Logan SL Prestige Plus Vs Logan Prestige

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan SL Prestige Plus Vs Logan Prestige

    va salut,

    in oferta Dacia exista varianta Logan Prestige cu preturi de la 9.570 € precum si Logan SL Prestige Plus, (un fel de Laureate cu de toate), preturi plecand de la 9.020 €.
    De unde provine diferenta de 550 €, pt ca din descrierea masinilor pe site nu reiese acest lucru? Varianta Prestige e produsa in alta parte decat Mioveni, are finisajele mai bune?

    daca s-a mai discutat si nu am gasit eu raspunsul, imi pare rau si rog administratorii sa steraga postul...

    multumesc

  • #2
    Din ce am observat eu , SL Prestige Plus vine cu Media Nav si Cruise Control, deci diferenta de pret in avantaj SL Prestige Plus e ceva mai mare de 550euro.
    Eu cred ca e un fel de promotie DACIA

    sigpic

    Comment


    • #3
      Atasez ce are SL Prestige Plus. Pentru Prestige clasic nu am. Oricum, dealerul mi-a zis ca in restul anului cand nu e Rabla vor ramane doar SL Plus si SL Prestige Plus, fara Acces, Ambiance, Laureate si Prestige. Asa ca acum chiar si cel mai ieftin Logan va avea aer conditionat
      Attached Files

      Comment


      • #4
        Poti compara direct pe site.

        SL are in plus:
        Regulator limitator de viteza (cruise control)
        Media Nav : sistem de navigatie si multimedia_ecran tactil 7'' , priza Jack, USB, Bluetooth®, audio
        Harta Romaniei
        Radio 2DIN 4x15W MP3 cu satelit de comanda pe volan, priza Jack, USB, Bluetooth®, audio streaming

        Eu cand mi-am luat Prestige-ul astea erau optionale

        Comment


        • #5
          Le-am comparat... Numai ca nu stiu de ce ar vrea sa dea cineva cineva bani in plus pentru mai putine optiuni! sau mai e ceva la mijloc...
          Last edited by 77sky; 13 April 2018, 14:20.

          Comment


          • #6
            Asta cu SL e oferta, special pentru Rabla daca nu ma insel. Adica in luna decembrie nu exista, de asta e mai ieftina. Normal ca nu iei Prestige. Dar dupa ce nu mai e oferta asta, va ramane doar Prestige...cel putin asa a fost pana acum.
            Anul trecut a fost oferta cu SL la varianta Access parca. Unde SL avea casetofon si inca ceva si era mai putin decat Access fara astea.

            Comment


            • #7
              Eu am lansat comanda pt SL pe 20 ianuarie, masina a fost produsa pe 7 februarie si a ajuns la mine la jumatatea lui martie.
              Last edited by 77sky; 13 April 2018, 14:19.

              Comment


              • #8
                Diferenta e ca nu ai scaun reglabil pe inaltime, manere de viraj in spate plus inca ceva maruntisuri. Daca bine tin minte.

                Comment


                • #9
                  Variantele SL au fost introduse in urma cu mai multi ani. Initial a aparut SL Plus si ulterior SL Prestige Plus. La inceput se vindeau exclusiv prin programul Rabla, dupa care au inceput sa se vanda si "la liber", inclusiv in perioada cand programul Rabla nu este activ. Spre exemplu in anul 2017 s-au vandut "la liber" de la 1 ianuarie la 31 decembrie. In principiu nu au concurenta - restul variantelor (Acces, Ambiance, Laureate, Prestige) ofera dotari inferioare la un pret mai mare. Totusi sunt persoane care doresc in mod deosebit anumite dotari (nu obligatoriu cele mai bune disponibile) sau doresc in mod special anumite combinatii de dotari si sunt dispusi sa plateasca un pret mai mare. Spre exemplu stiu oameni care nu vor jante structurate de 16 inches si atunci renunta la Prestige si SL Prestige Plus, dar doresc senzori parcare, volan piele si regulator-limitator de viteza. In consecinta aleg Laureate cu ceva optiuni care este mai scump decat SL Prestige Plus si ofera mai putin.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by bogdan_cj View Post
                    Diferenta e ca nu ai scaun reglabil pe inaltime, manere de viraj in spate plus inca ceva maruntisuri. Daca bine tin minte.
                    SL Prestige Plus are tot ce ai enumerat tu mai sus.

                    Comment


                    • #11
                      Daca in momentul asta vrei Logan si il vrei Prestige, mergi pe SL Prestige Plus. Este o editie limitata de la varianta Prestige care vine cu dotari de baza mai multe, la un pret mai bun. Ai un avantaj client de 1000 si ceva de Euro daca nu ma insel. Practic, SL Prestige Plus este Prestige dar e mai ieftin si cu mai multe optiuni in varianta de baza pentru ca e la promotie.

                      Comment


                      • #12
                        SL Prestige Plus are urmatoarele lucruri in plus fata de Prestige(2016) :
                        -iluminat caseta acte
                        -iluminat butoane usa fata spate
                        -mascare stopuri portbagaj
                        -insonorizare capota motor
                        -protectie praguri usi fata

                        Comment


                        • #13
                          Pai eu am aceste dotari și am prestige simplu...

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by MemeLongju View Post
                            Daca in momentul asta vrei Logan si il vrei Prestige, mergi pe SL Prestige Plus. Este o editie limitata de la varianta Prestige care vine cu dotari de baza mai multe, la un pret mai bun. Ai un avantaj client de 1000 si ceva de Euro daca nu ma insel. Practic, SL Prestige Plus este Prestige dar e mai ieftin si cu mai multe optiuni in varianta de baza pentru ca e la promotie.
                            Acum in oferta Dacia a aparut "Dacia Logan Seria Limitată Black&White" - o noua culoare Beige Dune, jante de 16 inch, sistem Media Nav Evolution, senzori de parcare, aer condiționat cu reglare automată, tapițerie specială ornamentată și detalii cu finisaj metalic mat.

                            Comment


                            • #15
                              Unde ai dat de Dacia Black & White?
                              Pe siteul Dacia?
                              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google