Piese Schimbate Pe Garantie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma asteptam sa spuna ca rulmentul este consumabil si nu face obiectul garantiei.

    Comment


    • mie mi au cazut ambii rulmenti pe fata la vreo 40-50 de mii
      laureate 1.5l, albastru marin

      Comment


      • Este important de mentionat modelul si anul masinii.
        Eu la 1.5/2007 intr-un an am schimbat 2 rulmenti ( fata spate ) + 3 rulmenti in cutie, undeva la 135-140mii km.

        Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

        Comment


        • Ce simptome aveati?

          Comment


          • Uruit/vajait, daca nu schimbi la timp, la un momen dat deja crezi ca esti cu avionul pe pista la decolare [emoji16].


            Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

            Comment


            • al meu e fabricatie 2017 ..se auzea zgomot foarte puternic.. ca un bazait gen avion



              mie chiar mi se pare aiurea sa pice la atatia km....cel putin stiu cum am grija de masina.
              sandero 1.4 owner

              Comment


              • Este o chestie de noroc.
                Tata la un dci de 65cp a avut o problema la cutie de noua, pe la 15mii i-au schimbat un sincron ( nu mai stiu exact ). Deci se mai intampla sa mai scape si o piesa mai slab calitativ.

                Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

                Comment


                • A cedat maneta de lumini pe autostrada in Bulgaria la 2 noaptea, in drum spre Grecia. Am ramas fara faza scurta si la un moment dat si fara semnalizare. Am dormit pana la rasarit intr-o benzinarie, am mers la cel mai apropiat service de statiunea din Grecia - in Volos, un service comun Renault-Suzuki-Opel, constatat luni dimineata, comandata maneta, schimbat marti dimineata in garantie fara probleme. 2x30 minute la service.

                  Logan MCV 2017, 66.000 km

                  Comment


                  • Tare! Ce documente ti-au solicitat pt garantie?

                    Comment


                    • Nasoala chestia cu maneta de lumini, totusi e bine ca ai reusit sa o schimbi pe garantie.

                      Comment


                      • Talonul cu seria de sasiu, atat.

                        Comment


                        • Daca erai in Romania, trebuia sa demonstrezi ca ai facut reviziile la ei, ca ti-ai facut cruce de fiecare data cand ai trecut prin dreptul reprezentantei...etc.

                          Comment


                          • Si probabil nu aveau loc decat cu programare peste 2 saptamani...

                            Comment


                            • Originally posted by Archangel80 View Post
                              Daca erai in Romania, trebuia sa demonstrezi ca ai facut reviziile la ei, ca ti-ai facut cruce de fiecare data cand ai trecut prin dreptul reprezentantei...etc.
                              Eu de fiecare data cand am fost la reprezentanta, pentru garantie, doar in Romania (si am fost de ceva ori), nu mi-au cerut nimic. S-au uitat doar la seria de sasiu, de la parbriz. Atat. Au constatat ce era de constatat, au remediat, la revedere si am plecat. Dupa cca. 2-3 saptamani, mi-au aparut in contul MyDacia, si operatiunile efectuate.

                              Comment


                              • Salutare si La multi ani!

                                Aveti idee daca o geometrie de roti poate fi efectuata pe garantie?
                                Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google