSI = indicator pentru shimbarea treptei de viteza)
                      Sistem Stop & Start si Functie Eco-mode
                      Directie asistata hidraulic
                      Luneta incalzita "
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Pe dacia.ro apare ce am scris mai sus pe pagina principala.

                        Intr-adevar la post-conducere la sumar apare si S&S. Care e adevarata? :-)
                        I have no special talent. I am only passionately curious.

                        Comment


                        • Da, in link-ul de mai sus (valabil pentru nivelul de echipare Acces!) la detalii versiune, specificatii echipamente, post conducere, punctul 2. Este valabil si pentru alte nivele de echipare in combinatie cu motorizarea 1.0. Pana in prezent sistemul stop-start nu era disponibil in Romania in combinatie cu 1.0. Ca pe alte piete se putea...e alta poveste. Pentru clientul din Romania este ceva nou.

                          Inainte nu aparea aici (la post conducere). Au trecut aici dar au uitat sa modifice pagina principala. Urmeaza...
                          (Ieri am accesat site-ul Dacia de mai mult ori, initial nu mai apareau in configurator motoarele diesel, dupa cateva ore au aparut dci cu adblue. Site-ul nu se actualizeaza imediat. Daca te uiti cu atentie la Acces o sa vezi ca in poza din configurator nu are butuc la usa pasagerului. In realitate are...)
                          Last edited by abc; 7 September 2018, 10:01.

                          Comment


                          • De ce ai sta sa accesezi de nspe ori pe zi site-ul dacia.ro?
                            Schimbi masina?

                            Comment


                            • Am accesat de 3-4 ori site-ul Dacia. Prima oara am vrut sa vad modificarile de dupa 1 septembrie. Cand am observat ca lipsesc ofertele diesel, am revenit sa aflu (din curiozitate) ce a aparut. In final am vazut diesel cu adblue si fara EDC/easy-r.

                              Nu schimb masina pentru ca: inca imi place, tin la ea, este intr-o stare excelenta, nu am bani pentru alta, pur si simplu nu are rost, este o masina simpla si buna.
                              Daca as schimba, stiu ce sa iau - nu trebuie sa aleg sau sa caut.
                              In functie de buget Duster Essential 1.6 4x2 sau Logan Acces, ambele bleu navy.

                              Comment


                              • Cu Ad-Blue. Este la kaufland

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google