Logan 1.4 Cu Cutie De Diesel Fara Tobe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan 1.4 Cu Cutie De Diesel Fara Tobe

    Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.
    Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

  • #2
    ma gandeam ca va fi mai mare diferenta de viteza. ma asteptam sa bata 120 cu a 2 a tinand cont de rapoartele mai lungi si de turatia mai mare a benzinarului.

    are limitarea scoasa ?

    asta este pentru necredinciosii care ziceau ca benzinarul nu mai trage cu cutie de diesel
    Last edited by alessandro; 17 December 2011, 19:40.

    Comment


    • #3
      calculatoarele sunt de clio si are soft pe el adica undeva la 6500 de ture
      Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

      Comment


      • #4
        a cui e ma toroapa ?? mi se pare mie sau urca greu in viteza?

        Comment


        • #5
          cam 13 secunde am numarat pana la 110 pe ceas. deci urca foarte bine

          65 cu a 1 a .... no comment.....ar merge uns cutia asta la mine

          Comment


          • #6
            13 secunde dar 2 secunde sta in limitare pana schimb viteza...

            Originally posted by CataFOF View Post
            a cui e ma toroapa ?? mi se pare mie sau urca greu in viteza?
            ) a fost diesel si s-a belit motoru si l-am transformat in benzina e a lu client )
            Last edited by razvanypo; 17 December 2011, 21:12. Reason: Automerged Doublepost
            Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

            Comment


            • #7
              nu chiar doua....cam 1 sec in limitare + plecarea slaba. chiar se misca excelent

              Comment


              • #8
                imi pun si eu cutie sa fac o proba dar dupa ce pun caii aia multi
                Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

                Comment


                • #9
                  abia trage fratilor ) , e evident un minus )
                  la multi cai e posibil ajute din cauza ca se pune mai bine puterea jos si nu se va pierde aderenta evitand astfel si riscu de a darama cutia .
                  Last edited by Cristi_Xp; 17 December 2011, 21:17.
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • #10
                    eu zic ca merge bine...o sa mai fac o filmare dupa ce pun tobele....si bineinteles inainte sa o dau la client inapoi
                    Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

                    Comment


                    • #11
                      carcasa ambreiajului se potriveste pe cutie sau e nevoie de flansa ?

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Cristi_Xp View Post
                        abia trage fratilor ) , e evident un minus )
                        la multi cai e posibil ajute din cauza ca se pune mai bine puterea jos si nu se va pierde aderenta evitand astfel si riscu de a darama cutia .
                        pe 1 2 se duce frumos doar ca pe 4 si 5 cred ca are o problema serioasa. tragea greu 16v cu pinion de diesel da pai 1.4 cu cutie completa la care difera si pinion si grup

                        Comment


                        • #13
                          .vedem la urmatorul test cum va fii. voi testa top speed
                          Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

                          Comment


                          • #14
                            nu avea tobe , decat saxofonul , deci cuplu putin , cu evacuarea montata se vede diferenta ...si pentru un 1.4 mi se pare foarte ok

                            Comment


                            • #15
                              prosti is aia la rally ca pun cutii scurte pentru masini aspirate fara cuplu , cand puteau pune cutie de logan diesel care reprezinta performanta maxima )

                              Originally posted by alessandro View Post
                              cam 13 secunde am numarat pana la 110 pe ceas. deci urca foarte bine

                              65 cu a 1 a .... no comment.....ar merge uns cutia asta la mine
                              daca vrei consum de diesel ai toate sansele )
                              Last edited by Cristi_Xp; 17 December 2011, 22:22. Reason: Automerged Doublepost
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google