Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc mult :-)

    Comment


    • Are cineva idee ce interfata imi trebuie ca sa pot activa semnalizarea cu impuls la un logan II?
      Multumesc

      Comment


      • Originally posted by Silviu View Post
        Conducta aer la locurile spate Logan II dreapta 279304511R
        Conducta aer la locurile spate Logan II stanga 279318256R

        Astea sunt codurile comandate de mine.
        Am zis sa le comand si eu...aproximativ 90 ron bucata..deci aproape 180 ron piesele..plus cica ar mai fi niste suruburi (nu stiu care) d vreo 2-3 Ron...manopera aproximativ 160 ron....si daca e nevoie si de diagnoza mai creste cu inca 80 ron. Trec de 300 ron si mi se pare cam mult..preferam sa dau 150 ron la achizitie si sa le am montate din fabrica...mama lor de economi..s-au gasit la ce sa economiseasca, au scos 2 conducte dar au mutat claxonul pe volan....inutil zic eu dar ma rog...preferam conductele. Cred ca le voi monta singur... sper sa ma descurc.

        Comment


        • Originally posted by Gaby20045 View Post
          Am zis sa le comand si eu...aproximativ 90 ron bucata..deci aproape 180 ron piesele..plus cica ar mai fi niste suruburi (nu stiu care) d vreo 2-3 Ron...manopera aproximativ 160 ron....si daca e nevoie si de diagnoza mai creste cu inca 80 ron. Trec de 300 ron si mi se pare cam mult..preferam sa dau 150 ron la achizitie si sa le am montate din fabrica...mama lor de economi..s-au gasit la ce sa economiseasca, au scos 2 conducte dar au mutat claxonul pe volan....inutil zic eu dar ma rog...preferam conductele. Cred ca le voi monta singur... sper sa ma descurc.
          Ai idee unde as putea face treaba asta si eu? Sunt dispus sa platesc manopera, fiindca eu sigur nu ma bag la asa ceva. [emoji4]

          Si as mai avea o nelamurire: eu am editia SL 10 Ani, cu climatizare automata... daca pun tubulatura pentru spate, oare afecteaza cumva modul automat de dispersare al aerului pe diverse parti?

          Multumesc.

          Sent from my SM-G950F using Tapatalk

          Comment


          • Poti face la orice reprezentanta Dacia. Ala e pretul de manopera maxim zic ei, chiar azi (ieri) am intrebat. Ai clima pe care o am si eu pe Prestige (cea de la Clio) deci daca mergi la orice reprezentanta si le dai codurile date de Silviu mai sus vor comanda piesele si sigur te vor servi. Totuși posibil sa difere codul la piese daca ai berlina. Intreaba inainte.

            Cat despre afectare...nu ar avea cu ce atata timp cat exista decupajul la aeroterma (daca nu e sigur il pot face) si masina are pregatire pentru conducte, are si decupajul la mocheta.

            Comment


            • Super, merci frumos de informatii.

              Sent from my SM-G950F using Tapatalk

              Comment


              • Modificari facute pe masina pana acuma:
                - tavita portbagaj
                - presuri cauciuc tavita
                - cheder compartiment motor
                - obturatoare praf la opritoare usi
                - multiplexor pentru driving eco si afisaj clima/eco mode pe medianav
                - suport ochelari
                - carenaj scaun pasager
                - butoane geamuri spate si blocaj mutate din bord pe usa sofer
                - incalzire scaune fata si spate
                - conducte incalzire picioare locuri spate
                - cotiera scaun sofer cu spatiu depozitare
                - leduri in plafoniere
                - lampa portbagaj in dreapta
                - airride
                - priza portbagaj
                - scut punte spate
                - carenaje roti spate
                - jante/amvelope r17
                - faruri rusia
                - oglinda retrovizoare cu vedere locuri spate
                Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                Comment


                • Ceva poze ?
                  sigpic

                  Comment


                  • La mine pe theard multe, pun si aicea la cerere ce intereseaza sa nu umplu pagina cu ele.
                    Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                    Comment


                    • tavita si presurile constituie modificari aduse masinii?
                      Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                      Comment


                      • Am zis să le postez si unde trebuie
                        Attached Files

                        Comment


                        • Salutare,

                          De curand am vazut in catalogul de accesorii de la Duster, o navigatie Kenwood (care din poze s-ar potrivi in locul Media Nav manusa) si cica ar avea Android Auto, comanda vocala, etc.
                          Stie cineva ceva despre el ?
                          Are si un cod: 77 11 785 419

                          Comment


                          • Deci posibil sa se potriveasca si la logan...

                            Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

                            Comment


                            • Din cate vad in brosura, e radio 2din, nu e navi si vine montat in locul la medianav cu rama adaptoare.
                              Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                              Comment


                              • Revin cu o informatie referitoare la becurile led pt semnalizare, după montaj am observat că se încălzesc foarte rau rezistențele.
                                Am cumparat un L de aluminiu din care am facut suport/radiator pt fiecare rezistență pt a disipa mai bine căldura.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google