Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Onixer View Post
    Cam depinde de la oras la oras, uitandu-ma acum la reviziile care s-au expus pe aici, de 300-500 lei, am impresia ca pe mine in Iasi m-au furat maxim cu 670 de lei

    Fura peste tot, ptr ca garantie...
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • La reprezentanta din Craiova costa 390 de lei schimbul de ulei si filtrul de ulei, iar ulei si filtru de aer/polen/ulei undeva la 600 de lei.
      Mi se pare cam exagerat...

      Comment


      • Multumim de informatii vali2008. Dupa cum anticipasem ajunge pe la 150 diferenta de pret dar depinde mult si de dealer-ul unde faci revizia. Am cautat in acte si termenul limita la mine pt efectuarea reviziei este 20 noiembrie. O sa ma interesez si eu in Pitesti ce preturi practica dealerii si in functie de asta sa vad ce o sa aleg si daca permit sau nu sa te duci cu piesele tale. Stima

        Comment


        • Mult succes, te așteptăm cu noutăți
          Eu o am in aprilie, la anul, până atunci.....
          Last edited by alex1ioan; 10 October 2018, 21:55.

          Comment


          • Mulțumesc! Cu siguranță o să revin . Numai bine tuturor!

            Comment


            • Am facut eu revizia in Pitesti, la 40000km (ulei, filtre, placute frana) cu piese luate de mine si am platit manopera 136 Ron. Mi-au activat CB si mi-au si schimbat pe garantie masticul de la capacul culbutori.
              Nu a comentat nimeni ca am venit cu piese si nu au mentionat in carte.

              Comment


              • Dar a ramas in baza de date Dacia. Tariful orar a fost mai mare din cauza ca nu ai folosit piesele lor.

                Comment


                • Prima revizie de 1 an pentru SL Plus 1.0 SCE (16.000 km) la Mida SRL din Miercurea-Ciuc in data de azi: 522 lei, din care manopera pentru 2,5 ore: 243 lei. S-a schimbat uleiul (Dacia Oil Plus 5w40), filtrul de ulei, filtrul de aer si filtrul de habitaclu. Interventia a durat in jur de 2 ore. Mi se pare un pret rezonabil, deloc exagerat, dat fiind faptul ca intr-un an de zile in afara de alimentare cu benzina nu mi-a cerut nimic masinuta. La capitolul activare cb mi-au spus, ca ei nu au softul necesar, cea ce mi s-a parut cam aiurea, dar asta e.

                  Comment


                  • Vad ca toti ati pus 5w40 la 1.0 sce, la Brasov toti dealeri pun 10w40, si cei de la vocea clientului mi-au spus ca masina din fabrica vine cu 10w40. care e faza?

                    Comment


                    • Originally posted by Virtual View Post
                      Prima revizie de 1 an pentru SL Plus 1.0 SCE (16.000 km) la Mida SRL din Miercurea-Ciuc in data de azi: 522 lei, din care manopera pentru 2,5 ore: 243 lei. S-a schimbat uleiul (Dacia Oil Plus 5w40), filtrul de ulei, filtrul de aer si filtrul de habitaclu. Interventia a durat in jur de 2 ore. Mi se pare un pret rezonabil, deloc exagerat, dat fiind faptul ca intr-un an de zile in afara de alimentare cu benzina nu mi-a cerut nimic masinuta. La capitolul activare cb mi-au spus, ca ei nu au softul necesar, cea ce mi s-a parut cam aiurea, dar asta e.
                      Înainte manopera era 1,5 ore, acu au cam început sa Sara calul cu 2,5 ore.

                      Comment


                      • Originally posted by abc View Post
                        Dar a ramas in baza de date Dacia. Tariful orar a fost mai mare din cauza ca nu ai folosit piesele lor.
                        Poate ca a ramas, nu-i bai. Manopera nu mi s-a parut deloc mult, mai ales ca am avut deviz de la alta reprezentanta pentru 185 Ron.

                        Comment


                        • Si la mine urmeaza revizia de 2 ani a masinii,ea avand acum 17.000 de km.La reprezentanta Dacia din oras mi s-a cerut pentru aceasta revizie 680 de lei,cam mult spun eu.
                          Am trimis un mail la Dacia in care i-am intrebat daca pot sa fac aceasta revizie si la alt service fara sa pierd garantia.Am fost sunat la vre-o doua zile de o cucoana si mi-a spus ca atata timp cat service-ul la care vreau sa ma duc este AUTORIZAT RAR SA INTERVINA ASUPRA MARCII DACIA,nu este nici un fel de problema cu garantia.
                          Zis si facut,programat la service,cost 330 de lei !Cam mare diferenta zic eu !!

                          Comment


                          • Foarte mult 680 Ron. Un preț corect mie mi se pare 300-350ron iar 1.5h pentru manopera mai mult decât suficient chiar și pentru cel mai lent mecanic pentru operațiunile care le are de făcut. De aceea cei mai mulți evita serviciile reprezentantelor după ieșirea din garanție.

                            Comment


                            • EuroCar Alexandria: Revizia la un dCi, cu uleiul meu și antigelul meu, a fost 335 lei și a inclus filtrele lor, OEM (mai puțin cel de habitaclu pe care mi-l pun/curăț singur, când și de care vreau).
                              + 150 lei Elf-ul = 485 lei (plus manopera pentru schimbarea antigelului)

                              Comment


                              • Sunt super de treaba si ieftini, anul acesta am facut schimbul de ulei in regie proprie cu prieteni, insa o sa merg pe la ei, pentru alte operatiuni mai complicate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google