Vanzari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vanzari Logan 2

    Suprize suprize. Desi multi pe aici nu ii dadeau prea multe sanse...ca e submotorizata, ...ca n-o cumpara nici draq...
    In ciuda faptului ca termenul de livrare a fost destul de mare in Dec pentru Logan 2, se pare ca modelul se vinde f bine!
    In decembrie s-au vandut 800 Dacia Logan, in crestere cu 34% fata de Decembrie 2011.
    Asta in conditiile in care pana in noiembrie Logan avea o scadere drastica fata de 2011- in jur de 50%.



    Da..probabil ca din alea 800 au fost si Logan 1 de pe stoc- dar nu cred ca foarte multe , avand in vedere ca pana in nov logan 1 avea o scadere de 50%.
    Saab 9-5 Aero

  • #2
    Odata cu modelul nou, era de asteptat sa creasca si vanzarile. Loganul este cumparat si de firmele care vor sa inoiasca parcul auto, de cei cu taxi, de oamenii obijnuiti, etc. Sunt curios cum merge Lodgy

    Comment


    • #3
      Tu vrei sa-i inbolnavesti de inima pe cei ce sunt adversari declarati, inca din faza de conceptie, ai noului Logan?
      Sa se vanda; sa mai planga si altii nu numai noi.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • #4
        Din cate stiu eu este destul de greu de crezut ca intr-o luna s-au vandut atat de multe masini LOGAN II.
        Spre comparatie la dealer-ul de unde am cumparat eu in luna decembrie au fost livrate doar doua autoturisme logan II - noul logan.
        Daca statistica se refera per ansmablu probabil ca da - in sensul ca aici ar trebui sa intre toata gama dacia nu numai logan II.
        sigpic
        This is My Ride!
        !Visit and enjoy!

        Comment


        • #5
          Pentru Lodgy am date doar pana la octombrie- s-au vandut 576 iunie 2012- oct 2012 . Daca am calcula o medie proportionala ar iesi:
          576 : 5 luni (iunie iulie aug sept oct)= 115 masini pe luna x 10 luni (ian- oct)=1,152 masini. Asta ar insemna locul 11 dupa Skoda Fabia cu 1,189 bucati.
          Dar am informatii ca pe Nov Dec Lodgy a mes nesperat de bine.

          Cu flotele nu prea sunt de acord.
          1. Firmelor nu prea le place sa astepte- de obicei le vor repede 1-2 saptamani
          2. Ca si manager nu e f intelept sa cumperi flota in secunda 2 de cand apare o masina.

          Statistica se refera strict la Dacia Logan nu si la alte modele. In aceste 800 nu intra neaparat masini livrate- ci masini contractate ptr care s-a dat avans.
          Last edited by eugenmanea; 1 February 2013, 18:07.
          Saab 9-5 Aero

          Comment


          • #6
            In Romania sau in total cu tot cu export?
            Oricum afara se vand mai mult ca in Romania.
            Am vazut deja peste 10 Lodgy numai la un drum de Germania.
            Loganuri de acum trebuie sa apara pentru ca la ei s-a facut intrarea mai tarziu.(la jumatatea lui ianuarie)

            Comment


            • #7
              Ce sigla aveau masinile?
              Eu tot vad tiruri incarcate cu Logan 2, dar cu sigla Renault, care se indreapta dinspre centura Bucuresti, spre Vama Giurgiu.
              Care o fi treaba cu ele?

              Comment


              • #8
                normal ca in ROmania
                Tot ce apare pe www.apia.ro sunt date cu vanzarile din RO
                Saab 9-5 Aero

                Comment


                • #9
                  Sigla era Dacia!
                  Cele cu sigla de renault is vandute la alt pret,mult mai mare, fata de cele cu sigla dacia.
                  Oricum studiul ii irelevant pentru o luna!Trebuie facut pentru un an ca sa vezi clar daca a fost doar inghesuiala pentru noul model sau ca firma dacia isi mareste vanzarile.Multi or asteptat noul model,altii s-or inghesuit la reducerile pentru Ph2 si uite asa numarul mare de vanzari.
                  Dacia are deja o piata constanta pentru export si putin le pasa de romanul sarac.Daca era interes se puteau niste preturi mai mici.Au un profit extraordinar.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by balanel View Post
                    Ce sigla aveau masinile?
                    Eu tot vad tiruri incarcate cu Logan 2, dar cu sigla Renault, care se indreapta dinspre centura Bucuresti, spre Vama Giurgiu.
                    Care o fi treaba cu ele?
                    Vezi ca alea erau Noul Symbol, care se face exclusiv la Mioveni pentru turci, rusi si indieni

                    Comment


                    • #11
                      La indieni, volanul nu-i cumva pe dreapta?!

                      Comment


                      • #12
                        Habar nu am, stiu doar ca se fabrica la noi si se vinde in 3-4 tari
                        Cel putin asa scria presa ca au declarat cei de la Renault.

                        Comment


                        • #13
                          India la fel ca toate tarile foste colonii englezesti (australia, japonia, etc) au volanul pe dreapta

                          Comment


                          • #14
                            Si Logan 1 la aparitie s-a vandut in draci , 2004-2005.
                            Eu spun sa asteptam o perioada, sa vedem ce program Rabla va fi in desfasurare... Vanzarile pe o luna sunt fix pix. O masina noua trebuie sa confirme.
                            Oricum, tot la export se va vinde mai mult, piata din Romania e la pamant, lipsa de lovele.
                            Visul umed a lui Stroe e ca guvernoiul sa puna pentru masinile E3 si E4 un timbru de mediu care sa aduca pretul masinilor respective peste cel al unui Logan nou. Doar asa stie ca sunt sanse sa vanda suficient de multe masini pentru a iesi pe profit, ca pana la urma asta e scopul.
                            Last edited by mr.K; 2 February 2013, 14:12.

                            Comment


                            • #15
                              800 de Logan intr-o luna ti se pare vanzare in draci??? Logan PH2 pe anul 2011, cand a fost anul cel mai slab a vandut aproape 20k unitati in Romania.
                              Mie mi se pare sub asteptari. Ma asteptam deja sa ajunga la vreo 5000 unitati cu tot cu comenzi date. La 800 de Loganuri, parca-s masini serie limitata...
                              Last edited by Archangel80; 2 February 2013, 18:47.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google