Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca tendinita este definita doar exclusiv ca leziuni ale fibrei tendonului sau similar in cazul ligamentelor, atunci poate nu a fost asa ceva. Inflamatie insotita si de inrosirea usoara a pielii a fost. Poate au fost inflamate doar epiligamentele care invelesc ligamentele incrucisate.

    Aici mai sunt oameni care se plang de acest efect dar nu stiu ce i-a lovit.
    http://www.sfatulmedicului.ro/comuni...a-cotului_6322

    Comment


    • ita=inflamatie. De orice natura. Otita nu se face ca "tragi cu urechea".... Tendinita poate fi cauzata si de expunerea la curenti de aer rece.
      Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

      Comment


      • Originally posted by iatagan View Post
        La multi ani!!
        Aveti idee daca sunt bune cauciucurile astea? La viteza se se prind? Se aduna mizerie la ele, ploaie? Rugineste ceva? Multumesc!
        5M Car Styling Door Edge Guards Trim Molding Strip For Dacia Logan 1 2 MCV Duster 2 Logan 2 MCV Sandero 1 2 lodgy Accessories
        https://s.click.aliexpress.com/e/bAqBBMVK
        Dupa aproape 2 ani de cand le-am montat, inca se tin de portiere.

        Singurul dezavantaj este ca usa trebuie impinsa/trantita mai tare cand trebuie sa o inchizi ( acuma este cheder pe cheder, nu cheder pe tabla ). Probabil s-ar putea regla portierele, insa nu mi-am batut capul.

        Comment


        • Salutare,

          va rog sa-mi recomandati o solutie pentru a repara niste zgarieturi facute de oameni de bine. sunt bune creioanele corectoare? poate ma ajutati cu un produs ceva?

          Multam,

          „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

          Comment


          • Nu rezolvi nimic cu creioane corectoare sau alte "inventii". Doar vopsire.
            "ana pauker si cu dej au bagat spaima-n burgheji".

            Comment


            • Daca e alba sau nemetalizata o mai rezolvi cu creioane facute pe culoare sau vopsea la spray aplicata cu ceva finut - pensula foarte fina, scobitoare etc - sunt tutoriale pe net o gramada. Inainte dai un polish bineinteles, un pic pe zona respectiva ca sa vezi daca nu e vopsea depusa de masina dinainte sau ceva...
              Daca e metalizata mai greu un pic, poate doar pe zone nu foarte evidente, sau pentru urme mici gen pietricele pe capota.
              Oricum, orice retus, cu exceptia revopsirii la service unde au cuptor, se va face vara sau in orice caz la temperaturi mai ridicate.

              Comment


              • Buna seara, am si eu doua intrebari si din lipsa de timp le pun aici. Imi cer scuze anticipat daca sunt offtopic:
                1. Cum pot imbunatati iluminarea in masina? Ma refer la lumina din portbagaj si cea din tavan. Pot pune leduri, ceva mai puternic? Intreb ptr ambele masini, am un sandero II si un Lodgy.
                Daca se poate, imi puteti recomanda un service / persoana care sa faca bine si calitativ? Mai ales la Lodgy, fiind lunga e aiurea seara cand caut ceva etc.

                2. Desi nu este un topic ptr Lodgy, ajutati-ma va rog si pe mine cu ceva informatii legate de insonorizare. E jale la peste 110 km la ora, merg regulat cu ea cu 7 persoane si trebuie sa vorbesc tare ca sa ma auda cei de pe randurile din spate. Se aude vantul in special prin portiere, dar si prin haion, tavan etc.
                Multumesc!

                Comment


                • Pt îmbunătățirea iluminarii in masina eu am montat a 2 a plafoniera în spate, este esențială acum ca am un nou membru în familie, si in curând voi mintă leduri
                  acum am plafoniera cu 3 becuri în fata din fabrica si una cu 3 becuri în spate de curând
                  pt operațiune poti apela la axscu, are toate materialele necesare, inclusiv plafoniera cu 3 becuri, si te ajuta si cu montaj foarte profi

                  în legatura cu insonorizare, eu am cumpărat fonomin si am mai montat pe ici pe colo, iar pt ceva mai profi am cumpărat material insonorizant de la firma be Loud din vitan
                  am cumparat două foi de ctk, cu un material negru cu folie de aluminiu, pe care o voi lipi la primavara când o fi mai cald pt o mai buna aderența, pe peretele de foc, în compartimentul motor

                  Comment


                  • Asta ar fi materialul insonorizant dedicat pe care il voi monta pe peretele de foc
                    You do not have permission to view this gallery.
                    This gallery has 1 photos.

                    Comment


                    • 1000 de euro și o antifonezi la un centru specializat, eu m-am lăsat păgubaș, mi se pare mult sa mai bag bani intrgo mașina de 5 ani.

                      Comment


                      • Da, atât costa materiale dedicate si manopera la un service specializat, pt insonorizare, pentru orice hatchback sau berlina subcompacta sau compactă
                        băieții ziceau ca au lucrat la mai toate mărcile, nu doar la dacii, si posesori de alte marci au considerat că se poate sa fie mai liniste in masina
                        chiar ziceau băieții ca logan 2 standard din fabrica sta mai bine decat alte marci, are mai mult material dedicat insonorizant

                        nici eu nu as da 1000€ pt treaba asta, eu am facut si fac insonorizare doar punctual unde am considerat, si cu manoperă efectuată de mine

                        apropo de îmbunătățiri, am fost azi cu un amic cu fiat tipo la reprezentanta, si a intrebat de cotiera de origine, si aceasta ajunge la 1500 de lei
                        deci sa mai ziceți că dacia are preturi mari la accesorii
                        iar proiectoare de ceata sau oglinzi electrice i au zis ca nu se baga sa monteze, si oricum costa ff mult
                        Last edited by panselin4; 14 January 2019, 23:32.

                        Comment


                        • valioglu nici pe alb nu merge . Am incercat eu pe alb glacier si pe gri si nimic. Cu diverse creioane, cu pasta din Lidl de vine la kit (cu pasta de dat inainte sa pregatesti terenul pasta dupa pentru luciu, ster cu 2 feluri de burete etc), frectie...nu face nimic in plus fata de o carpa inmuiata in apa.

                          Comment


                          • Apropo de îmbunătățirea cu lumina in torpedou, la logan 2 inainte de facelift, eu am montat o lampa cu leduri cu senzor de miscare, dar citeam pe forum renault, la kadjar, la masina de 20000-25000€ nu are lumina in torpedou, si nici geamuri cu impuls decât cel de la sofer, acum la facelift cred ca mai îmbunătățesc si ei lucrurile

                            si apropo de camera de marcharier de pe masina personala, si treaba asta am observat o demult dar nu am apucat sa o amintesc, unghiul de filmare al camerei este mai bun decat ce pot vedea eu în geamuri, daca de exemplu am o dubă parcate lângă mine pot vedea imagini la unghi foarte ok de la camera
                            Last edited by panselin4; 19 January 2019, 11:50.

                            Comment


                            • si daca privesti in oglinzile laterale si printr-unul din geamurile vreunei portiere (pe unde te-ar purta interesul), inainte de-a te uita la displayul medianavului, ce vezi?

                              Comment


                              • Duba? Asta dacă nu cumva avem ochi cu raze X

                                Întâi folosim o cameră de marșarier Logan II apoi venim cu idei ca mai sus.

                                PS. Utilajul din dotare are senzori din fabrică + cameră de peste 4ani, asta că să eliminăm părerologia
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google