Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu! Data era demult cunoscuta. Din pacate majoritatea producatorilor amana pana in ultimul moment sa se conformeze si asa apar astfel de situatii. Dacia nu este un caz izolat. Oarecum asemanator procedeaza multi romani cand trebuie sa plateasca taxe si impozite: amana plata pana in ultimele zile si apoi reclama aglomeratia de la ghisee si blocarea sistemelor informatice. Referitor la normele de poluare pentru masinile noi: urmeaza Euro 6d-temp de la 1 septembrie 2019 si Euro 6d de la 1 ianuarie 2021. Daca vorbim de modele noi: Euro 6d-temp este in prezent in vigoare pana in decembrie 2019 inclusiv iar din ianuarie pana in decembrie 2020 avem Euro 6d.

    Comment


    • Cunoscută de cine...ieri am aflat.

      Pe scurt am cumpărat un produs care poate fi utilizat numai pe perioada numerelor roșii și nu mai poate fi înmatriculat după 01.09.2018....că așa am programare

      Mai bine cumpăram un SH...
      Last edited by anduvirgil; 9 August 2018, 07:14.
      Logan 0.9 TCe 2018

      Comment


      • Originally posted by t0rquemada View Post
        Meridian nord = zero barat pe parte de consilieri vânzări.

        A ieșit H5F(1,2 TCe) și intră H5H (1,3TCe) dar nu pe X52

        Când apare H5D-ul (1,0TCe) poate îl vedem pe X52
        H5D este programat sa echipeze X52 din 2019 și H5H intra pe duster, cu variante de motorizari de 110 și 140 CP, asa țin minte.

        Meri la înmatriculare direct la ghișeu, sigur vei rezolva.
        Last edited by aris86; 9 August 2018, 07:12. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Si eu sunt in aceesi situatie, noroc ca sunt in concediu. Pe mine m-au sunat cei de la Dacia (dealer) sa ma anunte.

          Tipic romanesc.

          „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

          Comment


          • Originally posted by abc View Post
            Nu! Data era demult cunoscuta. Din pacate majoritatea producatorilor amana pana in ultimul moment sa se conformeze si asa apar astfel de situatii. Dacia nu este un caz izolat. Oarecum asemanator procedeaza multi romani cand trebuie sa plateasca taxe si impozite: amana plata pana in ultimele zile si apoi reclama aglomeratia de la ghisee si blocarea sistemelor informatice. Referitor la normele de poluare pentru masinile noi: urmeaza Euro 6d-temp de la 1 septembrie 2019 si Euro 6d de la 1 ianuarie 2021. Daca vorbim de modele noi: Euro 6d-temp este in prezent in vigoare pana in decembrie 2019 inclusiv iar din ianuarie pana in decembrie 2020 avem Euro 6d.
            serios? uite-te in primele zile din ianuarie cand toti se ingesuie sa pateasca impozitele, cu toate ca au termen pana in 31 martie. Din moment ce am platit numere rosii si am dreptul sa le folosesc 3 luni, care e problema? Ia incearca sa faci acum o programare la inmatriculari pentru sfarsitul lui august. Ce zici, reusesti?
            O situatie de toata jena, tipic romaneasca, dealerul ar trebui sa il ajute cu inmatricularea masinii, avand posibilitatea asta (serviciul de inmatriculari, are un ghiseu special, care intre orele 12.30 si 13, zilnic, se ocupa cu inmatricularea masinilor care fac parte din parcuri auto, firme de inmatriculari, dealeri, fara a avea nevoie de programare), dar interesul fata de client este 0 (trimitem o instintare si ne spalam pe maini, minunat)

            Comment


            • Toată lumea face programare online, în București mergi liniștit dimineața, stai la coada, iei bon de ordine și în cca 1h ai rezolvat, mai ales ca taxele le poți achita direct la ghișeu. Am pierdut talon, am făcut copii de pe acte, mers în Pipera, luat bon de ordine și în 45 de minute am rezolvat. La eliberare, a fost mai simplu, a bătut vântul.

              Comment


              • In Brasov, daca nu ai programare online, trebuie sa mergi sa stai la coada incepand cu ora 2 dimineata, se fac liste, se vand bonuri, si nici asa nu ai siguranta ca o sa reusesti sa termini intr-o zi.

                Comment


                • Problema rezolvata.
                  Lipsa comunicarii este principala cauza a problemelor.
                  Nu inteleg de ce numerele provizorii nu au fost date de la inceput pana la 31.08.2018 sau o notificare privind inmatricularea in perioada urmatoare.
                  Ideea este ca recomadarea CE spune de o perioada de gratie in care se pot vinde si inmatricula masini dupa normele vechi, asa cum au fost omologate.

                  Succes celor in situatie similara.
                  Logan 0.9 TCe 2018

                  Comment


                  • Salut.

                    Am avut noroc si am primit masina mai repede decat anticipam.
                    Loganul SL Black &White 0.9 TCe a ajuns la Cluj la data de 26 Iulie si am preferat sa astept inca vreo cateva zile(3 August am plecat de la dealer) si pentru inmatriculare cu numere definitive.

                    Pentru inmatriculare am platit 400 RON dar eu zic ca merita, oricum nu reuseam sa fac programarea la inmatriculare si sa rezolv cu toate actele intr-o saptamana.
                    Am platit inca 17 RON si pentru suportul de placute de inmatriculare(fata+spate).

                    Weekendul trecut am mers aproape 350 km si am prins si cateva drumuri pe unde ieseau tractoare si vaci de pe camp , asa ca am intins pe portiere/praguri pamant si diverse alte materii.

                    Probabil aici nu e topicul potrivit dar imi puteti spune va rog unde pot gasi/cumpara aparatori de noroi pentru Logan 2 2018 pentru rotile din fata?

                    Multumesc

                    Comment


                    • Sa o stapanesti sanatos!
                      Suntem off topic, dar gasesti chiar la reprezentanta la aprox 90-100 ron setul pentru fata sau pe site-uri on-line Sau poti lua de Logan I la aprox 50-60 ron setul (fata+spate), doar ca trebuie putin ajustate.

                      Comment


                      • Pe site-ul Dacia a aparut o oferta de masini cu livrare imediata si preturi atractive.

                        Comment


                        • Teaser Stepway family
                          -medianav gen4 cu android auto
                          Attached Files
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Pe cand si la noi?

                            Comment


                            • Nu stiu daca doar mie mi se pare, dar Logan Stepway arata fix ca o struto-camila. Nici magar nici armasar. Din punctul meu de vedere e urat.

                              Stie cineva care mai e termenul de livrare la Logan 0.9 tce?
                              Last edited by raulz0r; 28 August 2018, 18:13.

                              Comment


                              • Am făcut și eu comanda pt mcv stepway prin rabla iar la termen de livrare scrie ca termen de răspuns în scris 20 de zile de la achitarea primei plăti sau achitare integrală.
                                Originally posted by raulz0r View Post
                                Nu stiu daca doar mie mi se pare, dar Logan Stepway arata fix ca o struto-camila. Nici magar nici armasar. Din punctul meu de vedere e urat.

                                Stie cineva care mai e termenul de livrare la Logan 0.9 tce?
                                Subscriu. Arata ca o carapace de țestoasă.
                                Last edited by rhydin; 28 August 2018, 18:22.
                                Artificial intelligence is no match for natural stupidity.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google