Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 60 de mm este gaura din janta. Si butucul tot pe acolo, dar cele doua piese au un fel de con... De aia nu intra presate, dar daca oxideaza se mai blocheaza.
    Attached Files
    Last edited by valioglu; 17 January 2019, 22:19.

    Comment


    • Multumesc de info!

      Comment


      • Stie cineva pana cand se fabrica Logan 2? Altfel spus cand incepe productia lui Logan 3?

        Comment


        • Platforma Clio 5 este asteptata in 2019 (si spionata in articol) iar Logan 3 / Sandero 3 sunt asteptate in 2020.

          Comment


          • Nu, logan 3 si sandero 3 vor fi prezentate de prin august-septembrie iar producția si comercializarea vor începe tot din toamna, anul 2019

            Comment


            • Dacia nu se schimba odata la 8 ani, sau nu mai pastreaza traditia, in mod normal Logan 3 ar trebui sa apara la sfarsitului lui 2020.

              Comment


              • Originally posted by panselin4 View Post
                Nu, logan 3 si sandero 3 vor fi prezentate de prin august-septembrie iar producția si comercializarea vor începe tot din toamna, anul 2019
                De unde știi?
                ​​​​​

                Comment


                • Pentru că modelul nou se vinde din luna 10 sau 11, de aia

                  Dacia Logan L52 (from 2012-11 to 2019-12)
                  Dacia Logan MCV K52 (from 2013-04 to 2020-09)
                  Dacia Sandero B52 (from 2012-10 to 2019-09)
                  Dacia Sandero Pro B52 (from 2012-10 to EOP)
                  Renault Symbol/Thalia L52 (from 2013-04 to 2020-03)
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Am înțeles.
                    Sunt tare curios cum va fi noul motor care se face in Romania și dacă se vor oferi 12 ani garanție împotriva coroziunii . Iar dacă aceste două lucruri vor fi o evoluție, următoarea mea mașina va fi noul Logan .Până atunci prefer sa aștept.
                    Bine, mi-aș mai dori airbaguri cortina și faruri cu xenon. Dar deja mă întind.

                    Comment


                    • Eu mi-as dori o corectie la ceva ce detest din toata inima: faptul ca chiar daca blochez eu usile in fata, oricine din masina le poate deschide in mers. Stiu ca exista sigurante in spate dar la alte firme aveam un buton pe usa soferului care bloca toate usile indiferent daca apasai dinauntru. Mi se pare o chestie de siguranta sa ia decizia soferul daca se pot deschide usile sau nu.

                      torquemada, care e Sandero Pro?

                      Comment


                      • Iar în caz de accident și șoferul este inconștient, iar cel din dreapta sau stânga nu pot ajunge la buton, cum e atunci?
                        Eu zic ca blocarea ușilor este ok pentru evitarea furtului când stai în trafic sau la semafor.

                        Comment


                        • Da, ai dreptate... Cred ca e chestie de obișnuință pana la urma.

                          Comment


                          • Originally posted by nelu_242000 View Post
                            Iar în caz de accident și șoferul este inconștient, iar cel din dreapta sau stânga nu pot ajunge la buton, cum e atunci?
                            În caz de accident se deblochează singure( e funcție standard), chiar dacă ai avea superlock (blocare deschidere din interior) ca la Clio4, deci ipoteza pică
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • si daca ai "superlock" + "child protection ON" oare le mai deschide careva vreodata?
                              au trecut, cit... 10-12 ani de cind altii au aplicat masura asta care a ajuns acum in grupul reno? reno e sefu` la incuietori, eh?
                              chiar, ca intrebare: cam cit de eficienta e metoda asta de marketing? adica... am mai vazut electricieni auto cu niste talente de undercover-guru; aia buni si-au vazut de viata in afara dealer-ului si aia jalnici sint jalnici chiar si-n ziua de azi; doar 2 din 8 merita consideratia mea.
                              "asteptam raspunsuri pe adresa redactiei, va multumim"!

                              Comment


                              • Pentru prinderea barelor transversale la logan 2 (2007), suruburile sunt M6x cat, ce lungime?
                                Merci,

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google