R A R - I T P

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Ce format e fisieru in care sunt scrise ? Trm un pm si te ajut eu daca vrei
    Bart: I am through with working. Working is for chumps.
    Homer: Son, I'm proud of you! I was twice your age when I figured that out.

    Comment


    • #92
      Originally posted by valeriuciprian View Post
      Un mic ajutor pentru Dan...
      Acum lecturati,sa vedeti cam ce se cere si ce se ofera la I.T.P.
      LOGAN--> <--TOYOTA

      Comment


      • #93
        Spune-mi si mie Dan te rog daca stii ce acte trebuiesc pentru a omologa ceva pe masina( roti mai mari,modificari frine spate, inlocuit tamburi cu discuri). Multumesc.

        Comment


        • #94
          Am urmarit modificarea ta,felicitari pt. reusita,nu vreau sa te dezamagesc dar nu iti omologheaza nimeni aceasta modificare la sistemul de franare decat cu acordul Dacia si dupa multe teste dinamice care costa o avere,mai mult daca te uiti in regulament ce zice la modificare sistem de franare ti se zbarleste parul,pe langa faptul ca ramai fara certificat inmatriculare,amenda maricica,permis de conducere este si de natura penala.Politia nu are competenta de a face aceasta constatare,dar daca gasesti un filtru R.A.R. in trafic si ai "norocul" sa te ia la scarmanat este de rau.
          LOGAN--> <--TOYOTA

          Comment


          • #95
            Multumiri lu valeriuciprian ca a pus fisieru in felu asta o sa scapam de multe nelamuriri
            Bart: I am through with working. Working is for chumps.
            Homer: Son, I'm proud of you! I was twice your age when I figured that out.

            Comment


            • #96
              Multumesc de raspuns. Eu incerc si daca reusesc va anunt.

              Comment


              • #97
                raspuns

                In conformitate cu normele expuse de binevoitorul nostru , orice acoperire a farurilor cu elemente care nu sunt din fabricatie , nu este permisa ...asa ca..ma gandesc cu groaza cum vei da pleoapele jos . Nu de alta dar si eu am pleoape pe faruri si ma gandesc la momentul cand voi face ITP -ul. multa bafta.

                Comment


                • #98
                  Azi am vorbit cu cineva care a fost sa-si faca itp-u are farurile stock si are pleoape a spus ca nu au fost probleme nu iau spus nimic
                  Bart: I am through with working. Working is for chumps.
                  Homer: Son, I'm proud of you! I was twice your age when I figured that out.

                  Comment


                  • #99
                    Hmmm..pleoape....fratilor sunt o gramada de lucruri interzise de RAR....dc se m-ai gasesc pe toate strazile pe toate tarabele?
                    Toti traim sub acelasi cer, dar nu toti avem acelasi orizont.sigpic

                    Comment


                    • Yo am desenat pe capota pe fond negru un cap de mort...poate astia sa nu imi faca itp-u?
                      Toti traim sub acelasi cer, dar nu toti avem acelasi orizont.sigpic

                      Comment


                      • Daca pe cartea de identitate este trecuta mentiunea ROSU+NEGRU la culoare nu este nici o problema.Cu aceasta ocazie anunt ca la autovehiculele care au montata instalatie xenon,si acestea nu au fost prevazute din fabrica cu asa ceva, se trateaza ca neconformitate idiferent ca este sipla sau bixenon.
                        LOGAN--> <--TOYOTA

                        Comment


                        • Pai cu farurile stok nu vedeam nimic....asa cu bixenonu vad mult m-ai bine...de unde atatea reguli pe capu lor?
                          Toti traim sub acelasi cer, dar nu toti avem acelasi orizont.sigpic

                          Comment


                          • Cred ca problema se trage de la aia care monteaza in far normal un bec xenon h7,si mai este si de 55w,cred ca v-ati intalnit cu asemenea specimene in trafic.Bixenonul are chestia aia in varf special pentru a fi motat in far normal,si nu este asa deranjant,dar nota trimisa de RAR spune clar,este interzis montajul instalatiilor cu xenon la autovehicule care nu au fost dotate cu asa ceva din fabrica.La cele cu far normal si la cele autohtone stii ca nu au avut,dar nu stiu cum o sa se procedeze la cele cu lupa,unele au,altele nu,montat xenon din fabrica,asa ca banuiesc ca o sa fie o nebuloasa.
                            LOGAN--> <--TOYOTA

                            Comment


                            • Ca tot codul rutier de asemenea )
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment


                              • cine a facut itp-ul la DCI, sa ne zica pareri cum a decurs,i-a turat motorul?Nu? Cat a costat? Daca masina era in garantie sau nu...etc..

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google