Schimbat Radiator. Antigelul Nu Circula

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Când apar straturi de culori diferite, înseamnă că s-a completat cu alta specificatie incompatibilă cu ceea ce există în circuitul de răcire al motorului.
    „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

    Comment


    • #17
      Ajutor! Cum se numete teava de aluminiu care se afla între radiatorul de cldur i furtunele de la motor la un Logan 1.2 benzina? S-a corodat atât de tare încât nu mai pot mufa furtunul i s strâng colierul.
      Attached Files
      Last edited by 77sky; 25 July 2018, 21:27.

      Comment


      • #18
        nu e returul de la radiatorul din interior?

        Comment


        • #19
          78euro+tva că e set

          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • #20
            Originally posted by danielbostan View Post
            nu e returul de la radiatorul din interior?
            Exact

            Trimis de pe al meu Lenovo A7010a48 folosind Tapatalk

            Originally posted by t0rquemada View Post
            Mersi de oferta! Revin cu un rspuns!

            Trimis de pe al meu Lenovo A7010a48 folosind Tapatalk
            Last edited by florin112014; 25 July 2018, 22:27. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • #21
              Cum s-a ajuns in acea stare ? a circulat cu apa de la robinet ?
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • #22
                Si eu mi-am pus întrebarea asta! Un mecanic mi-a spus ca am folosit antigel necorespunzator!
                Last edited by 77sky; 26 July 2018, 13:54.

                Comment


                • #23
                  Originally posted by florin112014 View Post
                  Exact

                  Trimis de pe al meu Lenovo A7010a48 folosind Tapatalk

                  Mersi de oferta! Revin cu un rspuns!

                  Trimis de pe al meu Lenovo A7010a48 folosind Tapatalk
                  Nu vând piese, ăla e codul pentru set la oficial, că le găsești mai ieftin e altceva
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • #24
                    Ce antigel ai folosit ?
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • #25
                      Am bagat antigel rosu! Nu mai stiu marca!

                      Ok. Multumesc!
                      Originally posted by t0rquemada View Post
                      Nu vând piese, la e codul pentru set la oficial, c le gseti mai ieftin e altceva
                      Last edited by 77sky; 26 July 2018, 13:55. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • #26
                        Posibil să mai ai aer pe circuit, dacă ai schimbat recent antigelul și să mai dureze până se elimină tot.
                        Sau poate noul radiator are un randament mai bun de răcire. În habitaclu bagă căldură?

                        Când ai schimbat antigelul care zici că nu era bun, a curs și mâl din instalație? Dacă da, e posibil să ai dopuri pe circuit.

                        Altă posibilitate, să nu-ți fi pus mecanicii furtunele greșit când ți-au umblat la radiator. Verifică dacă ambele Logane au furtunele cuplate în același fel.

                        Comment


                        • #27
                          Citește tot topicul nu doar titlul ,problema e rezolvată din 2016!
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • #28
                            Am rezolvat problema! Am gasit cele doua conducte in dezmembrri la 100 Ron. Va multumesc!

                            Problema a început chiar când maina se pregatea sa iasa din garantie, masina nu mai baga caldura si am dus-o în service. De acolo mi-au spus ca am bagat antigel neconform si de aceea este înfundat caloriferul de caldura.( Maina nu a avut vreo intervenie la acest circuit si nu mi-as fi bagat nasul pentru ca eram contient de pierderea garantiei.) In concluzie, radiatorul s-a schimbat contra cost si am bgat antigel rosu, v-am aratat mai sus in poza rezultatul!!!
                            Originally posted by alex_z View Post
                            Posibil s mai ai aer pe circuit, dac ai schimbat recent antigelul i s mai dureze pân se elimin tot.
                            Sau poate noul radiator are un randament mai bun de rcire. În habitaclu bag cldur?

                            Când ai schimbat antigelul care zici c nu era bun, a curs i mâl din instalaie? Dac da, e posibil s ai dopuri pe circuit.

                            Alt posibilitate, s nu-i fi pus mecanicii furtunele greit când i-au umblat la radiator. Verific dac ambele Logane au furtunele cuplate în acelai fel.
                            Attached Files
                            Last edited by 77sky; 26 July 2018, 15:48. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • #29
                              Pui doar Glaceol RX tip D, verde.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • #30
                                Ai dreptate. Merci
                                Originally posted by t0rquemada View Post
                                Pui doar Glaceol RX tip D, verde.
                                Trimis de pe al meu Lenovo A7010a48 folosind Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google