Dacia Logan facelift

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • muuult prea inalt. si, sincer, nu suport aparatorile alea de aripi. nu stiu daca mai exista vreo masina in lume la care sa se monteze asa ceva aftermarket.

    Comment


    • Sunt. La SUVuri in special. Sunt pachete speciale.
      Mie chiar imi place cum dau pe masina. Se potrivesc de minune cu culoarea. Am vazut pe alb si pe rosu si chiar nu dadeau bine. Dar nah fiecare cum ii place.
      Stii ce de ajutor mi-a fost ce de pe dreapta fata. S-a bagat un moldovean prost si ne-am raschetat. S-a reschetat doar acea aparatoare destul de mult. O poza maine ca sa-i vezi utilitatea....
      Legat de inaltime numai avantaje. Daca era BMW clar ca nu imi convenea inaltimea. Utilitatea masinii e alta.... Eu ma plimb destul de mult prin weekenduri vara si e numai buna de off road soft.
      Last edited by Archangel80; 1 July 2015, 00:04. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • te cred, dar eu am fost pana la intrarea in sarmizegetusa regia cu arcuri H&R, si n-am menajat-o deloc. merge de n-are aer.
        Attached Files

        Comment


        • Mai stii ceva de drumul spre Sarmisegetuza? Au mai aranjat ceva sau tot asa parca merigi pe albia unui rau?

          Comment


          • n-au prea aranjat nimic. eu am urcat din costesti, pe acolo pe unde zici tu. aluia i se zice raul orasului (raul orastie). de langa orastie e tata, si merg in fiecare an cam o luna.
            dar se poate urca, daca am urcat eu cu arcuri h&r.
            am ajuns pana la casa de bilete. unii mai fricosi (probabil veneau prima data) le lasau mai jos, pe malul raului.

            Originally posted by Archangel80 View Post
            Mai stii ceva de drumul spre Sarmisegetuza? Au mai aranjat ceva sau tot asa parca merigi pe albia unui rau?
            apropo, si eu ziceam la fel, dar am constatat cu stupoare ca e sarmizegetusa.
            Last edited by B997NDL; 1 July 2015, 13:43. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Salut , va deranjez cu o intrebare , unde gasesc si eu niste pleoape de ph2 ?

              Comment


              • am eu unele late sh. 25 de lei predare bucuresti sau suporti transportul.

                Comment


                • Salutare , vin cu o intrebare rapida , am cumparat azi niste boxe Blaupunkt si as vrea sa le montez in spate , singura problema este ca am cd-playerul originial (logan 2009) , si nu stiu cum ar veni firele in mufa din spate , are cineva o poza la mufa sau o schema ?

                  Multumesc.

                  Comment


                  • Salut,
                    Daca stiu bine, firul de langa clips este plus si celalalt este minus.
                    Attached Files

                    Comment


                    • Dupa 5 ierni si o spalare. Ultima spalare a fost inainte de revelion spre rusinea mea. Lipsa de timp, plus zapada si mizeria, ploaie si mizeria aferenta perioadei, m-au determinat sa evit spalatoriile. Indoitura dreapta spate facuta in trafic de un bagaret prost. Sper sa o rezolv in primavara asta cu niste ventuze.
                      Attached Files
                      Last edited by Archangel80; 15 March 2016, 12:46.

                      Comment


                      • cu privire la indoitura,
                        daca nu cu ventuze, vezi ca daca dai bancheta si spatarul jos, ai niste gauri prin care poti ajunge cu mana acolo...
                        s-o stapanesti sanatos, ma determini sa-i trag si eu o spalare, ultima data am fost in ianuarie cand am si uns-o cu ceara sonax...abea astept sa fuga jegoso dupa ea
                        Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                        Comment


                        • Arata foarte bine, din ce an este? 2012?
                          Eu te sfătuiesc sa nu umbli singur la tabla ptr ca si daca o indrepti, rămân cute....cauta un service cu ventuze (mie ptr ceva similar mi au cerut 200 ron in Bucuresti) si asa a rămas....)) indoitura era pe usa la un Peugeot 207

                          Comment


                          • Fabricatie martie 2011. Achizitionat in septembrie acelasi an.
                            Trebuie sa recunosc, desi am avut multe indoieli de-a lungul anilor, ca e o masina buna. Nicio problema la partea de piese, bucsaraie, pivotaraie, amortizoare etc. Nici macar placutele frana nu am schimbat. Am programata revizia spre sfarsitul lui martie, unde schimb placutele, uleiul, filtre, bujii, filtru de benzina vreau si uleiul de frana. Vreo 900 lei probabil bag. Iar in toamna distributia si antigelul.
                            Per total sunt multumit de agregat. Aveam intentia sa-l vand dar nu cred ca se merita.
                            Last edited by Archangel80; 15 March 2016, 13:09.

                            Comment


                            • Nu iei mare lucru....mai bine o păstrezi...
                              Filtru de benzina? A mea este din 2009 si nu are....sau te referi la "filtrul" din rezervor? Care am inteles ca este pe pompa (sau poate ma insel)

                              Ai si motorizare super ok.....daca aveai un 1.4 mai ziceam dc vrei sa o schimbi...)))))
                              Last edited by enc_edy; 15 March 2016, 13:56. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Are filtru de benzina. E sub masina dreapta spate aproape de rezervor.
                                Uite aici: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...1&postcount=25

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google