R A R - I T P

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Inspecţia Tehnică Periodică va fi mai greu de obţinut. Ministerul Transporturilor vrea să oblige staţiile ITP să monteze camere şi să filmeze toate verificările maşinilor. Dotările suplimentare ar putea aduce preţuri mai mari pentru şoferi.
    LOGAN--> <--TOYOTA

    Comment


    • Originally posted by gaboneygg View Post
      am primit si foaia.este format a4 si are stampila de itp,alt element de siguranta nu
      Ca idee si la mine la fel, am facut astazi ITP si am primit una bucata foaie A4 fara nici un element de siguranta(m-am uitat si "la lumina" ca la bancnote ca zicea cineva de asta).

      Informativ pentru cei din Bucuresti sectorul 6 care urmeaza sa faceti ITP in curand si vreti sa mai scutiti niste bani puteti apela la http://www.groupon.ro/deals/bucurest...oft-2/39022847

      Nu vreau sa le fac reclama ca nu am nici un interes dar este o oferta foarte buna...49 lei ITP inclusiv pt suv
      ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
      Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

      Comment


      • Facut ITP-ul saptamana trecuta la Dacoserv Militari. Pret 100 ron (fix).

        Comment


        • Trebuie sa-i fac si eu ITP-ul , pt benzinarul 1.2 16v vechi de vreo 2 ani trebuie turat pana la limitare ca sa vada noxele ?
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • nici vorba!
            Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

            Comment


            • Originally posted by prometheus View Post
              Trebuie sa-i fac si eu ITP-ul , pt benzinarul 1.2 16v vechi de vreo 2 ani trebuie turat pana la limitare ca sa vada noxele ?
              O proba la relanti si una la mers in gol accelerat,asta nu inseamna ca o tureaza la 4500,in mod normal 2000-2200 r/min.
              LOGAN--> <--TOYOTA

              Comment


              • Multumesc de raspunsuri , revin azi cu detalii dupa ce fac ITP-ul.

                Am facut I.T.P - ul la Apan - DN 22B, km 4, 8265 Braila.
                M-a costat fix 70 de lei , fara absolut nici o problema la masina.
                Last edited by prometheus; 19 June 2014, 14:18. Reason: Automerged Doublepost
                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                Comment


                • Azi am făcut ITP-ul la Dacoserv Sălaj...Perfect tot..Cost 100 lei.

                  Comment


                  • La al catelea ITP e, Mariane?

                    Ma pregatesc si io cam peste 3 saptamani. ITP no.4

                    Comment


                    • Asta a fost al treilea si urmeaza al patrulea ITP in 2016.
                      Ma suni si mergi cu mine la Dacoserv Salaj...asta daca ai deja emotii ca mergi singur

                      Ps,,inaintea mea a fost un taxi..ghici ce? L-a oprit automat pc-ul pt control suplimentar al aluia de la RAR. A venit cam in 20 de minute din 30 maxime admise.

                      Comment


                      • Pai si pemine m-a oprit pe stand la ultimele 2 ITP-uri (2010 - Serus si 2012 - Nesty) si a venit RAR-u' ptr. verificare suplimentara...cica prin sondaj. In 20 min' au fost acolo. Cica au timp maxim 1 ora din momentu' in care iti blocheaza masina pe rampa ptr. control suplimentar.
                        Daca dupa 1 ora nu apar (cica f.f. rar se intampla), se deblocheaza automat si...free to go
                        Oricum la mine n-au fost probleme, doar ca au luat-o la ciocanit si toate alea de cate 2 ori.

                        Comment


                        • MAi,,asta a zis de 30 de minute maxim,,nu o ora. Poate s-a micsorat timpul la jumate, ca vorba aia, intr-o ora daca te chinui putin, ajungi si din Urziceni la orice statie itp din Bucuresti

                          Ps,,norocosule,chiparosule,,de doua ori la rand sa fii blocat pe stand,,sa joci si la loto!

                          Comment


                          • Originally posted by Ivan Marian View Post
                            Ps,,norocosule,chiparosule,,de doua ori la rand sa fii blocat pe stand,,sa joci si la loto!
                            De-atunci tot joc mah...si tot sper, hai ca la urmatoru' blocaj pa rampa la ITP, ies si numerele mele .

                            M-au vazut mai negru si cu dantura lux, d-aia m-au blocat.

                            Comment


                            • Imi recomanda si mie cineva un atelier ok unde sa fac ITP-ul , in bucuresti? N-as mai vrea in reteaua Dacia pentru ca ultima data era sa nu imi dea itp-u pentru ca discurile mele de frana care au 56mii si cv de km sunt prea uzate pentru ca masina sa mai poata circula, o janta era agatata de o bordura... etc
                              My turbo lag, give your MPI, a chance

                              Comment


                              • Originally posted by Ivan Marian View Post
                                MAi,,asta a zis de 30 de minute maxim,,nu o ora. Poate s-a micsorat timpul la jumate, ca vorba aia, intr-o ora daca te chinui putin, ajungi si din Urziceni la orice statie itp din Bucuresti

                                Ps,,norocosule,chiparosule,,de doua ori la rand sa fii blocat pe stand,,sa joci si la loto!
                                De fapt sunt 45 de minute.
                                LOGAN--> <--TOYOTA

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google