Ce Alarma Folositi/recomandati Pe Logan II ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cel de la Auto Europa si cei de la VC spun ca doar daca se instaleaza cele doua variante de alarme - piese originale - de mai sus nu se pierde garantia. Stiti ceva scris emis de Dacia care i-ar contrazice?

    Auto Europa fiind concesionarul/reprezentanta in Timisoara iar VC fiind Vocea Consumatorului de la Dacia dupa cum se cunoaste.
    Last edited by NEL; 14 June 2018, 10:18. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Eu mi-am montat ce am vrut eu iar cei de la Meridian mi-au confirmat că nu se pierde garanția. Evident mi-au dat și foaie cu garanția manoperei. Mașina e pe leasing la ei deci sigur nu ar fi montat dacă ducea la pierderea garanției.

      Comment


      • Originally posted by panselin4 View Post
        Am montat eu alarma pe cheia mașinii, nu am telecomanda separată, se activează și dezactivarea din cheia mașinii, si functioneaza impecabil de vreo 3 ani, am montat o de când mi a fost spart butucul portbagajului si furată roata de rezerva.
        Cum faci daca vrei sa inchizi masina din telecomanda fara sa activezi alarma? Adica daca se intampla uneori sa parchezi masina intr-un loc unde nu vrei sa activezi alarma, cum procedezi?

        Comment


        • Se baga cheia în broască și se răsucește un sfert de tura.

          Comment


          • Nu cred ca merge.
            Eu stiu ca la creme cu centralizata pe telecomanda, dacă bagi cheia in broasca incui doar usa soferului.
            La l1 cu centralizata fara telecomanda... Procedai asa cum zici.

            Comment


            • salutare fratilor intr-o suferinta,sunt nou pe forum si am o intrebare:mi-am achizitonat de pe net o alarma pni 360 care as dori sa o montez pe un logan 2 fabricat in 2017,iar pe langa faptul ca nu gasesc nici un service autorizat in brasov pentru a o monta,cineva mi-a spus ca electronica la masina este foarte complicata si nu se pot monta alarme pe ele,sau ca pni nu este o alarma compatibila,sau...ca nu am luata alarma de la ei,in concluzie as dori,va rog sa-mi spuneti daca se poate monta larma si daca pni este compatibila si buna pentru logan 2.
              PS Am mai avut montata o alarma pni pe un logan 1.5 din 2007 si mi-a functionat foarte bine.

              Comment


              • va salut, exista un tip de alarma sau un modul optional atasat unei alarme care sa semnalizeze si sa preintampine furtul unui far/proiector/ornament... ?

                Comment


                • Originally posted by sonel View Post
                  salutare fratilor intr-o suferinta,sunt nou pe forum si am o intrebare:mi-am achizitonat de pe net o alarma pni 360 care as dori sa o montez pe un logan 2 fabricat in 2017,iar pe langa faptul ca nu gasesc nici un service autorizat in brasov pentru a o monta,cineva mi-a spus ca electronica la masina este foarte complicata si nu se pot monta alarme pe ele,sau ca pni nu este o alarma compatibila,sau...ca nu am luata alarma de la ei,in concluzie as dori,va rog sa-mi spuneti daca se poate monta larma si daca pni este compatibila si buna pentru logan 2.
                  PS Am mai avut montata o alarma pni pe un logan 1.5 din 2007 si mi-a functionat foarte bine.
                  Salut,

                  Eu cand am cumparat masina, cei de la reprezentanta (ASV Ghimbav) mi-au oferit o alarma gratuit, tot un PNI. Montajul a fost facut profi, zici ca asa a venit masina. mergi si vorbeste cu ei ca 100% o monteaza.

                  Comment


                  • Originally posted by midas View Post
                    va salut, exista un tip de alarma sau un modul optional atasat unei alarme care sa semnalizeze si sa preintampine furtul unui far/proiector/ornament... ?
                    Un senzor de perimetru (viper), eu am ales o alarma viper, iar senzorul l-am comandat la un magazin online si l-am montat singur.
                    Iar pentru mai multa siguranta,o camera de bord duala cu modul parcare si detectare miscare.

                    Trimis de pe al meu V3_Viper folosind Tapatalk

                    Comment


                    • Avital 3100L

                      Am alarma avital 3100L pusa de dealer. Funcționează ok, dar consuma 100ma. În 24 de ore se duce 6%din baterie. Coroborat cu drumuri scurte, bateria sta mai mult goala. O fi ceva stricat la ea sau atât trebuie sa consume? În carte spune doar ca producătorul se străduiește ca produsele lui sa consume puțin, dar fără a indica cât. Dacă nu armez și folosesc închidere centralizata consuma 10ma.
                      La baterie ce e peste 50ma nu se acorda garanție.

                      Comment


                      • Am găsit asta despre Avital 3100L. Vezi dacă se potrivesc unele dintre ele.
                        SPECIFICATIONS:
                        -DC Operating Voltage: 9.5V-16V
                        -Operating Temperature System: -40?C to 85?C
                        -Operating Temperature Remote: -10?C to 50?C
                        -Current Consumption @ 12.6V 25?C: Standby <15mA; Armed <20mA
                        -Transmitter Frequency: 433 MHz

                        Comment


                        • Merci pentru specificatii. Am desfacut alarma, nu pare nimic in neregula cu ea. Daca desfac mufa de door lock si folosesc inchiderea centralizata a masinii pentru inchidere si din alarma doar armez, consumul este cel specificat de tine15ma. Stiti cumva unde ar trebui legat door lock la BCM(logan2)?
                          Oare cheia masinii merge imperecheata cu avital3100? Vad ca au tot 433Mhz.
                          Merci.

                          E legata bine. Daca incui din cheia masinii si apoi armez consumul ajunge la15ma in 2 minute. Daca incui din alarma dureaza 15 minute pana scade consumul la 15ma. Cred ca asa functioneaza BCM. Oricum e OK. Mai sunt doar doua variante: baterie proasta si/sau prea multe drumuri scurte.
                          Last edited by meme10; 6 November 2018, 01:41. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Am gasit ceva despre alarmele Pandora , ati montat asa ceva pe masina dupa specificatii par foarte bune

                            Comment


                            • Pandora, Sherkan &Co sunt pentru piața rusă, frecvențele utilizate nu sunt ok la noi
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Va salut!
                                Imi puteti recomanda un service bun pentru montaj alarme auto in Pitesti?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google