Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    @ budaipmihai,
    exact asta vreau si eu. La Polo al meu, acum daca dau tare am claritate si bas fara distorsiuni, ba chiar si fara zdranganeli. Bine, am mai si lucrat eu la etansarea dintre fetele de usi de plastic la contactul cu tabla. A rezultat o incinta care e mai ok ca inainte.
    Si mai e o diferenta. La VW si suratele ei, standard iti vin boxe de joase in usi si tweetere in stalpi. De aici iar e clara diferenta.
    Vrand sa trec la Logan sau Stepway, ma uit ca trebuie sa renunt la o auditie de calitate. Si ca sa faci imbunatatiri...ce faci? dai jos media nav, dai jos boxe...tweetere nu ai unde pune, dai gauri...etc

    Comment


    • #47
      Adrian, daca vrei, poti sa-i pui ce sonorizare vrei. La loganul vechi bagasem aproape 2000E in sonorizare. Boxe, pachet bass, insonorizare usi (si sunt multe la mcv) cu dyna-mat pe tabla si fete de usi, unitate multimedia 2 din.... se auzea in ea de murea lumea. Se aude bine in Polo, am mers cu unul, dar nu asa. Insa, aviz amatorilor - cand am vandut-o nu a contat nimic din toate astea la pret.

      Si totusi, a aflat cineva daca are iesire de woofer ? Daca nu, stie cineva cum se face alimentarea cu semnal de la boxa ? Statiile au un fir de remote, care ii comanda cand sa se opreasca. Ala unde se mai leaga ? Mentionez ca sunt afon la electronica, dar cand ma duc la service as vrea sa am totusi habar de ce fac baietii pe la masina.

      Comment


      • #48
        Ma bag si eu in seama....
        Acum cateva luni am pus pe masina mea (prestige dci ph1 2008) un cas de logan ph2 cu bluetooth si usb. Pt bluetooth a trebuit sa cumpar un microfon separat intrucat unitatea nu are un microfon intern. microfonul separat trebuia conectat cu pinii la mufa din spate. A trebuit sa fac rost de schema electrica de conectare. Dupa ce am facut rost de ea....surprizaa!!! ce constat? Ca mufa respectiva are si pini care reprezinta iesirea pt subwoofer+alte semnale pt el. Asadar aparatul pe spate nu are prevazuta o mufa frumoasa dedicata pt bass, dar pe pinii mufei se pot scoate firele pt semnal de bass conform schemei.
        Ma gandesc ca integratele sau memoriile care sunt folosite la ora actuala in audio auto scot semnal de bass by default, chiar daca producatorul nu a pus pe spate o mufa dedicata pt bass.
        Semnalul pt bass nu am reusit sa il probez intrucat a venit vremea rea si pe de alta parte nu posed unitate de bass pt probe, asa ca ramane sa fac probe intr-un viitor mai mult sau mai putin apropiat.

        Eu as recomanda verificarea schemei electrice de conectare a unitatii de la logan2 si acolo se va vedea sigur daca are iesire de bass sau nu. Adica daca la cas-ul de ph2 daca are iesire de bass, banuiesc ca si la logan2 ar fi la fel.
        Last edited by mdaniel76; 15 February 2013, 17:38.

        Comment


        • #49
          Pozele cu iesirile .
          Attached Files

          Comment


          • #50
            Cu siguranta nu are iesiri de subwoofer. Dar mai toate amplificatoarele audio au hi entry level. Va puteti lega in paralel fie pe boxele fata, fie pe boxele spate.

            Comment


            • #51
              Iti multumesc mult de tot pentru lamuriri. Nu stiu daca statia are high entry. Am un Rockford generatie veche. Old school. O sa vad. Multumesc inca o data... m-ai salvat de la a demonta bordul.

              Comment


              • #52
                Cand am pus mai sus varianta de navigatie aftermarket am fost taxat de colegi spunandu-mi-se ca este o chinezarie. Acum vorbind serios ati vazut ce scrie si pe navigatia originala. Oare daca este un LG curat de ce trebuie sa mai scrie si MADE IN CHINA? Oare este o mandrie sigla cu MADE IN CHINA pentru cei de la LG? Hai sa fim seriosi si sa acceptam ca majoritatea lucrurilor din ziua de astazi sunt MADE IN CHINA.
                Attached Files
                sigpic

                Comment


                • #53
                  De fapt este un produs RENAULT, fabricat in CHINA, de o firma din KOREA, cel mai probabil cu piese din MALAESIA sau TAIWAN, pentru un autoturism produs in ROMANIA.
                  sigpic

                  Comment


                  • #54
                    La ce se produce acum în lume, dacă piesele sunt fabricate în Malaezia sau în Taiwan poţi liniştit să spui că sunt originale !

                    Comment


                    • #55
                      La electronicele astea am ajuns sa spunem : "Daca nu e fabricat in China nu-i original"!
                      Este prima unitate pe care o vad cu partea din fata 2DIN si cu cea din spate 1DIN.

                      Comment


                      • #56
                        Low cost-ul nu are milă de nimic ... !

                        Comment


                        • #57
                          Cutia din spate este goala pe interior. Are doar o placa electronica. Este goala deoarece lipseste unitatea CD. Si este destul de usor.

                          Comment


                          • #58
                            Pai atunci inseamna ca unitatea asta indicata initial MihaiiahiM e cu muuuult peste ce monteaza Dacia.

                            Comment


                            • #59
                              oare de ce este asa de mare daca nu are cd? de ce nu este ca o navigatie normala?
                              sigpic

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by MihaiiahiM View Post
                                Cand am pus mai sus varianta de navigatie aftermarket am fost taxat de colegi spunandu-mi-se ca este o chinezarie. Acum vorbind serios ati vazut ce scrie si pe navigatia originala. Oare daca este un LG curat de ce trebuie sa mai scrie si MADE IN CHINA? Oare este o mandrie sigla cu MADE IN CHINA pentru cei de la LG? Hai sa fim seriosi si sa acceptam ca majoritatea lucrurilor din ziua de astazi sunt MADE IN CHINA.
                                Si Chanel are genti facute in China
                                Nu e buna logica ta, sa stii.

                                Unele au standarde dupa care se fac, chiar daca se fac in alte tari.
                                Asta vad ca nu se pricepe.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google