Masina Noua. Ce Trebuie Stiut

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    A mea a venit cu o liniuță. Mai mult decât suficient să ajung la primul OMW.

    Comment


    • #32
      Parfum..asa e si normal.
      Din curiozitate, din ce oras era dealerul?

      Comment


      • #33
        @vali2008 Dacoserv București. Până acum sunt foarte mulțumit de interacțiunile cu ei. Vom vedea pe parcurs dacă păstrăm relația de prietenie.

        Comment


        • #34
          De aceea e bine de intrebat Dorel care iti va livra masina ( nu agentul de vanzari) daca a pus benzina..poate ca 5 i se pare mult, dar macar 2 litri sa puna..[/QUOTE]

          Nu cunosc cum e in alte regiuni, dar la Pitesti agentul de vanzari iti si preda masina. Cica, asa se procedeaza acum.
          Last edited by alex1ioan; 9 June 2018, 09:00. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #35
            Eu aveam o liniuta de benzina si aveam si primul punct verde la gpl (cel rosu arata ca e rezerva, 10 l cf manualului, asa ca daca era cel verde inseamna ca aveam vreo 13 litri de gpl sa zicem).
            Si mie tot dealerul mi-a predat masina.

            Comment


            • #36
              ...ba chiar nu a parasit zona de livrare pana nu am iesit pe poarta Daperomului, asa e protocolul..De beepait/palpait nu a fost cazul, nu stiam ca face asa sub 5 litri, desi autonomia nu o arata(---)
              Last edited by alex1ioan; 9 June 2018, 11:55.

              Comment


              • #37
                Mie mi-a spus dealer-ul de la telefon cand m-am dus sa ridic masina ca trebuie neaparat sa am bani de la mine de benzina ) si pentru numerele rosii , dar a pus un accent pe combustibil. Avea asa multa benzina incat cu 9,7km la bord am alimentat 64l pana la plin.

                Comment


                • #38
                  Mihay, sa o stapanesti sanatos..ani multi!
                  Pana la urma ai platit numerele rosii? Parca erau incluse in pret. Legat de benzina,ar trebui sa ajunga pana la primul peco, dar pe viitir incearca sa nu alimentezi mai mult de 50 l, cat e capacitatea maxima a rezervorului.
                  Pe de alta parte, daca ai pus 64 litri, mai aveai 1 litru ramas de la Dacia..noroc ca nu ai avut vreo rampa de urcat..

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by Mihay95 View Post
                    Mie mi-a spus dealer-ul de la telefon cand m-am dus sa ridic masina ca trebuie neaparat sa am bani de la mine de benzina ) si pentru numerele rosii , dar a pus un accent pe combustibil. Avea asa multa benzina incat cu 9,7km la bord am alimentat 64l pana la plin.
                    sa verifici presiune in roti. A mea a venit cu 3.2 bari presiune (in iunie cand afara erau 35 de grade)

                    sa o stapanesti sanatos, fara incidente.

                    „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                    Comment


                    • #40
                      Probabil a vrut să facă „rodajul” de 1000 km din primul plin
                      Logan 0.9 TCe 2018

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google