Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Secretul lui Polichinelle:

    http://www.capital.ro/dacia-pregates...otoare-si.html

    Comment


    • Originally posted by t0rquemada View Post
      Românii știu măcar o limbă străină dacă nu 2, că așa era sistemul de învățământ.

      P.S. Poza aia e o randare ordinară Sandero peste un QQ(qasquai)
      Nu vrei sa mai intru in detalii, of topic, dar îți povesteam eu cat de poliglot e romanashul .

      Comment


      • Originally posted by iatagan View Post
        Atunci chiar nu inteleg de ce nu iti da termen exact. Credeam ca e prin Rabla si nu stiau cand se prelungea...
        Din fericire eu am primit termenul final (3 luni) si VIN-ul final cand mi-a facut factura pt avans. In plus, a venit si cu 2 saptamani mai devreme Asta chiar mi-a placut la dealerul meu, a fost serios... Doar cu bandourile m-a dezamagit ) nu mai repet, am scris prea mult pe forum
        Eu am bon de comanda de pe data de 13.07.2018. Tot pe bon am si VIN-ul (sasiului nu va ganditi la vin) si la finalul facturii ”data estimativa de livrare” 29.07.2018. Ce-i drept e LOGAN SL PLUS SCE 1l 73CP. Ce am pus optional a fost doar culoarea metalizata (gri). Am mai vrut bancheta rabatabila 1/3 si 2/3 da au spus ca in acest caz nu poate sa-mi zica pretul exact ca nu au pe stoc. Si ca (ceea ce m-a facut sa renunt la tipul asta de bancheta) din septembrie se va produce o alta motorizare pe benzina mai scump cu cca 600 de euro, iar la motorina peste 1000 de euro (intradevar ceva cu normele de poluare). Mi-a facut si o reducere de 500 de euro, deci in total 7772 euro.

        Eu sper ca nu depasesc prea mult cu acest termen (peste 3 luni cum am vazut aici)

        Comment


        • Adica de la 1 septembrie 2018 (cand se trece la Euro 6c) Logan 1.0 se scumpeste cu 600 euro iar Logan diesel (care devine blue dci) se scumpeste cu 1000 euro? Greu de crezut! In Franta Duster blue dci costa cu 150 euro mai mult decat Duster dci.

          Comment


          • Nu va contrazic! E ce mi-a spus delerul! Poate vroia (sigur) sa-si vanda marfa! Pe mine m-a convins sa nu mai astept doua lucruri : aveam nevoie urgent de masina si ce a contat mai mult reducerea de 500 de euro
            Last edited by 77sky; 19 July 2018, 23:17.

            Comment


            • Originally posted by iatagan View Post
              Atunci chiar nu inteleg de ce nu iti da termen exact. Credeam ca e prin Rabla si nu stiau cand se prelungea...
              Din fericire eu am primit termenul final (3 luni) si VIN-ul final cand mi-a facut factura pt avans. In plus, a venit si cu 2 saptamani mai devreme Asta chiar mi-a placut la dealerul meu, a fost serios... Doar cu bandourile m-a dezamagit ) nu mai repet, am scris prea mult pe forum
              Buna,

              Eu am termen pe 29 iulie (conform bonului de comanda). Cand te-a chemat atunci ai platit si diferenta de bani? Ca am inteles ca plata se face doar prin banca (BCR) si logic ar fi sa te anunte cu o zi inainte sa poti face plata. Cel putin cand am platit avansul mi-a dat un ordin de plata si am platit la BCR(5%) si i-am scanat plata si am trimis-o pe e-mail delerului care mi-a spus ca e ok.

              Comment


              • Am achitat restul banilor cu 2-3 saptamani inainte de pe telefon la reprezentanta, am facut printscreenuri si i le-am trimis pe email ca sa le trimita mai departe.
                Intr-adevar, mi-a dat si mie un ordin de plata cand am zis ca vreau sa achit unde scria suma in lei de plata (valabil 2 zile sau 3, nu mai stiu).
                Last edited by 77sky; 29 July 2018, 23:22.

                Comment


                • Este adevarat ca se doreste introducerea motorului de 1.4 16v pe logan din aceasta toamna?

                  Comment


                  • Originally posted by abc View Post
                    Adica de la 1 septembrie 2018 (cand se trece la Euro 6c) Logan 1.0 se scumpeste cu 600 euro iar Logan diesel (care devine blue dci) se scumpeste cu 1000 euro? Greu de crezut! In Franta Duster blue dci costa cu 150 euro mai mult decat Duster dci.
                    Apare motorul 1.3 TCE din septembrie, despre el este vorba de bani in plus !
                    Last edited by leutzul; 30 July 2018, 17:52.

                    Comment


                    • 1.3 TCE am inteles c vine pe Duster, nu pe Logan.
                      Nu exclud intr-un viitor indepartat, dar foarte indepartat...

                      Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk

                      Comment


                      • Am fost la Meridian Pipera cu un Dokker la garantie si am vorbit cu un agent care mi-a spus acest lucru !
                        A mintit el, mint si eu !: Jumpy:

                        Comment


                        • Meridian nord = zero barat pe parte de consilieri vânzări.

                          A ieșit H5F(1,2 TCe) și intră H5H (1,3TCe) dar nu pe X52

                          Când apare H5D-ul (1,0TCe) poate îl vedem pe X52
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Salut.
                            Sunt nou posesor de Logan 2, 0.9 tce, numere provizorii până în octombrie, programare înmatriculare 11 septembrie.

                            Astăzi primesc mail de la dealer ca trebuie înmatriculată până la 31.08.2018....era vorba de ceva norme...
                            DE CE?
                            Logan 0.9 TCe 2018

                            Comment


                            • Pentru ca de la 1 septembrie 2018 pentru masinile noi intra in vigoare norma de poluare Euro 6c care implica procedura de omologare WLTC World Light-Duty Test Cycles dar fara Real Driving Emissions (este "Voluntary Monitoring"). Anterior datei de 1 septembrie 2018 masinile noi trebuie sa respecte norma de poluare Euro 6b care implica procedura de omologare NEDC.

                              Comment


                              • Perioada de tranzitie nu exista?!
                                Logan 0.9 TCe 2018

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google