Montare Cârlig Remorcă

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • uite ca in 2009 era fara modul ala cu 7 pini 77 11 424 133 / 60 01 998 339 si cu modul ala care consuma mult cu 13 pini, de rulota 7711424134.
    Deci la remorci normale merge.
    http://www.tech-accessoires.renault....e-accessoires/ se gasesc de toate felurile notite de montaj accesorii de origine inclusiv carlige si cablaje remorca
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • salut vreau sa pun un carlig pe sandero 2014 ma intereseaza daca se potriveste cel de sandero 1 si ceva modele daca se poate si de unde pot lua

      Comment


      • Se gasesc pe net colegu, recomand dedicate, decupezi mai putin sau deloc din bara. Evident ca nu se potriveste de la S1, trebuie sa faci modificari, cu riscurile de rigoare. Citeste ce s-a scris pe aici si vezi si pe la Logan2 este ceva. Bafta!

        Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

        Comment


        • Nu se potriveste de sandero 1 pentru ca NU ARE OMOLOGARE PE SANDERO 2!
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • intrebare

            Originally posted by 77sky View Post
            Deoarece ZFMFLORIN mi-a solicitat detalii despre felul cum am realizat conexiunea electrica si traseul cablajelor, am revenit aici cu poze.
            Nu am perforat nimic, se vede din poze cum o ramura din instalatia noua, a remorcii, "vine" din cupla, intre tabla masinii @ spoiler (bara), urca pana in dreptul corpului de iluminat si realizeaza o bucla in interiorul masinii.
            Strangerea celor 2 piulite de plastic (din interior, care tin tot "stopul") se face usor, fara a forta, cablajul nu este strangulat de nici un fel.

            Sper ca si pozele au fost edificatoare
            Salut ! si eu am montat un carlig zilele astea, si nu am avut probleme, dar se pare ca lipseau 4 saibe din pachetul cu suruburi. Ai cumva poza sub masina , cu respectivele prinderi, bara carlig flansele acelea groase etc...?

            Apreciez ! Mersi

            Comment


            • Salut, imi poate cineva confirma semnificatiile culorilor din lampile Logan 1.4 PH2?

              LAMPA DREAPTA SPATE:
              1 - Stop frana - Portocaliu
              2 - Semnal dr - Gri
              3 - Mers inapoi - Bej
              4 - MASA - Negru
              5 - nu exista!
              6 - Pozitie - Albastru

              LAMPA STANGA SPATE:
              1 - Stop frana - Portocaliu
              2 - nu exista!
              3 - MASA - Negru
              4 - Ceata - Bej
              5 - Semnal st - Verde
              6 - Pozitie - Albastru

              Comment



              • nu te baza pe culori, culorile difera in functie de...nu stiu,
                cert e ca sectiunile sunt aceleasi.
                Attached Files
                Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                Comment


                • Originally posted by andreypck View Post
                  Salut, imi poate cineva confirma semnificatiile culorilor din lampile Logan 1.4 PH2?

                  LAMPA DREAPTA SPATE:
                  1 - Stop frana - Portocaliu
                  2 - Semnal dr - Gri
                  3 - Mers inapoi - Bej
                  4 - MASA - Negru
                  5 - nu exista!
                  6 - Pozitie - Albastru

                  LAMPA STANGA SPATE:
                  1 - Stop frana - Portocaliu
                  2 - nu exista!
                  3 - MASA - Negru
                  4 - Ceata - Bej
                  5 - Semnal st - Verde
                  6 - Pozitie - Albastru
                  Cu un aparat de masura poti verifica. Scoți mufa de la stop si iei plusul din mufa si masa tot de acolo sau de pe caroseria. Poti monta si carlig fara modul, doar ca trebuie sa schimbi cateva becuri(adică sa pui cateva cu las ca sa scazi puterea pe instalatie). Eu am schimbat becurile de semnalizare din oglinzi. Am pus les de 1w in loc de 5w.
                  sigpic

                  Comment


                  • Rog un moderator daca poate modifica in postul #156, culoarea bej pt ceata, in lampa stanga spate, este defapt ROZ. Va multumesc!

                    Comment


                    • Ma gandesc sa imi pun pe Logan 2 berlina carlig de remorcare.
                      Ce tip de carlig imi recomandati?
                      Nu vreau sa merg la reprezentanta Dacia ca ma usuca de bani. Am avut un coleg pt Dacia Lodgy carligul de remorcare a costat in jur de 1.500roni. Carlig + montare (manopera).

                      Ce carlig imi recomandati. Eventual sa fie detasabil sau nu.
                      Va multumesc frumos.

                      Comment


                      • a montat cineva carlig de remorcare pe logan mcv modelul nou /2016 ?
                        ma intereseaza instalatia electrica cu modul trebuie sa te intepi de la lampile masinii ? Cele de origine de unde se achizitioneaza in afara de dealeri ?

                        Comment


                        • salut . am si eu o rugaminte . daca este cineva care a montat un carlig de remorcare si ma poate ajuta cum vin legate firele pe masina ? adica culoarea de la priza la ce culoare vine pe masina . am un logan berlina din 2009 .

                          Comment


                          • Profit si eu de threadul acesta cu multumirile de rigoare...

                            Daca montez carlig de remorcare la Logan cu motor de 1.0, nu-i asa ca nu va "duce"> Este prea mic motorul pentru asta, corect?
                            http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                            Comment


                            • Salut. Am cumparat carlig de remorcare si l-am montat pe logan dar nu am instalatia electrica. Care ma poate ajuta cu un sfat, ce instalatie electrica sa cumpar si de unde.

                              Comment


                              • Instalatia originala a carligului e o optiune!
                                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google