Diferentele Dintre O Piesa De Origine Si O Piesa Contrafacuta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ....

    Vorbim despre piese contrafacute sau problemele cu asiguratori si atelierele lor

    Comment


    • de piese contrafacute, fiindca si in urma repararii masinii pe rca te poti trezi, ca mine, cu piese contrafacute.

      Comment


      • Faci o confuzie domnule intre piesa contrafacuta si piesa after market.
        Daca vorbim de piese contrafacute sunt acelea care sunt copiate cu tot cu abtipildul cu reper renault

        Comment


        • atata timp cat am primit asigurari ca reparatia se face cu piese de origine,
          e o piesa contrafacuta. asa ca nu fac nicio confuzie.

          Comment


          • . . .

            Area vreun panson vreo inscriptionare care sa copieze originalul ?
            Iti spun eu nu.
            Te-au mintit cum au facut-o si alti si ti-au reparat masina cu elemente de caroserie after- market - taiwan, china , thailanda, polonia, turcia....
            Mergi la opc si gata.

            Comment


            • m-am gandit, dar opc-ul nu rezolva nimic de obicei.
              greseala a fost ca am semnat factura.
              oricum, in romania nu ai castig de cauza cu asa ceva.
              e vopsita bine, te bucuri ca e gata si asta e tot.
              o sa caut ceva le dezmembrari, dar va costa ceva si acolo, incluzand vopsitul.
              sau, mai bine, ma fac ca nu mai vad. ies mai ieftin.

              Comment


              • cum zicea mr.K, daca dupa 1 an rugineste inseamna ca de origine.

                Comment


                • Salut, am cumparat zilele astea kit distributie si pompa apa pentru Logan 1.6 MPI. Daca imi puteti da o parere despre cat de originale par, va raman indatorat.

                  Multumesc anticipat.
                  Attached Files

                  Comment


                  • Sal

                    Cureaua de la distributie daca e de origine are cu siguranta 2ani vechime pt ca de un un an si jumatate scrisul este cu alb si cureaua e putin mai lata.
                    Pompa cum de vede in poze ar fi originala si e din 2009

                    Comment


                    • Eu cand am luat ultimul capat de bara de origine avea bufnitzoul de la Lemforder stantat pe el.

                      Comment


                      • Daca te iei dupa ambalaj,sunt originale.Nu te astepta sa gasesti sigla Renault sau Dacia stantata pe orice piesa.Fabrica de piese Renault nu exista.Ei dau licente la diversi producatori :Lemforder,Mapco,Mogul,etc.

                        Comment


                        • Din pozele pe care le-am mai vazut pe net, parca cauciucul ala de protectie trebuia sa aiba niste inele de fixare...astea nu au. Am inteles ca cele de origine vin cu piulita de fixare pe fuzeta...astea au o piulita de fixare pe biela.Acuma nu mai stiu....

                          Trimis de pe al meu P6Life folosind Tapatalk

                          Comment


                          • Originally posted by Tatae1967 View Post
                            Daca te iei dupa ambalaj,sunt originale.Nu te astepta sa gasesti sigla Renault sau Dacia stantata pe orice piesa.Fabrica de piese Renault nu exista.Ei dau licente la diversi producatori :Lemforder,Mapco,Mogul,etc.
                            Ba ma tem ca orice piesa de origine are rombul pe ea.
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • Astea nu au nici o sigla

                              Trimis de pe al meu P6Life folosind Tapatalk

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google