Sugestii Navigatie Aftermarket

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sugestii Navigatie Aftermarket

    Salut! M-ar interesa si pe mine ce navigatie aftermarket ati pus pe Logan 2 ( sa aiba android). In special va fi folosita navigatie,camera spate/fata si monitorizare date despre masina (turatie, baterie,termperatura etc.). Va multumesc!

  • #2
    Nimeni nimic?

    Comment


    • #3
      Eu am pus asta in 2017 :


      Foarte multumit plug and play ,vad ca este mai ieftina acum si mai buna (RAM/ROM)

      Comment


      • #4
        Astia de la ZNY au scos si varianta cu 4GB RAM si Android 8.0 - https://www.aliexpress.com/item/4GB-...930643932.html

        Pe aliexpress ma tot uit si eu (https://www.aliexpress.com/w/wholesa...580&isrefine=y) si vad o gramada de navigatii (Wondefoo, ZNY, MEKEDE), toate cu aceeasi configuratie, acelasi design, dar alt brand. Incerc sa imi dau seama care au copiat pe care.

        Comment


        • #5
          Pai si cu mufa de usb ce ati facut? Vad ca nu au...

          Comment


          • #6
            Ba au si mufa USB ... e pe cablu.
            Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

            Comment


            • #7
              Ar fi de verificat daca producatorii enumerati mai sus (Wondefoo, ZNY, MEKEDE sau altii de pe aliexpress) asigura si un minim suport online (vreun site cu actualizari firmware ,etc care posibil sa fie utile).Specificatiile/configuratiile hardware afisate pot fi tentante .Numai sa nu primesti un produs cu o gramada de bug-uri in functionare...Nu vreau sa compar Medianavul (totusi ...LG) de la Dacia cu vreunul din produsele de mai sus ,dar as alege unul din ele doar daca as castiga minim100-150 dolari fata de pretul Dacia (300euro=aprox340dolari+TVA=aprox 400dolari)

              Comment


              • #8
                Ce depăsește 150$ intră și la taxe vamale, în plus la DHL plătești și comisionul pentru plata TVA + taxe vamale.

                Mekede vine cu adaptor (mufă pereche) pentru joystickul audio dar adaptorul e setat hardware pe joystick cu mute - bilă neagră. Stie să folosească microfonul deja existent, dar... suportul postvânzare e zero
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • #9
                  Salutare ,imi poate spune si mie cineva unde trebuie conectat firul rosu de la punctul 8?merge tot la becul de marsarier de la punctul 5?celelalte cred ca mi-am dat seama.Este pt montarea unei camere pe marsarier la o navigatie android aftermarket.
                  You do not have permission to view this gallery.
                  This gallery has 1 photos.

                  Comment


                  • #10
                    6 cu 7 apoi 8 cu + de la 5
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by StancuFlorin View Post

                      Astia de la ZNY au scos si varianta cu 4GB RAM si Android 8.0 - https://www.aliexpress.com/item/4GB-...930643932.html

                      Pe aliexpress ma tot uit si eu (https://www.aliexpress.com/w/wholesa...580&isrefine=y) si vad o gramada de navigatii (Wondefoo, ZNY, MEKEDE), toate cu aceeasi configuratie, acelasi design, dar alt brand. Incerc sa imi dau seama care au copiat pe care.
                      Da cand am luat eu a fost 320USD cu 1GBRAM si 16GBROM si am mai platit 20EU taxe la firma din Franta prin care au introdus-o in UE
                      Ce mai conteaza care a fost primul oul sau gaina ,important e ca sunt OK si ca sunet si pe aplicatiile android.


                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by t0rquemada View Post
                        Ce depăsește 150$ intră și la taxe vamale, în plus la DHL plătești și comisionul pentru plata TVA + taxe vamale.

                        Mekede vine cu adaptor (mufă pereche) pentru joystickul audio dar adaptorul e setat hardware pe joystick cu mute - bilă neagră. Stie să folosească microfonul deja existent, dar... suportul postvânzare e zero
                        Daca vine din Germania nu mai platesti taxe si astia de la care am luat eu vad ca au acum si acesta optiune,cum le baga chinezii in Germania e alta chestiune.....

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by iatagan View Post
                          Pai si cu mufa de usb ce ati facut? Vad ca nu au...
                          Au usb in spate si cu un cablu o aduci unde vrei ,eu am adus-o in buzunarul/spatiul dintre suportul pahare si Navigatie

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by radiantm View Post
                            Ar fi de verificat daca producatorii enumerati mai sus (Wondefoo, ZNY, MEKEDE sau altii de pe aliexpress) asigura si un minim suport online (vreun site cu actualizari firmware ,etc care posibil sa fie utile).Specificatiile/configuratiile hardware afisate pot fi tentante .Numai sa nu primesti un produs cu o gramada de bug-uri in functionare...Nu vreau sa compar Medianavul (totusi ...LG) de la Dacia cu vreunul din produsele de mai sus ,dar as alege unul din ele doar daca as castiga minim100-150 dolari fata de pretul Dacia (300euro=aprox340dolari+TVA=aprox 400dolari)
                            Chinezii de la care am luat eu sunt foarte comunicativi si au raspuns prompt la toate intrebarile,unele chiar prostesti, pe care le-am pus.
                            Daca iei Dacia LG original pe olx iesi mai ieftin, dar marele avantaj la cele chinezesti din punctul meu de vedere este androidul, faptul ca poti sa-ti descarci si rula orice aplicatie doresti.
                            Repet a mea desi mai slaba ca performante 1GB/16GB merge foarte bine si in primavara face 2 ani.

                            Comment


                            • #15
                              Se pierde garantia daca se monteaza android?

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google