Consum Logan II 1.2 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ady_dragan eu asta tot spuneam. Nu-mi este rentabil sa merg tare...castig mult mai mult timp daca merg mai batraneste...ca eu ca sa recuperez banii aia...pierd mai mult timp ...si sincer...nu am atatia bani (si nu castig atata) ...incat sa n-am ce face cu ei...

    Comment


    • in Romania nu e rentabil sa mergi tare. La fiecare drum lung, merg tare si ma trezesc in spate dupa o juma de ora cu ala pe care l-am depasit si care mergea incet ... Ardem mai multa benzina si pentru ce... Mergem incet si frumos si tot acolo ajunge, poate cu cateva minute mai tarziu, dar cu mai multi bani in buzunar

      mariusstf, au rezolvat greierasii renault cu noua gama. Si sincer eu in loganul meu nu ma plang de absolut niciun greieras, ce-i drept nu dau prin gropi cu masina si traieste doar viata buna pe asfalt de calitate nu ma astept la niciun fel de probleme de la un renault nou, mai ales de la GT. Probabil ca o sa raman cu familia renault toata viata, asta va fi marca mea cel mai probabil cate zile o sa mai am

      Comment


      • Eu am ales doar datorita motorului de 2litri dci care este superb, silentios, economic, putin lent, dar destul de satisfacator.

        Trimis de pe al meu SM-A530F folosind Tapatalk

        Comment


        • Ma uitam la consum cu bare de plafon montate,
          La dus am fost pe autostrada , a 3 si am uitat sa setea computerul de bord pt consum, dar la întors , pe dn1 am avut acest consum
          nu a crescut simțitor cu barele pe masina, asta vroiam să aflu

          consum de 5 l/ 100 km pe 124 km pe dn1 spre bucurești eu zic ca este ok, mers legal cu 70-80 în localități
          barele ca si zgomot încep să se audă nitel de la 100 la ora, dar nimic deranjant zic eu
          You do not have permission to view this gallery.
          This gallery has 2 photos.
          Last edited by panselin4; 17 February 2019, 22:37.

          Comment


          • Ar fi meritat arata si media vitezei pe cei 124 km.

            Comment


            • O sa o pozez data viitoare si o voi posta si pe aceasta

              Comment


              • A zis omu ca a mers legal, de aici deja este clar ca consumul e bun
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • După 4 drumuri prin capitala, cu ulei proaspăt și filtru de aer nou și oraș destul de aglomerat la amiază.
                  You do not have permission to view this gallery.
                  This gallery has 1 photos.

                  Comment


                  • 21 km/h medie nu este oras aglomerat intr-o ora si jumatate de mers daca ne gandim si la semafoare.
                    Last edited by gecmc94; 31 March 2019, 16:08.

                    Comment


                    • La amiază, am mers bara la bara, și în 30 de minute am parcurs 7 km.

                      Comment


                      • Asa da, recunosc un oras aglomerat. In Bucuresti, la miez de noapte, in taxi, nu reuseam sa parcurg decat in 12-15 minute o distanta de 6.1-6.2 km pe bdul Unirii cu opriri la stopuri si doar cateva masini pe strada. Asta inseamna o viteza medie de 26-32 km/h.

                        Comment


                        • Consum exclusiv urban
                          You do not have permission to view this gallery.
                          This gallery has 1 photos.

                          Comment


                          • București - Katerini și retur + plimbat la muntele Olimp, Salonic, Meteora, mers pe autostrada, oraș, munte, DN
                            2184 km, consum 128,4 litri benzina, consum mediu 5,87 l/100 km, 4 persoane și bagaj mult. Uitându-mă pe date de navigație, ca și timp probabil am condus 30-31 h, am prins câteva ambuteiaje pe drum, la vama și taxatoarele grecești.
                            Prima poza e de când am plecat, denumita t0 și a doua este cea finala, denumita t1.
                            You do not have permission to view this gallery.
                            This gallery has 2 photos.

                            Comment


                            • In aproximativ 1500 de km, cca 90% urban, consum mediu 9,1 l/100km. Din pacate am resetat inainte sa verific viteza medie (anvelope de iarna).

                              Comment


                              • Consum combinat,
                                bucuresti 30%
                                extraurban 70%
                                viteza medie este penalizata de mersul în bucurești

                                consum de 5.6 la sută de km este un consum foarte bun zic eu
                                You do not have permission to view this gallery.
                                This gallery has 4 photos.
                                Last edited by panselin4; 1 June 2019, 22:00.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google