Intrebari/Raspunsuri diverse la MCV

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • termostatul , daca se ridica apa
    sigpic
    Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

    Comment


    • 2 DIN Radio într-o Clădire Logan MCV

      Bună dimineaţa. Oricine este interesat în schimbarea tabloul de bord astfel încât un 2 DIN radio poate fi montat să se uite la următoarele adrese:

      http://www.youtube.com/watch?v=MLF2ZoOXmyg

      Ceea ce priveşte,

      RichardMCV, www.daciamodellen.nl

      Comment


      • Patit si eu, nu era nimeni pe langa mine, eram in mers si e greu s acred ca cinva ma lovit cu ceva din spate in mers.... Ceata , frig... etc. la service cica nu li s-a mai intamplat asa ceva sunt primul. Schimbat cu casco si am declarat ca un hot a facut-o ca altfel eram bun de plata

        Comment


        • Originally posted by CAnnabYS View Post
          lasa-l asa ... si la mine tot asa e, o sa vezi uneori mai urca, alteori mai scade, e random
          Cica e consumabil si dependent de temperatura ambientului. Trebuie sa mai complectezi 1 data pe an, de obicei primavara, sau la schimbul distributiei cand schimbi si pompa de apa....

          Comment


          • Sal! are cineva ventilele alea de la gura de umplere pt instalatia de aer conditionat?

            Comment


            • salut
              Pe un logan cu 5 locuri din fabrica se pot adauga inca 2 scaune k si la cel cu 7 locuri??
              loganist fara permis

              Comment


              • am si eu o intrebare, de la ce is mufele astea?ca nu imi sant cuplate la nimic, am crezut ca is de la contactorii usilor spate dar nu potrivesc, si in aceea zona,pote sitie careva
                Attached Files

                Comment


                • bogdan_nr2000 -da se poate .doar ca trebuie sa ai tot sistemul de prindere,adica balamale prinderi suruburi etc...apoi te duci la RAR dai 150 ron si omologhezi 7 locuri ..e foarte simplu de montat ,ca locasurile de prindere in podea este din fabrica.
                  mmkn4325-este cablajul de la incalzirea scaune,doar ca tu nu ai asa ceva ,decat cablaj pana la scaunele din fata.ia legatura cu keanurev de la cluj cumperi de la el incalzire scaune si le montezi ,usor de montat.
                  Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

                  Comment


                  • In care zona sunt?
                    Ala nu e cablaj pentru incalzire scaune!!!

                    Am gasit si raspunsul: Daca sunt undeva la bancheta spate acelea sunt pentru senzorii de ABS spate (cablajul spate e echipat pentru abs) , nu ca masina ta nu are ABS?
                    Last edited by ciprianeduard; 14 June 2011, 23:37. Reason: Automerged Doublepost
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by ciprianeduard View Post
                      In care zona sunt?
                      Ala nu e cablaj pentru incalzire scaune!!!

                      Am gasit si raspunsul: Daca sunt undeva la bancheta spate acelea sunt pentru senzorii de ABS spate (cablajul spate e echipat pentru abs) , nu ca masina ta nu are ABS?
                      nu am abs, is in zona, montantilor c la mcv

                      Comment


                      • As vrea si eu sa aflu cu ce discuri de frana vine echipat MCV-ul din fabrica... E un Laureate 1.6 16v. Am dat roata jos si desi am doar 41.000 km discurile sunt foarte ruginite. Se vede doar inscriptia cu MIN 19.8 mm si ceva ce ar semana cu un logo...un fel de romb dar pus culcat, in lungul discului, iar in el se vede parca un grupaj de trei litere, din care cea din mijloc pare sa fie un Y sau M...ce marca poate fi? De uzat nu e foarte uzat, nici el nici placutele, insa m-am speriat cand am vazut cat e de ruginit. Placutele de frana sunt ATE.

                        Comment


                        • Toate ruginesc ... la mine daca ploua si nu scot masina o zi sa merg cu ea sunt discurile pline de rugine pe urma .. deci nu ai de ce sa-ti faci griji ..

                          Comment


                          • Originally posted by bogdan_nr2000 View Post
                            salut
                            Pe un logan cu 5 locuri din fabrica se pot adauga inca 2 scaune k si la cel cu 7 locuri??
                            Salut. Sunt si eu cu aceeasi problema. M-am lamurit deja ca se poate. De unde pot cumpara cele doua scaune? Instalatie de AC cine imi poate pune, orice service? Scuze daca vi se par puerile intrebarile , dar chiar nu stiu.

                            Comment


                            • stie cineva cum se poate repara reglaj lombar logan sau unde gasesc si cit costa kitul complet

                              Comment


                              • cornel70 -te duci la metalochimice sau un supermarchet de constructii cumperi cablu ca la frana de mana de la bicicleta ...desfaci scaunu si inlocuiesti cablu..e simplu....numa sa fi atent cand desfaci sa te uiti cum e pus cablu ca sa-l pui la fel pe cel nou...o sa-ti dai seama ca nu e complicat..trebuie doar sa dai scaunul jos desfaci tapiteria de pe spatar schimbi cablul si gata .
                                Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google