Cd-player Daewoo AGC-1220RF

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by omide View Post
    Problema nerezolvata e aceasta : pentru schimbarea melodiilor, nu pot decat sa dau o singura data inainte si o singura data inapoi, deci practic pot comuta doar intre 2 melodii.
    Ce combinatie as putea sa folosesc pentru un ciclu intreg si rezolvarea problemei mele?
    Adica ?? Ce problema ?
    Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

    Comment


    • de exemplu:
      Am lista de melodii : melodia1, melodia2, melodia3, melodia4, etc...daca la momentul acesta ruleaza melodia2, iar eu apas urmatoarea, trece la melodia3,dar mai departe, butonul pentru urmatoarea melodie, melodia4, nu mai are niciun rol.Pot da inapoi la melodia2 si atat, nici acest buton nu mai are niciun rol. Nu pot ajunge la melodia1. Pot sa apas butonul de inainte si ajung la melodia3 si ma opresc si tot asa...alternez intre aceste 2 melodii

      Comment


      • E o falsă problemă, tu nu ai cum să emulezi encoderul (rotița din spate joystick-ului original), în plus 8 butoane de emulat pe cele 6 ale volanului
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Înainte, inapoi, vol-,vol+, apel si source/media Într-o singură direcție imi ajung. Trebuie să găsesc o alternativă. Dacă nu voi rezolva problema, voi lua semnal direct din panoul frontal, ca ultima solutie, dar tot le voi face funcționale.

          Comment


          • Din poza ta de la #225, asta http://www.loganclub.ro/forum/filedata/fetch?id=3629839 care e înainte înapoi (ce număr are butonul)?

            Ecoderul funcționează așa : 6+1,6+3,6+2 apoi 6+1,6+3,6+2 și tot așa
            Last edited by t0rquemada; 21 December 2018, 11:01.
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • In poza respectiva nu e reprezentat grafic ecoderul, ca buton, e doar schema acestuia. Cunosc cele 3 faze, e atasat si un grafic, în sensul ăsta. Aceste 3 faze vreau sa le restrâng în combinații de 3 fire si nu 4, cum e momentan. Nu stiu daca ma fac inteles si cum ar trebui să descriu.

              Comment


              • Te faci înțeles dar nu pricepi că permanent să ai un contact (fie 6+1 sau6+3 sau 6+2 ), iar la comutare în sus radioul "știe" că urmează 6+2 după 6+3 iar în jos urmează 6+1 după 6+3 și tot așa.
                Vezi poza asta pentru a întelege partea cu encoderul https://www.loganclub.ro/forum/filed...tch?id=3143022
                Nu ai fizic cum să le emulezi pe butoanele volanului de Duster ph3
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • ok...aveti vreo propunere de sony cu bluetooth, usb si eventual cu mufa pentru comenzi volan?

                  Comment


                  • Se mai poate utiliza microfonul pentru un alt player?ma gandesc la orificiul care ramane, daca il indepartez

                    Comment


                    • Am gasit cele 2 scheme atasate pe net. Pe mine ma intereseaza, repet, vol +, vol-, next song, previous song, apel/mut si source sau media, nu stiu care e diferenta intre ele, dar vreau functionalitatea celui care ma duce de la radio la usb, la cd, la bluetooth.
                      Care dintre ele e utilizabila si care ar fi dispunerea corecta?
                      You do not have permission to view this gallery.
                      This gallery has 3 photos.

                      Comment


                      • Vol+,vol-,mute(nu si apel ! Pentru apel este nevoie de tasta separata) ,source (=media) sunt intre tip (varful jackului de comanda) si masa.
                        Next song, previous song sunt intre ring (inelul jackului de comanda) si masa.
                        Deci ai nevoie de 3 fire.
                        Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                        Comment


                        • Ce inseamna ca am nevoie de tasta separata pentru apel? vin partea volanului sau a player-ului? Sony MEX-N5200BT

                          Comment


                          • Sony MEX-N5200BT are comenzi programabile !!! Vezi pag.20 manual de instructiuni (https://www.sony.ro/electronics/supp...Z020151111.PDF) pentru comenzile disponibile. Foloseste "seria" de rezistente Sony (2k2, 4k3, 6k8, 8k8, 12k, 16k2) si-ti setezi butoanele cum vrei.
                            Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                            Comment


                            • De cati W, sau mai exact mW sa fie rezistentele respective ?

                              Comment


                              • 0,125W sau max.0,250W (de preferat miniatura).
                                Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google