RAR Urgent

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • RAR Urgent

    Buna ziua,a trebuit sa merg la RAR sa imi fac ITP-ul pentru ca mi-a facut ridicat talonul etc ..

    Totul in regula masina,pana cand au luat noxe,mi-a iesit 3.4 ,pe cat "cica" normal ar trebui 1.5.Cand imi turau foarte bursc,puternic masina,scotea o dara de fum negru.Este normal ? Masina are 110 000 kilometri nu mi se pare normal sa nu treaca testul de noxe.Atata timp cat motorul se prezinta foarte bine,si trage la fel de bine.Ce sa fac ? Am schimbat uleiul,m-am gandit inainte sa merg maine innapoi sa o calc vreo 30 de kilometri sa o desfund.Daca nu trec nici maine ce ii de facut ? Astept sfaturi.Multumesc ?! Mentionez ca am o finala sport de design.Catalizatorul este la locul lui .Nu cred ca asta ar fi problema.
    Last edited by ritesco; 23 July 2015, 17:14. Reason: Am adaugat ceva .

  • #2
    Normal nu e sa scoti fum!!!!!!!!! Ai cumva chi cirip tuning?
    Pune un aditiv de motorina, alearg-o putin (cum faci asta fara talon?) si ar trebui sa fie mai bine la opacitate. Filtrul de aer sa fie curat, admisia etansa sa nu rasufle presiunea.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • #3
      Mda am resoftare nu chip,sa fie asta vreo problema ? am facut schimbul de ulei astazi,cu toate filtrele noi si de calitate,la accelerare brusca vad ca scoate putin fum,ma gandesc sa fie si de la motorina o sa bag ceva premium si o alerg si maine revin,o sa adopt si metoda "scrumiera" de la rar ) poate ma ajuta

      Comment


      • #4
        Ca idee, sunt masini care scoase din poarta dealerului nu scot noxele cum trebuie, dar in fine.. colegul de mai sus are dreptate, alearg-o putin (fara talon prin paduri/campii) si o sa iesi bine la noxe.. ai iesit prost la noxe probabil datorita mersului subturat..
        "Roata, chiar de-ar fi pătrată, tot se-nvârte, câteodată." - N. Guţă
        Ca tratament general contra durerilor, recomand Xanax. Ramai cu durerea de p#!@

        Comment


        • #5
          daca ai resoftare e clar, nu trebuie sa te miri... Pana nu mergi sa iti aduca softul la cel din fabrica nu stiu daca mai treci.
          Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

          Comment


          • #6
            Pai si Passatu din 2014 ce face cu R.a.r -ul? lasa o dara de fum cand o calci ..

            Comment


            • #7
              Chiar şi cu FAP?

              Comment


              • #8
                Originally posted by fuzzy View Post
                ...alearg-o putin (fara talon prin paduri/campii)
                Da, sa dea cu ea de stânci prin munți, dealuri, eventual.
                Ce le mai bese mintea unora.

                Comment


                • #9
                  lipeste in acte o albastica...si gataaaa,problem rezolvat,nu accept metodele dar...!
                  sigpic
                  "BRABUS" STYLE

                  Comment


                  • #10
                    si sa vezi suturi luate in partea dorsala,pentru mituire,daca nu cunosti pe nimeni acolo nici nu vei putea da ceva
                    eventual -----buna ziua----cand vine la tine ingineru sa-ti ia masina so duca la,,,,macelarit,,,
                    „Nu ne tragem din maimuță, dar ne îndreptăm cu pași repezi spre asta.” — Arsenie Boca

                    Comment


                    • #11
                      +1 ce zice Matheo.traim in RO,tara in care vinzi si cumperi pe oricine cu $.Bafta.Sa ne anunti ce rezolvi.
                      http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Kojak View Post
                        Da, sa dea cu ea de stânci prin munți, dealuri, eventual.
                        Ce le mai bese mintea unora.
                        Se vede ca nu ai fost prin zona, nu? Ai grija la limbaj si daca nu ai fost pe acolo sa zici daca se poate alerga sau nu, te rog respectuos sa te abtii.. ;)
                        "Roata, chiar de-ar fi pătrată, tot se-nvârte, câteodată." - N. Guţă
                        Ca tratament general contra durerilor, recomand Xanax. Ramai cu durerea de p#!@

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by fuzzy View Post
                          Ca idee, sunt masini care scoase din poarta dealerului nu scot noxele cum trebuie, dar in fine.. ct..
                          Exemple mai clare a ai? Ca nu cred ca stii ce amenzi se dau pentru nerespectarea controlului productiei sau a omologarii de catre producator.
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • #14
                            Daca nu te superi, discutia o vom continua pe privat sau fb, aici nu spun nimic concret.. :p
                            "Roata, chiar de-ar fi pătrată, tot se-nvârte, câteodată." - N. Guţă
                            Ca tratament general contra durerilor, recomand Xanax. Ramai cu durerea de p#!@

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google