De unde alimentati cu motorina?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • numai de la petrom si petromV

    Comment


    • Mol sau OMV depinde. La mol am card de fidelitate.
      I HAVE A !sigpic
      fara linkuri externe in semnatura

      Comment


      • Mi se pare si motorina EVO de la mol o motorina buna

        Comment


        • Golanul meu a fost alimentat numai de la OMV pana la 80.000 km si nu a avut probleme cu injectoarele, am facut pana in ziua de azi 90.000 de km si de 10.000 km o alimentez numai de la Petrom (locuiesc in Cernavoda, nu exista OMV) si nu am probleme cu ea
          sigpic

          Comment


          • Dupa teste cu mai multe tipuri de motorina de la mai multe companii, verdictul pentru cea mai buna motorina este : Alto 55 Rompetrol.
            Testele s-au facut pe un motor diesel comonrail BMW 2.0
            Last edited by darksid3; 4 June 2010, 21:33.
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • Numai Efix de la Rompetrol. Merge super bine, alto nu am incercat inca...
              sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

              Comment


              • E a treia oara cind alimentez cu alto55.In privinta demarajului nu am realizat ceva in plus sau minus fata de top diesel {petrom}

                Comment


                • petrom si rar omv sau petrom v

                  Comment


                  • De 4 ani de cand am dci-ul, numai MOL tempo diesel a papat, o data nevasta-mea a bagat de la Lukoil si eu o data de la Rompetrol-efix. Nicio problema pana acum, trage bine.

                    Comment


                    • FIesta TDCi 1.4:IARNA numai Alpin Diesel de la OMV ;vara :doar ALTO 55..
                      Golf 3 TDI: la fel
                      motocicleta:benzina de 95..101...nu sunt mari diferente la 18 cai...

                      Comment


                      • O întrebare din pură curiozitate.
                        Am văzut că la benzinării sunt pompe diesel pentru camioane, puse separat de celelalte, se poate alimenta și de acolo? A încercat cineva?

                        Comment


                        • au capatul pistolului mult mai gros. pt debit marit. nu cred ca apasa pe clapitza aceea ca sa poti alimenta. doar sa te chinui sa apesi cu o crenguta sau antena pe clapta rezervorului...
                          o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • eram prin bucuresti, si pompa aia era neocupata, restul cu vreo 2 masini, si era cu efix diesel; ma bag, ma infing, scot busonul, intra oleaca capul ala, dar din cauza debitului, apesi cam 10%, ceva de genul pis-pis-pis, ca de nu te faci fleasca.

                            concluzia dupa: era pt. camioane, ma rog cred ca si utilitare.

                            Comment


                            • Eu alimentez de la OMV. Daca o fi vreo greseala nu stiu...
                              Momentan merge bine trascaleta.

                              Comment


                              • Am alimentat de peste tot. Mi s-a parut slaba, motorina de la Petrom...o chestie interesanta: am umplut un bidon de 5l cu motorina de la Lukoil. L-am lasat "in pace" vre-o 2 zile si m-am uitat express daca s-a depus ceva. Absolut nimic, totul ca lacrima.

                                Masina a tras cel mai bine cu Efix Alto 55, dar ca o "granita" intre placebo si realitate, mi s-a parut realmente ca a consumat-o mai repede.
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google