Camera Marsarier Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    ......

    E decupata bara si are capacel negru care acopera gaura.

    Comment


    • #32
      Indiferent de tipul Logan-ului II, dacă e montată corect(nu înseamnă neapărat reprezentanță) comportamentul e ca în video (Atenție la data postării!)
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • #33
        Originally posted by Cerese View Post
        O intrebare am si eu legata de camera originala Dacia: pe Logan unde se monteaza mai exact, la placuta de la numar sau se da gaura in bara?
        Sa intelegem ca ai montat camera in reprezentanta si ti-a. dat gaura in tabla in centrul stemei dacia?
        Acum sincer sa-ti spun , nu inteleg de ce mai intrebi dupa ce ai montat-o.))

        Comment


        • #34
          A fost montata dupa ce am postat. Dupa ce am mai citit pe aici pe forum... cred ca sa o le fac o vizita alora de la reprezentanta... Am ceva dragut de vorbit cu ei.

          Comment


          • #35
            Arata foarte aiurea acolo în stemă. Fa ceva și dă-i cum trebuie, in decupajul aferent și astupa gaura aia sau refoloseste-o la altceva.

            Comment


            • #36
              E motiv de rugina gaura aia..
              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

              Comment


              • #37
                Daca ti-au gaurit aiurea tabla nu au decat sa iti schimbe tot elementul și sa ti*o remonteze.

                Comment


                • #38
                  Camera se monteaza in bara deasupra numarului doar la Logan/Sandero 2 cu facelift, fabricate de la sfarsitul anului 2016. Au bara diferita, prevazuta cu locas pt. camera.La modelele fara facelift camera se monteaza in stema Dacia, si tabla e tratata anticoroziune dupa gaurire.
                  Last edited by liviunvl; 17 June 2018, 09:19.

                  Comment


                  • #39
                    Partial corect. La Logan II / Sandero fara facelift tot în bara, aftermarket.
                    Uite aici, ceva de genul:

                    Waterproof 4 LED Rear view Camera BackUp Reverse Parking Camera for Nissan March Renault Logan Renault Sandero W


                    Asa am avut eu pe cea veche. Deci, nici in acest caz nu dai gaura in capota portbagaj.


                    Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk

                    Comment


                    • #40
                      Aia ca și cea din linkul de mai sus sunt de Nissan cu soclu de bec de Nissan incompatibil cu Dacia... da, știu, stă dar nu etanșează.
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • #41
                        Ce nu etanseaza? Ca eu am avut-o montata 2 ani si a mers fara probleme. Si nici becul nu s-a ars... Iar bara... E de plastic gol.

                        Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk

                        Comment


                        • #42
                          @planetara
                          mai ai de vanzare camera + cabluri?

                          Comment


                          • #43
                            planetara Salut,
                            Te-as ruga, daca mă poți ajuta cu o camera+cablaj.

                            Comment


                            • #44
                              Utilizez camera video de la AliExpres de aproximativ 3 ani de zile, funcționează perfect cu MENAVRUS! Atunci când mi-a montat camera, electricianul de la reprezentanța Dacia îmi spunea că vede mai bine decât cea originală de pe Duster. Repet, asta era acum ceva ani ...

                              Comment


                              • #45
                                Salutare,

                                De ceva timp ma tot documentez sa imi cumpar o camera pentru Logan II Ph1. Cea originala pentru acest model este cea pentru care se da gaura in tabla (in emblema Dacia) cu codul 8201595300. Nu prea ma incanta ca trebuie sa gauresc tabla, dar intr-o ultima faza as putea merge pe aceasta optiune daca se face o reparatie de calitate la aceasta gaura.

                                Ar mai fi solutia cu o camera aftermarket care se pune in locul lampii de la numar, dar nu prea ma incanta si as dori ceva original. Stiu ca exista adaptor si ca trebuie sa am grija la tensiunea de alimentare pentru camera, dar nu m-as baga in astfel de modificari.

                                Urmatoarea solutie ar fi mai fi camera de la Logan 2 facelift (cea care se monteaza in bara intre lampile de numar) doar ca problema la mine e ca am o singura lampa la numar pusa in centru. Ce parere aveti daca as da gaura in bara si as monta camera un pic mai in dreapta lampii? Sunt ceva dezavantaje pentru ca nu este centrata? Teoretic nici cea montata in locul lampii nu este chiar pe centru, doar ca la mine ar fi cam 10-15 cm mai la dreapta.

                                Ce parere aveti? Mai sunt si alte solutii? O camera de Duster / Sandero / Clio 4?
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google