Calculator Logan Diesel Defect

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Calculator Logan Diesel Defect

    SAL,mi sa dus calculatorul ,stie cineva , se poate repara? am luat unul nou,dar eram curios,aca se repara asta vechi?stima.

  • #2
    Depinde ce "s-a dus" la el.
    Ai incercat sa rescrii softul? A luat apa? Ai avut un scurt circuit?
    ECUFix
    Please don't visit my homepage!

    Comment


    • #3
      explica mai detailat cum sa dus uce injectie ?cred ca este primul calculator care pica asa din senin

      Comment


      • #4
        o fi reusit sa bage mufa invers...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #5
          e na? cum sapui mufa invers? sa te chinui si nu reusesti
          sigpicMy ride

          Comment


          • #6
            da o baterie pusa invers ce spuneti?si mai ales daca au pus niste sigurante mai mari

            Comment


            • #7
              nu ar trebui sa puste intai blocul regulator de pe alternator la baterie inversata, nu ecu? si cum de ala de injectie? uch, abs, airbag, bord, astea au scapat fara nici o problema?
              deluxe, daca vrei musai, pui mufa si invers, crede-ma. sper ca nu-i cazul colegului, ar fi prea "militian", ca sa bage cuburi in prisme
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • #8
                blocul regulator de duce din prima iar blocul de diode depinde de cit de bine este incarcata bateria si de cit timp se tine borna invers cit despre celelalta calculatoare ele sint alimentate cu tensiune dupa punerea contactului UCE inj. are o alimentare inainte de contact si de aceia se arde dar si el are o protectie o siguranta care de multe ori cine nu stie o pune de valoare mai mare

                Comment


                • #9
                  Salut ! Am observat de la ultima resetare a CB nu-mi mai apare km.partiali,aramas kilometrajul in 0.Care ar fii cauza?

                  Comment


                  • #10
                    cit te a costat cel nou cu montaj cu tot..?

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google