Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by calinrusu View Post
    Alimentarea cu 6V e data din navigatie. Camera merge si la 12V, dar nu stiu cat...

    Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk
    Daca ai pus regulator de tensiune inseamna ca la max. 6v merge alimentata, iar conform instructiunilor de montaj asa si este.
    I have no special talent. I am only passionately curious.

    Comment


    • Originally posted by ViperX View Post
      Si eu am ceva similar din primavara, dar cu Android 8, Octa-core si 4 GB RAM... n-am avut nici o problema cu incalzirea toata vara, si am chinuit-o cu Waze, Youtube, etc.
      Poți să-mi spui și mie ce ai găsit cu android 8?
      Last edited by 77sky; 22 October 2018, 18:49.

      Comment


      • Originally posted by alinn28 View Post
        Salut,

        Cei care ati pus difuzoare Focal pe logan, in combinatie cu Medianavul, sunt ok? Se poate asculta orice fel de muzica(rock, hip-hop) la 75% din volum cu 0 distorsiuni?Ma gandesc sa le schimb si eu pe cele stock, pt ca sunt melodii care la 50% volum se aud execrabil.

        PS: va rog sa nu incepem din nou cu aprecieri ale calitatii melodiilor, considearti ca toate melodiile pe care le folosesc/sim au calitatea maxima posibila. Se merita trecerea la Focal?
        Eu am trecut pe Focal si in combinatie cu Medianav-ul, calitatea melodiilor la volum mai inalt a crescut simtitor, boxele stock pareau niste cartoane. [emoji3]

        Intre timp am schimbat si Medianav-ul, dar asta e deja alta poveste.

        Dupa parerea mea, trecerea pe boxe Focal e una din cele mai bune investitii la Logan, mai ales daca esti audiofil. [emoji6]

        Sent from my SM-G950F using Tapatalk

        Originally posted by Lvnatic View Post
        Poi s-mi spui i mie ce ai gsit cu android 8?
        Eu am luat de la Witson, comandat direct din China, ai link-ul produsului mai jos.

        Ca si pret, m-a ajuns pe la 350 USD cu tot cu livrare.




        Sent from my SM-G950F using Tapatalk
        Last edited by ViperX; 22 October 2018, 02:28. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Nu ai sesizat, nu?
          "Camera merge si la 12V, dar nu stiu cat...", Adica, alimentata la 12V o sa mearga ceva timp (nu stiu cat), dup care o sa se buleasca (asta sigur).


          Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk

          Comment


          • In electronica nu exista "o sa mearga pentru nu stiu cat timp". Daca e proiectata sa functioneze la maxim 6v atunci orice tensiune peste acest prag o va arde. Timpul acela e de cateva secunde cat rezista dioda de protectie (daca are asa ceva).
            I have no special talent. I am only passionately curious.

            Comment


            • Rezistă la 12v dar, în primă fază, o să dea semnal alb-negru apoi dacă, insiști cu alimentarea, o să moară de tot.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Concluzia: cei ce incerarca sa alimenteze camera sa se asigure ca o alimenteaza cu 6v.
                I have no special talent. I am only passionately curious.

                Comment


                • Si daca ne multumim cu imagine alb negru cam cit merge poate sa spuna cineva exact ?

                  Comment


                  • Nu poate sa spuna nimeni exact. Pentru ca tu nu poti spune exact cat o tii alimentata (in marsarier). Camera nu crapa instant daca depasesti 6V. Adic, daca ai tensiune de alimentare 6,5V, 7, 7,5 etc. nu crapa instant. Plus ca ai ceva cadere de tensiune pe traseu si chiar daca o cuplezi la 12v, nu vei avea niciodata 12v la alimentarea ei, ci mai putin.
                    Dar de crapat, crapa.

                    Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk

                    Comment


                    • Dar nu înțeleg de ce e atât de greu sa montezi un regulator dacă tot ai camera originala....

                      Comment


                      • @george.sce

                        Originally posted by Silviu View Post
                        Timpul acela e de cateva secunde cat rezista dioda de protectie (daca are asa ceva).
                        Originally posted by t0rquemada View Post
                        în primă fază, o să dea semnal alb-negru apoi dacă, insiști cu alimentarea, o să moară de tot.

                        Comment


                        • Originally posted by calinrusu View Post
                          Plus ca ai ceva cadere de tensiune pe traseu si chiar daca o cuplezi la 12v, nu vei avea niciodata 12v la alimentarea ei, ci mai putin.
                          Cand alternatorul este in sarcina ai si 14v+ ...

                          ~~~

                          @george.sce

                          Manualul spune 6v, cu atat trebuie alimentata. De ce sa risti cand poti lega un regulator de tensiune ce nu costa mult.
                          I have no special talent. I am only passionately curious.

                          Comment


                          • E chinezeasca ,un coleg vrea sa monteze cica e la 12v, ii spun sa puna la 6v e mai sigur din ce spuneti voi.

                            Comment


                            • La o tensiune mai mica nu o poți arde. În cel mai rău caz nu funcționează/funcționează prost. Eu zic ca mai bine asculți ce zice Silviu.

                              Comment


                              • Originally posted by george.sce View Post
                                E chinezeasca ,un coleg vrea sa monteze cica e la 12v, ii spun sa puna la 6v e mai sigur din ce spuneti voi.
                                Pai stai un pic, noi vorbim de cele de origine. Sa verifice specificatiile.
                                I have no special talent. I am only passionately curious.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google