Carlig De Remorca MCV Stepway (SL Explorer)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    În principiu, da, cu observația că la montare afectezi vopseaua (așa zice în instrucțiunile originalului se curăță zona de montaj până la tablă) iar cel ne-OEM poate avea probleme de montaj
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • #17
      Stiu ca este o discutie veche dar poate mai vede cineva....

      Cablajul original, conform pliantului de montaj, se monteaza exact plug-n-play cu conectori, doar firul de +12V (din dreptul geamului spate-stanga) se conecteaza cu fire infasurate sau cu papuc. Restul de trasee apar ca fiind "prelungitoare" a instalatiei curente, si deci niciun alt traseu nu se "manereste". La instalatiile after-market trebuie sa se intervina asupra traseelor, lucru care duce la posibile probleme de garantie.

      Comment


      • #18
        Daca e interesat cineva de un carlig de remorcare pt Logan Mcv Stepway cu tot cu instalatia electrică să imi trimită mesaj.

        Comment


        • #19
          Carligul de remorcare și instalația electrică de pe un Logan Mcv Stepway 2017 se potrivesc pe un Logan Mcv 2018?

          Comment


          • #20
            Originally posted by yo9hnf View Post
            Cablajul original, conform pliantului de montaj, se monteaza exact plug-n-play cu conectori, doar firul de +12V (din dreptul geamului spate-stanga) se conecteaza cu fire infasurate sau cu papuc. .....
            Ma intereseaza un pliant de montaj cablaj pentru logan 2....ceva de genul https://www.youtube.com/watch?v=So3aT0PUJ14&t=83s
            Am pus un carlig+cablaj de origine si nu sunt 100% multumit de lucrarea de service.
            Ma intereseaza traseul cablurilor si locurile prin care intra/ iese cablajul.


            Logan 0.9 TCe 2018

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google