becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Osram diadem. Un mare capriciu. Imi place cum arata. Pe fata am Philips chrome.
    Attached Files
    Last edited by 77sky; 4 November 2018, 16:07.

    Comment


    • Salut ,am un Logan 2 cu blocuri dublu optice la care s-au are un bec pe faza scurta. As dori sa știu cu ce tip de bec vine echipata ca să îl înlocuiesc cu unul identic.
      Mulțumesc.

      Comment


      • H7[emoji195]
        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

        Comment


        • Pentru faza lunga la logan 2018 ce tip de bec este ?
          Este usor de inlocuit ?
          Leduri se pot monta ? A mai schimbat cineva becurile de la faza lunga cu becuri-led ?

          Becurile proiectoarelor se pot inlocui cu acestea :


          Sau, mai bine spus, as dori o sugestie de becuri cat mai eficiente pentru ceata. Nu conteaza design-ul ci sa se potriveasca in proiectorul original si sa fie cat mai bune pe ceata deasa.
          Last edited by Pekiasan; 31 October 2018, 00:01. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Scuze daca s-a mai postat, am un Sandero stepway din 2018. Ce becuri mi se potrivesc atât pe faza scurta cât și pe faza lunga?

            Mă interesează becuri puternice și cu lumina alba. Care sunt cele mai bune?

            Comment


            • Originally posted by alexsr View Post
              Osram diadem . Un mare capriciu . Imi place cum arata . Pe fata am Philips chrome .
              Lumineaza galben sau portocaliu? Si astea si cele crome, mersi!
              Last edited by 77sky; 4 November 2018, 16:08.
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • Galben.Yellow.
                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                Comment


                • Galben-portocaliu?
                  Attached Files
                  Last edited by 77sky; 4 November 2018, 16:10.

                  Comment


                  • A folosit sau foloseste cineva becuri Valeo +50%? Cautam Philips +60% si am descoperit valeo astea.

                    Comment


                    • Au fost pe lista mea, Valeo +50% pentru că erau ieftine. Am aflat și că erau proaste ca durabilitate. Am rămas la Osram Silverstar 2.0 +60%, durabilitate foarte bună și doar cu câțiva lei mai scumpe ca Valeo (asta dacă prinzi o promoție).
                      Last edited by gecmc94; 4 November 2018, 16:40.

                      Comment


                      • Merci @gecmc94. Cautand acele Philips de care ziceam, le-am gasit la oferta 45 de lei setul si la "promotie" 69 de lei setul. Nu stiu daca sa caut promotii sau oferte
                        Fara promotii sau oferte tot pe la 45-46 de lei se invart. Valeo respective erau tot 45 de lei. N0as vrea totusi sa dau mai mult de 70 de lei pe becuri chiar daca m-ar tine inca 30k km. Cele din fabrica inca sunt bune dar nu ma incanta cum lumineaza.

                        Dupa ce m-au zapacit "astia" de pe net cu ofertele lor in care combina H4 cu H7 nu mai stiu ce becuri imi trebuie. CItind mai sus am vazut ca
                        Originally posted by Silviu View Post
                        ...Pe noul Logan II Ph2 am optat pentru Philips Racing Vision H7 ....
                        Originally posted by prometheus View Post
                        Eu am Night Breaker Laser pe soclu H4 ....
                        Mie de care imi trebuie?

                        Ramasesem cu ideea ca H7, H4 fiind la L1. Astea sunt bune?
                        Last edited by Fanez; 4 November 2018, 17:11. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Daca ai un bec in far este soclu H4. Doua becuri in far este soclu H7.

                          Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk

                          Comment


                          • Daca vrei si pe faza mare ai H1.
                            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                            Comment


                            • Originally posted by alexsr View Post
                              Daca ai un bec in far este soclu H4. Doua becuri in far este soclu H7.

                              Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk
                              Eu nu-mi dau seama exact cate am, poți să-mi pui pe Sandero stepway 2018 ce becuri îmi trebuie pentru faza scurta și pentru faza lunga?

                              Comment


                              • Sincer, nu pot. Te uiti la masina si observi ce iti trebuie. Micutzu a plusat si cu faza lunga. Eu folosesc osram silverstar 2.0, imi par cele mai echilibrate pret/durata/performanta.

                                Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google