Arcuri Sport!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Arcuri Sport!

    Salut!
    As vrea sa schimb arcurile normale cu ceva arcuri sport.
    Ceva sfaturi? Ceva modele ce s ar potrivi pe logan 2? Are cineva montate asemenea arcuri?
    Multumesc!! Astept pareri.

  • #2
    Salut,exista doar arcuri sport,amortizoare inca nu s-au facut,acestea sunt http://www.racingnick.ro/produse/arc...-ii-sandero-ii,Masina sta mai jos cu vreo 30 mm fata de original (le am montate de vreo 8 luni de zile).Ca "feeling" masina nu se mai inclina pe curbe ca barca pe valuri,si arata mult mai bine (mai ales daca ai jante de aliaj pe 16 da super).Dezavantaje (masina nu pare lasata uniform pe spate parca e mai joasa decat pe fata,poate doar sunt eu mai nebun).Daca intri violent in viraj masina incepe sa derapeze de spate (aici vorbesc de viteze mari +100,trebuie neaparat si un set de amortizoare sport). Arcurile doar acestea sunt pentru logan 2 (cele de pe logan 1 nu se potrivesc,am incercat).

    Comment


    • #3
      Poze?
      Ms

      Comment


      • #4
        bad post

        Comment


        • #5
          Dezavantaje (masina nu pare lasata uniform pe spate parca e mai joasa decat pe fata,poate doar sunt eu mai nebun)


          Poze cu distanta intre aripa si roata in fata si in spate sa postezi
          Ms

          Comment


          • #6
            Nu ai pus arcurile care trebuie sau nu sunt montate corect.
            Am avut eu pe masina (Eibach) si sta perfect dreapta. Aderenta mult mai buna. Nu exista termen de comparatie intre arcuri stock si Eibach
            LE: danezu la acelasi pret cumperi eibach sau hr
            Last edited by Madutzu25; 18 April 2017, 16:25.
            My Ride sigpic

            Comment


            • #7
              Maine revin cu o poza,NU exista eibach pentru Logan 2 (doar ST (cica de kw)).De montat incorect... Nu cred ca poti pune arcuri de fata pe spate sau sa le pui la orizontala...Adica asa vad eu problema...Te rog arata si mie arcuri sport sau amortizoare sport pentru logan 2. Multumesc mult Madu.

              Comment


              • #8
                Am eu Eibach pe masina (aveam,ca am dat masina)
                Arcurile pt motorizare diesel difera de cele pt benzina,(cel putin au alte coduri) spre ex. Pe fata le poti pune invers, deci se pot monta gresit
                Iti dau link pe prv sa vezi ca exista si unde gasesti
                My Ride sigpic

                Comment


                • #9
                  Poti pune si aici linkurile cred - poate vor dori si alti colegi sa schimbe arcurile

                  Comment


                  • #10
                    Pozele promise.
                    http://imgur.com/phz5ccm
                    http://imgur.com/iiNmgE3
                    Last edited by danezu33; 19 April 2017, 23:20.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by danezu33 View Post
                      Salut,exista doar arcuri sport,amortizoare inca nu s-au facut,acestea sunt http://www.racingnick.ro/produse/arc...-ii-sandero-ii,Masina sta mai jos cu vreo 30 mm fata de original (le am montate de vreo 8 luni de zile).Ca "feeling" masina nu se mai inclina pe curbe ca barca pe valuri,si arata mult mai bine (mai ales daca ai jante de aliaj pe 16 da super).Dezavantaje (masina nu pare lasata uniform pe spate parca e mai joasa decat pe fata,poate doar sunt eu mai nebun).Daca intri violent in viraj masina incepe sa derapeze de spate (aici vorbesc de viteze mari +100,trebuie neaparat si un set de amortizoare sport). Arcurile doar acestea sunt pentru logan 2 (cele de pe logan 1 nu se potrivesc,am incercat).
                      M-am uitat atent la poza si mie mi se pare ca distanta intre aripa si roata e egala in partea de sus, dar e mai mare pe lateral la roata spate si de acolo pare ca e mai lasata. Dar poti sa masori cu ruleta inaltimea la aripa de la sol si te vei convinge.

                      Comment


                      • #12
                        Arcuri de logan 1 nu merg? Are idee cineva? H&r coboară mai mult masina, 4cm... dar nu am.gasit nimic doar cele st de care spune colegul
                        Logan 2014 laureate - 1.2 biturbo

                        Comment


                        • #13
                          pe spate merg perfect, dar pe fata trebuie schimbate si amortizoarele cu unele de logan 1.
                          laureate 1.5l, albastru marin

                          Comment


                          • #14
                            Deja o fac cât o suspensie sport completa. Nasol ca nu ai variante...
                            Logan 2014 laureate - 1.2 biturbo

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by danezu33 View Post
                              Salut,exista doar arcuri sport,amortizoare inca nu s-au facut,acestea sunt http://www.racingnick.ro/produse/arc...-ii-sandero-ii,Masina sta mai jos cu vreo 30 mm fata de original (le am montate de vreo 8 luni de zile).Ca "feeling" masina nu se mai inclina pe curbe ca barca pe valuri,si arata mult mai bine (mai ales daca ai jante de aliaj pe 16 da super).Dezavantaje (masina nu pare lasata uniform pe spate parca e mai joasa decat pe fata,poate doar sunt eu mai nebun).Daca intri violent in viraj masina incepe sa derapeze de spate (aici vorbesc de viteze mari +100,trebuie neaparat si un set de amortizoare sport). Arcurile doar acestea sunt pentru logan 2 (cele de pe logan 1 nu se potrivesc,am incercat).
                              Wrong. E placebo feelingul tau pe crube. Da, te ajuta niste arcuri sport sa nu mai fie barca in combinatie cu bara stabilizaroare spate. Tot barca e daca nu ai si bara stabilizatoare spate, o barca mai rigida. Am mes cu Logan cu asa zise arcuri sport, garda la sol mai mica, in rest in afara de disconfort tot barca e.
                              Ps: stiu ca unii nu inteleg din prima, fac o erata. Vorbeam de feelingul pe curbe. Nu cum se comporta in rest.
                              Last edited by Archangel80; 15 September 2018, 18:15.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google