Piese Schimbate Pe Garantie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dar de ce nu s-ar schimba pe garantie?
    Mi s epare normal sa il schimbe....

    Comment


    • Problema era"din ce cauza s-a rupt", defect de montaj, material defect sau alte cauze.

      Comment


      • compresor AC urmeaza sa se schimbe pe garantie.

        diagnosticat cu probleme la 400km.

        Comment


        • Ce probleme sunt la compresor ?
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • Face un zgomot (ca un geamat) in functionare care este foarte enervant.

            Mi-au zis ca au deschis sesizare la Dacia, au facut tot ce le-au zis aia si concluzia a fost ca trebuie schimbat compresorul.
            Last edited by 77sky; 13 June 2018, 07:22.

            Comment


            • Salut
              Acum doua zile am schimbat volanul pe garantie, s-a exfoliat la ora 10, ca acolo stau mai tot timpul cu mana pe volan. N-au comentat... serus București, b-dul Timișoara

              Comment


              • ai o poza cu el inainte sa il schimbe?

                Comment


                • Da, am postat pe forum când am constata, uite aici un link - http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=7322

                  Comment


                  • L-au schimbat doar pentru atât. Excelent. ÃŽl schimb si eu.

                    Comment


                    • N-au comentat deloc - Serus b-dul Timisoara

                      Comment


                      • Originally posted by adrianprodan View Post
                        Face un zgomot (ca un geamat) in functionare care este foarte enervant.

                        Mi-au zis ca au deschis sesizare la Dacia, au facut tot ce le-au zis aia si concluzia a fost ca trebuie schimbat compresorul.
                        Schimbat compresor + kit accesorii.

                        cand am preluat masina nu parea sa se mai auda. Cand am ajuns acasa a revenit.

                        Am suspectat ca nu au schimbat compresorul, dar este schimbat.
                        Zgomotul este doar la relanti, cum se accelereaza putin dispare.

                        Am fost din nou in service, lasat din nou masina 1 zi, nu au aflat ce se intampla. Au trimis din nou cazul la dacia romania.

                        De cate ori ma pot plimba astia cu garantia fara sa rezolve ceva?

                        Comment


                        • pina termina piesele defecte din stoc

                          Comment


                          • Ti-au schimbat o piesa care e aproximativ 5 procente din pretul masinii si nu esti multumit? O sa ii dea de cap, important e ca incearca si nu te plimba cu vorba.

                            Comment


                            • faptul ca iti schimba piese dar nu iti rezolva problema ar trebui sa il multumeasca? geeez

                              Comment


                              • Am spus altceva. Practic pentru un zgomot enervant i-au schimbat compresorul, piesa scumpa. Eu nu am mai auzit de o asemenea defectiune, probabil e ceva atipic. In conditiile astea, par a incerca sa rezolve.
                                In garantie nu ma deranjeaza ca schimba piese.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google